Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka nożna

7 stycznia 2014 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Jurij Szatałow (Górnik Łęczna): Nikt już od nas nie odejdzie

Autor: Zdjęcie autora Artur Ogórek
30 0 A A

Rozmowa z Jurijem Szatałowem, trenerem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Niezmiernie się cieszę, że pozyskaliśmy takich zawodników, którzy pomogą nam jeszcze lepiej grać, a przy okazji młodzież w Górniku będzie miała się od kogo uczyć – rozpoczął spotkanie z dziennikarzami szkoleniowiec Górnika, przedstawiając Miroslava Bożoka i Łukasza Mierzejewskiego.

Jakich transferów możemy się jeszcze spodziewać?

– Szukamy „klasycznej dziewiątki”, ale nic na siłę nie będziemy robili. Nie jesteśmy krezusem, więc musi to być przede wszystkim zawodnik wolny. Mimo to uważam, że na dzień dzisiejszy mamy już skład dosyć mocny. Jeśli kogo będziemy jeszcze szukali, to przede wszystkim młodych graczy, do 23 lat, którzy będą mogli rozwijać się przy takich piłkarzach jak Mirek Bożok i Łukasz Mierzejewski.

Kontuzji nabawił się Bartek Wiązowski, więc chyba przydałby się ktoś do wzmocnienia konkurencji wśród młodzieżowców.

– Z młodzieżowcami jest pewien problem, bo ciężko znaleźć dobrego zawodnika w młodym wieku. Są Łukasz Zwoliński, Damian Szpak i Julien Tadrowski, a mamy jeszcze Marcina Świecha, który będzie się uczył do Patrika Mraza. Może grać jeden młodzieżowiec, mamy czterech, ale będziemy się rozglądali, między innymi w regionie.

Na treningu nie było Michała Palucha.

– W sprawie kilku młodych zawodników podjęliśmy decyzję, aby oddać ich do klubów w naszym pobliżu i dzięki temu móc obserwować. Trochę odstawali od reszty i nie mieli szans na granie. A to jest im najbardziej potrzebne.

Może pan stracić jeszcze kogoś z kadry? Mówiło się o zainteresowaniu Lechii Gdańsk Patrikiem Mrazem.

– Zawsze staram się zatrzymać wartościowych piłkarzy i odpowiednio o nich dbać. Mówiłem naszym prezesem z kim trzeba od razu rozmawiać o przedłużeniu umów. I takie ustalenia już były. Dlatego nikt od nas więcej nie odejdzie. Skład grający jesienią zostaje w Górniku również na wiosnę.

Dużo odebrał pan telefonów od graczy, którzy chcieliby grać w Łęcznej?

– Tak, bo wartość klubu po rundzie jesiennej i zajęciu pozycji lidera bardzo wzrosła. Wyniki i dobra gra zrobiły swoje. Ale my robimy swoją selekcję i dobieramy graczy, także pod kątem charakterów, którzy będą do nas pasowali.

Łukasz Mierzejewski i Miroslav Bozok ostatnio nie grali w Polsce, więc skąd pomysł, aby ich sprowadzić?

– Łukasza znam, bo grał u mnie w Cracovii i cały czas go potem śledziłem. Potrzebowałem wzmocnienia rywalizacji na prawej obronie i mam nadzieję, że teraz ona się polepszy. Chciałem go już pół roku wcześniej, ale czasem w rozmowach z menedżerami wynikają pewne problemy. Na szczęście udało się sprawę dopiąć teraz, bo sytuacja była bardziej klarowna. Mirka natomiast chciałem wcześniej ściągnąć do Zawiszy. Nie udało się do Bydgoszczy, ale wyszło do Łęcznej.

Za kogo będzie grał Bożok?

– Chciałbym grać bardziej ofensywnie. Poza tym Mirek jest bardziej uniwersalnym zawodnikiem, może występować w środku pomocy lub na lewej stronie. Ma dwie pozycje do obstawienia.

Jak będą wyglądały przygotowania?

– Do tego wystarczy nawet pięć tygodni. Przerwa zimowa jest dłuższa, dlatego po kilku dniach chłopaki znowu otrzymają trochę wolnego. A zaczynamy wcześniej, aby wprowadzić zawodników, zbadać ich. Ale każdy z nich otrzyma indywidualne „rozpiski” i będzie sam trenował w domu. Ja z żoną mieszkam już 27 lat i czasem pojawia się znudzenie. Dlatego zawodnicy w szatni też zaczynają się nudzić ze sobą. Trzeba czasami od siebie odpocząć. Jednak już od 16 stycznia zaczniemy konkretne przygotowania.

