Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
Piłkarze GKS Niemce (żółte stroje) mają teraz znacznie poważniejsze zmartwienia, niż te boiskowe
Piłkarze GKS Niemce (żółte stroje) mają teraz znacznie poważniejsze zmartwienia, niż te boiskowe (fot. Kamil Kozioł)

Koronawirus zaatakował GKS Niemce. Z powodu zakażenia jednego z piłkarzy mecz podopiecznych Bartłomieja Janiszewskiego z Janowianką Janów Lubelski został przełożony

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mecz Janowianki z GKS Niemce od samego początku był pechowy. Najpierw Janów Lubelski znalazł sie w czerwonej strefie. To sprawiło, że trybuny miejscowego stadionu zostały zamknięte dla kibiców.

Ostatecznie, spotkanie zostało odwołane. Powodem był koronawirus. Nie wykryto go jednak u graczy Janowianki, ale wśród zawodników GKS Niemce.

– Jeden z naszych piłkarzy miał pozytywny wynik testu. On wprawdzie ostatnio nie grał z powodu kontuzji, ale widział się z innymi zawodnikami drużyny. Szybko podjęliśmy decyzje o wprowadzeniu samoizolacji. Poinformowaliśmy również Lubelski Związek Piłki Nożnej i poprosiliśmy o przełożenie spotkania. Nie ma znaczenia czy zagralibyśmy w październiku czy listopadzie. Rozumiemy powagę sytuacji i chcieliśmy uniknąć ewentualnego rozprzestrzenia się koronawirusa wśród naszych zawodników, jak i piłkarzy rywali – mówi Tomasz Brzozowski, prezes GKS Niemce.

Najłatwiej byłoby w tej sytuacji przeprowadzić testy na obecność koronawirusa wśród samych zawodników. Trzeba jednak pamiętać, że wiążą się one ze sporymi kosztami. Kluby na tym poziomie rozgrywkowym funkcjonują jednak na zasadach bliskich sportowi amatorskiemu i nie stać ich na sfinansowanie badań wśród wszystkich zawodników.

– Będziemy monitorować nasz stan zdrowia. Wierzymy, że chory zawodnik szybko dojdzie do siebie, a w naszym zespole nie będzie już problemów z koronawirusem. Na obecną chwilę niedzielny mecz z Orionem Niedrzwica nie jest zagrożony – mówi Brzozowski.

Koronawirus to kolejny problem GKS Niemce w tym sezonie. Innym jest niska pozycja w tabeli ekipy Bartłomieja Janiszewskiego. Jego podopieczni zajmują 13 miejsce. W tym sezonie wygrali 3 mecze, a 7 przegrali. Patrząc na grę GKS trzeba zaznaczyć, że jest ona lepsza niż zajmowana lokata.

Piłkarze z Niemiec nieźle spisują się w defensywie, kłopotem jest natomiast brak jakości w ofensywie. GKS zazwyczaj przegrywa z rywalami bardzo nieznacznie, a w kluczowych momentach nie ma w swoich szeregach zawodnika, który indywidualną akcją byłby w stanie rozmontować defensywę przeciwnika.

– Zachowujemy spokój. Pamiętajmy, że jest jeszcze druga runda. Istotna dla nas będzie końcówka jesieni. Liczę, że zdobędziemy jeszcze co najmniej 6 punktów, co pozwoli nam spędzić zimę na w miarę bezpiecznej pozycji – kończy prezes klubu.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Julia Szeremeta w dobrym stylu wróciła na ring

Julia Szeremeta nie dała rywalce szans w ćwierćfinale Pucharu Świata

Julia Szeremeta w wielkim stylu rozpoczęła udział w Pucharze Świata w brazylijskim Foz de Igacu. Polka pokonała w ćwierćfinale Alyssę Mendozę.

P+R na Węglinie w godzinach szczytu.
news dziennika wschodniego

Park & Ride w Lublinie: Czy kierowcy w ogóle z tego korzystają?

Z obserwacji jednego z naszych Czytelników wynika, że kierowcy nie korzystają z parkingów P+R. Dopytuje, czy jest szansa na to, aby to się zmieniło. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tego problemu jednak nie widzi.

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Napływające informacje sygnalizują, że inflacja w kolejnych kwartałach może być niższa niż wcześniej oczekiwano – zapowiada Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie. Ale też Rada podkreśla, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie wyższa od celu inflacyjnego.

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio
jazz
10 kwietnia 2025, 19:00

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio

Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Służby intensywnie pracują w związku z incydentem cyberbezpieczenstwa dotyczącym Platformy Obywatelskiej; sprawa jest poważna – poinformował w środę wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wcześniej premier Donald Tusk informował o cyberataku na system informatyczny PO.

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie
galeria

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie

Jan Markowski, autor melodii wielu znanych pieśni powstańczych, takich jak „Mała dziewczynka z AK” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” jest patronem skweru w Lublinie. Dziś uroczyście odsłonięto tablice z jego nazwą.

Cristiano Ronaldo w grze Fatal Fury: City of the Wolves
GRAMY
film

Fatal Fury: Cristiano Ronaldo w bijatyce (wideo)

Gra Fatal Fury: City of the Wolves swoja premierę będzie miała już 25 kwietnia. To klasyczna bijatyka 2D, a jedną z dostępnych postaci będzie właśnie Cristiano Ronaldo.

Lubelskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczął „niebieski spacer”,
galeria

Plac Litewski będzie niebieski. Zaczynają się Lubelskie Dni Autyzmu

Wszystko zaczęło się w środę, 2 kwietnia, od „niebieskiego spaceru. To wspólne przejście ulicami Lublina w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Trzeci mecz w rywalizacji Bogdanki LUK i ZAKSY zostanie rozegrany w niedzielę

Powiedzieliśmy sobie w sobotę, że nic się jeszcze nie skończyło. Opinie po meczu ZAKSA - Bogdanka LUK

Świetny występ Bogdanki LUK we wtorkowy wieczór spowodował, że w ćwierćfinale fazy play-off jest remis 1:1. Ekipa z Lublina w drugim starciu pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. Decydujące starcie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godz. 14.45, w hali Globus.

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze na kolejny sezon

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze

Kolejny dzień i kolejny nowy kontrakt w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że umowa Bradly van Hoevena również została przedłużona na sezon 2025/2026.

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Przyjęcia pacjentów nie odbiegały od normy, a leczenie na kardiologii nie było ograniczone – Lubelski NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości szpitala w związku z pobytem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddziale kardiologii w lutym tego roku. Do Funduszu nie wpłynęły też skargi pacjentów.

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Grupa ze Śląska rozprowadzającej narkotyki całym kraju. Lubelscy policjanci zatrzymali 4 osoby: u jednej znaleziono prawie 5 kilogramów amfetaminy.

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym
koncert
9 kwietnia 2025, 19:00

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym

Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.

zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w pracy? ZUS zwiększył stawki odszkodowania

Od kwietnia wzrosła kwota odszkodowania z ZUS za każdy procent uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Obecnie można liczyć na 1636 zł odszkodowania. To o 205 złotych więcej niż dotychczas.

LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA
17. KOLEJKA

Wyniki:

Tur Milejów - Garbarnia Kurów 8-1
POM Iskra Piotrowice - Sokół Konopnica 3-2
Polesie Kock - MKS Ruch Ryki 1-4
Hetman Gołąb - Trawena Trawniki 1-2
Wisła Annopol - Tarasola Cisy Nałęczów 5-3
LKS Kamionka - Wisła II Puławy 4-2
Cisowianka Drzewce - Stal Poniatowa 1-2
LKS Wierzchowiska - Unia Bełżyce 0-1

Tabela:

1. Ryki 17 40 58-16
2. Stal 17 38 36-22
3. Tur 17 38 56-23
4. Cisowianka 17 35 41-20
5. Polesie 16 34 52-28
6. Hetman 17 31 57-44
7. Kamionka 17 26 30-32
8. Unia 16 25 34-27
9. Trawena 16 25 29-30
10. POM 16 24 37-25
11. Cisy 17 17 37-44
12. Wisła A. 16 16 31-50
13. Wisła II 17 12 29-69
14. Wierzchowiska 16 9 14-52
15. Sokół 16 8 24-52
16. Garbarnia 16 6 14-55

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!