W ubiegłym sezonie z Zawiszą nie udało się panu awansować do ekstraklasy.

– Taka jest praca trenerska. Wszystko zależy od materiału piłkarskiego, trenerów, prezesów i nie zawsze udaje się osiągnąć cel, choć ja bardzo chciałem awansu z Zawiszą. Mam nadzieję, że uda mi się to udowodnić, dobrą grą, w Łęcznej. O Bydgoszczy już nie myślę.

Słyszałem, że zabrania pan rozmawiać piłkarzom o ekstraklasie, a przecież i tak nie da się uciec od tematu awansu.

– Przygotował pan prezenty na ostatnie święta?

Oczywiście.

– A na następne?

Nie.

– Tak samo nie ma sensu mówić już teraz o ekstraklasie. Pierwsza liga jest trudna i zupełnie inna od ekstraklasy. W tym momencie nie ma potrzeby rozmawiać o ostatnim meczu, najpierw trzeba przygotować się do pierwszego, w Płocku. Przykładów mogę podać wiele, choćby Floty Świnoujście, która po pierwszej rundzie miała czterdzieści punktów, a i tak nie dała rady. Ja wolę nie mówić, tylko ciężko pracować. Samo mówienie nic nie daje. Ale będziemy walczyć.

Pozostałe informacje

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Choć do dziś uczciwie przyznaję, że muzykiem jazzowym tylko bywam. Klasyka ukształtowała mnie i jest dla mnie wciąż ważną częścią artystycznego życia – mówi Krzysztof Herdzin
KLASYKA I JAZZ

Krzysztof Herdzin: Muzyka sprawiła, że mam piękne życie

Zrobiłem kurs weterynaryjny i poznawałem prawdziwe życie od podszewki zajmując się we dwójkę z kolegą jamajczykiem blisko setką psów w schronisku – mówi Krzysztof Herdzin, profesor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista

Sławomir Wołoszyn
SMACZNEGO

Zalewajka, żurek i wilkołaski barszcz. Ciepłe zupy na zimne dni

Idzie na zimę, więc rozgrzewające zupy są w kuchni na topie. Wśród nich króluje żurek, Z dobrym wsadem może zastąpić cały obiad. – Najlepszy wsad to wędzone żeberko – mówi Sławomir Wołoszyn z Grill Baru w Lublinie.

Zaczepiał, bił, kazał klękać i przepraszać. Już go zatrzymali
INTERWENCJA

Zaczepiał, bił, kazał klękać i przepraszać. Już go zatrzymali

Do policyjnego aresztu trafił 31-latek, który w sobotę w Puławach najpierw zaczepiał przypadkowe osoby, a następnie dwukrotnie uderzył w głowę mijanego 15-latka, któremu kazał klękać i go przepraszać.

House Flipper: Dine Out
GRAMY
film

House Flipper: Dine Out. Najpierw wyremontuj, a potem ugotuj (wideo)

Na początek inwestycja, a po wielkim remoncie decyzja: sprzedajemy czy sami gotujemy? Jutro premiera dodatku Dine Out do gry House Flipper.

Cały czas pomagają innym. Dziś świętowali
Dzień pracownika socjalnego
galeria

Cały czas pomagają innym. Dziś świętowali

Ta praca jest jedną z cięższych, często prowadzącą do wypalenia zawodowego – mówi Grzegorz Sołtys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Dziś w Lublinie zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Zostań gwiazdą rocka. Scena Ad Hoc
27 listopada 2024, 19:00

Zostań gwiazdą rocka. Scena Ad Hoc

Masz zespół i chcesz koncertować? Temu służy scena Ad Hoc, na której występują początkujący artyści. W środę (27 listopada) w Chatce Żaka nastąpi kolejny – drugi – krok do sławy. Oprócz zespołów będzie można zobaczyć utalentowane solowe artystki.

Bolesna historia. Spotkanie z Christine Hoffmann
26 listopada 2024, 18:00

Bolesna historia. Spotkanie z Christine Hoffmann

Czy wspólna polsko-niemiecka pamięć jest możliwa? Dlaczego nie pamiętamy? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Christiane Hoffmann, autorka książki „Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca”.

Lubartów wyda 163 milionów na ulice, zabytki i salę sportową
DOCHODY I WYDATKI

Lubartów wyda 163 milionów na ulice, zabytki i salę sportową

W przyszłym roku władze Lubartowa do swojej dyspozycji będą miały więcej pieniędzy niż w obecnym. Rosną dochody, wydatki, ale kwota przeznaczona na inwestycje. Wśród najdroższych są remonty i budowa dróg, kanalizacja, czy dokończenie nowej sali dla sportowców.

Na ławie oskarżonych zasiadły trzy osoby
W SĄDZIE

Wójt z żoną ustawili przetarg? Ruszył proces

Nie przyznali się do winy, ale wyjaśniać niczego nie chcieli, odpowiadać na pytania również nie. Leon B., były wójt Sułowa zasiadł na ławie oskarżonych wraz z żoną Grażyną oraz Stanisławem K. Według prokuratury ta trójka dopuściła się nieprawidłowości przy przetargu i realizacji utwardzenia wąwozu w Żrebcach.

Maria Dębska jako Anka Serafin w serialu Śleboda
DO ZOBACZENIA
film

Śleboda: Zbrodnia i Podhale w sześciu odcinkach. Jest pierwszy zwiastun (wideo)

Dziś zwiastun, a premiera za niespełna trzy tygodnie. Jest seria kryminałów, zaraz będzie serial Śleboda.

Last Minute – co to znaczy? Czy to naprawdę najtańsze wakacje?

Last Minute – co to znaczy? Czy to naprawdę najtańsze wakacje?

Marzysz o spontanicznych wakacjach, które pozwolą Ci uciec od codzienności bez planowania z wielomiesięcznym wyprzedzeniem? Oferty Last Minute mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem – wystarczy poczekać do ostatniej chwili, by znaleźć wyjazd w atrakcyjnej cenie i szybko zarezerwować wymarzoną podróż.

Jakie korzyści niesie ze sobą kąpiel w balii?

Jakie korzyści niesie ze sobą kąpiel w balii?

Kąpiel w balii ogrodowej (czyli tzw. ruskiej bani lub ciepłej beczce) to nie tylko sposób na chwilę relaksu, ale także potencjalnie skuteczna metoda na poprawę zdrowia i samopoczucia.

Bez ciepłej wody i ogrzewania. Gdzie i jak długo?
LUBLIN

Bez ciepłej wody i ogrzewania. Gdzie i jak długo?

Na kilka godzin wyłączą ogrzewanie. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiada przerwy w dostawie ciepła.

Prawda, wolność, siła kobiet. Applebaum, Holland i Tokarczuk z honorowymi tytułami UMCS
WYDARZENIE
galeria

Prawda, wolność, siła kobiet. Applebaum, Holland i Tokarczuk z honorowymi tytułami UMCS

UMCS w roku jubileuszu 80-lecia istnienia wyróżnia „trzy wielkie damy polskiej, europejskiej i światowej kultury intelektualnej”, które swą postawą, niezależnością i odwagą głoszonych poglądów, nawiązują wprost do przesłania Marii Curie-Skłodowskiej, patronki uczelni – zapowiedział prof. Jan Pomorski.

PKO BP EKSTRAKLASA
16. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1-0
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2-2
Lech Poznań - GKS Katowice 2-0
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0-3
Legia Warszawa - Cracovia 3-2
Radomiak Radom - Stal Mielec 1-2
Raków Częstochowa - Korona Kielce 1-1
Zagłębie Lubin - Motor Lublin 1-2
Puszcza Niepołomice - Widzew Łódź

Tabela:

1. Lech 16 37 32-12
2. Jagiellonia 16 33 30-23
3. Raków 16 32 20-7
4. Cracovia 16 29 35-27
5. Legia 16 28 31-21
6. Pogoń 16 25 24-20
7. Górnik 16 24 20-17
8. Motor 16 24 24-28
9. Widzew 15 22 20-19
10. Piast 16 20 18-18
11. Katowice 16 19 24-24
12. Stal 16 18 16-20
13. Zagłębie 16 18 15-23
14. Korona 16 17 13-23
15. Radomiak 15 16 20-23
16. Puszcza 15 11 13-25
17. Lechia 16 11 17-31
18. Śląsk 15 10 13-24

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!