ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

26 września 2022 r.
13:22

Omega Stary Zamość – Hetman Zamość 3:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
Omega Stary Zamość pokonała u siebie Hetmana Zamość<br />
Omega Stary Zamość pokonała u siebie Hetmana Zamość
(fot. Omega stary zamość/facebook)

Omega Stary Zamość zatrzymała na swoim stadionie Hetmana Zamość. Zawodnicy trenera Pawła Lewandowskiego wygrali 3:1, a ozdobą meczu było trafienie Szymona Dyrkacza bezpośrednio z rzutu rożnego

Niedzielny mecz zdecydowanie lepiej zaczął się dla gości. W 14 minucie sędzia podyktował rzut wolny około 25 metrów od bramki miejscowych. Do piłki podszedł Sergii Kravchenko i uderzył bardzo mocno, a piłka odbiła się tuż przed bramkarzem Omegi od murawy po czym wpadła do bramki. Chwilę później miejscowi mogli wyrównać po tym jak zdaniem sędziego bramkarz Hetmana sfaulował we własnym polu karnym w walce o piłkę Bartosza Nizioła. Starcie okazało się bardzo bolesna dla napastnika gospodarzy, bo kilka chwil później opuścił on murawę i został odwieziony do szpitala. Do piłki podszedł Łukasz Bubeła, ale nie trafił w bramkę. Miejscowym udało się jednak doprowadzić do remisu w 27 minucie. Po fatalnym nieporozumieniu bramkarza Hetmana z jednym z obrońców piłkę do siatki skierował Jarosław Baran. Natomiast w 44 minucie ładnym strzałem z woleja tuż sprzed linii pola karnego popisał się Damian Otręba.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka, za to bardzo rzadkiej urody. W 78 minucie Szymon Dyrkacz tak podkręcił futbolówkę z rzutu rożnego, że ta przeleciała nad wszystkimi zawodnikami i zatrzepotała w siatce. Tym samym gospodarze odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo nad spakowiczem z Hummel IV ligi.

– Wydostaliśmy się ze strefy spadkowej do której zepchnięto nas w sobotę i przyznam szczerze, że nie pamiętam kiedy Omega w przeszłości się w niej znajdowała – powiedział po końcowym gwizdku Paweł Lewandowski, trener ekipy ze Starego Zamościa. –Nasze dotychczasowe wyniki dobitnie pokazywały jak w naszych zawodnikach głęboko „siedziały” sprawy z lipca i nasz ostateczny brak awansu do czwartej ligi. Długo nie mogliśmy się przełamać i cieszę się, że stało się to po meczu z Hetmanem. To był dobry i ostry mecz, w którym nie brakowało walki. Szybko straciliśmy bramkę, później nie strzeliliśmy karnego. Jednak  po fatalnym dla nas początku podnieśliśmy się. Strzeliliśmy trzy bramki i sięgnęliśmy po bardzo potrzebne nam trzy punkty. Niestety, zawodnik Bartosz Nizioł został w trakcie meczu odwieziony do szpitala najpierw do Zamościa, a później Krasnegostawu. Tam okazało się, że doszło u niego do złamania kości jarzmowej i bocznej oczodołu – dodaje Lewandowski.

- Mecz mógł się zakończyć zupełnie innym wynikiem, bo przez początkowe 30 minut mieliśmy kontrolę nad spotkaniem. Po objęciu prowadzenia mieliśmy kolejne sytuacje. Najpierw nie udało nam się z bliska wpakować piłki do bramki Omegi, a później nie wykorzystaliśmy stuprocentowej okazji sam na sam z bramkarzem rywali. Później na skutek własnych błędów straciliśmy dwa gole, a trzeci padł bezpośrednio po rzucie rożnym – skomentował spotkanie Mariusz Bogdanowicz, kierownik Hetmana.

Omega Stary Zamość – Hetman Zamość 3:1 (1:1)

Bramki: Baran (27), Otręba (44), Dyrkacz (78) – Kravchenko (14).

Omega: Pieczykolan – Tchórz, Baran, Mikulski, Fidler – Janda (30 Sz. Dyrkacz), Bubeła, Denis – Otręba (89 Radziszewski), Nizioł (30 Krukowski), Bojar (77 Smyk).

Hetman: Ochal – Zakrzewski (46 Oszust), Melnychuk, Kostrubiec – Szura, Laskowski, Nowak, Łazar 965 Ciurysek), Kravchenko – Maksymenko (71 Buczek), Łapiński.

Sędziował: Górski.

Remis we Frampolu

Granica Lubycza Królewska zremisowała na wyjeździe z Włókniarzem Frampol i przerwała fatalną passę wysokich porażek

Trzy poprzednie mecze w wykonaniu piłkarzy Granicy to porażki: z Igrosem Krasnobród 0:6, Hetmanem Zamość 0:7 i Olimpiakosem Tarnogród 0:5. Trudno się więc dziwić, że przed starciem z innym zespołem broniącym się przed spadkiem nastroje w Lubyczy Królewskiej byłe delikatnie mówiąc niewesołe.

Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy, bo już w trzeciej minucie Marek Pyda podał do Rafała Swatowskiego, a ten otworzył wynik spotkania. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale po zmianie stron goście doprowadzili do remisu kiedy w 51 minucie bramkarza Włókniarza pokonał Mateusz Gelmuda. I choć do końca spotkania pozostało jeszcze dużo czasu żaden z zespołów nie zdołał zdobyć już bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Aż siedem bramek padło w Biłgoraju. Tamtejsza Łada niespodziewanie przegrywała do przerwy 1:2 z Huczwą Tyszowce, ale po przerwie mocno wzięła się do pracy i zdobyła cztery bramki odnosząc przy tym ósme z rzędu zwycięstwo.

Ósmoklasiści zaczynają maraton egzaminacyjny
Dzień Wschodzi

Dzisiaj pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty. To szczególny rocznik. Wyjątkowo mało liczny. Zazwyczaj kończących podstawówki w Lublinie jest 2 razy więcej. Dlaczego tak się dzieje i jakie będzie to miało przełożenie na rekrutację do szkół średnich? O tym w porannej rozmowie Dzień Wschodzi. Gościem Krzysztofa Kota jest dr Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina do spraw oświaty.

MKS FunFloor Lublin dzisiaj gra z KPR Gminy Kobierzyce o srebrny medal

We wtorek MKS FunFloor może zostać wicemistrzem Polski. Aby tak się stało podopieczne Edyty Majdzińskiej muszą pokonać KPR Gminy Kobierzyce.

Przeczesywali bagna. Pan Jerzy przepadł bez śladu

68-letni pan Jerzy zaginął w sierpniu ubiegłego roku. Poszukiwania nadal trwają. Niedawno policja przeczesywała bagna.

Nowy sposób odczytu wodomierzy. Usterki będą im niestraszne

W Świdniku ruszyły testy nowego systemu odczytu wodomierzy za pomocą anten radiowych. Wszystko po to, by w przyszłości uniknąć usterek i wycieku wody.

Ostatni dzwonek na zapisy do przedszkola. Miejsca w 60 placówkach

Trwa uzupełniająca rekrutacja do publicznych przedszkoli w Lublinie. Wolne miejsca czekają na przedszkolaków w 60 placówkach.

Motor Lublin znalazł nowego dyrektora sportowego

Wszystko wskazuje na to, że Motor Lublin znalazł wreszcie nowego dyrektora sportowego. A zostanie nim Grzegorz Koprukowiak, ostatnio menedżer drugoligowej Pogoni Siedlce. W poniedziałek taką informację przekazał portal weszlo.com. Wieczorem sam zainteresowany zrezygnował z pracy w ekipie lidera eWinner II ligi.

Abolicja w bibliotece. Szansa na uniknięcie kary

Oddaj książki i nie płać kary. Biblioteka idzie na rękę spóźnialskim czytelnikom.

Filharmonia podzielona batutą Wojciecha Rodka
Tylko w Dzienniku

Ponad 80-osobowy zespół muzyków Filharmonii Lubelskiej trawi konflikt, którego centrum to dyrygent Wojciech Rodek. Część zespołu filharmoników nie chce z nim współpracować po wypowiedziach dyrygenta opublikowanych przez Gazetę Wyborczą w Lublinie. Filharmonicy z dwóch związków zawodowych w piśmie do dyrekcji piszą wprost, że „wypowiedzi pana Wojciecha Rodka podważają reputację Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie (FL) i naruszają dobro jej pracowników”.

Czas na ósmoklasistów. Dzisiaj egzamin z języka polskiego

Egzaminacyjny maj w pełni. Absolwenci szkół średnich w trakcie matur, a dzisiaj ósmoklasiści zaczynają swoje egzaminy. Będą je pisać przez trzy dni.

Zorza polarna w obiektywach naszych Czytelników. Zobacz co udało im się uwiecznić

Przez ostatnie dni na niebie mogliśmy oglądać prawdziwe kolorowe spektakle. W związku z burzą geomagnetyczną nad lubelskim niebem pojawiła się zorza polarna.

Prezydent Zamościa ma drugiego zastępcę. To Marta Pfeifer

Stało się to, o czym w Zamościu mówiło się od dawna i o czym pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Marta Pfeifer została powołana na zastępczynię prezydenta Zamościa.

Przed nami kolejna zimna noc

W regionie może złapać przymrozek. Synoptycy ostrzegają

Politechnika Lubelska świętowała urodziny

Honorowy Profesor, wybitny Absolwent, Najlepszy Wykładowca i imię dla dębu. Politechnika Lubelska świętowała 71. rocznicę powstania.

Chciała sprzedać spódnicę - straciła swoje oszczędności

21-latka chciała sprzedać ubranie za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. Internetowi oszuści ukradli jej jednak 7 tys. zł

KUL wyprzedaje książki

Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na Majowy Kiermasz Książki. Do nabycia są m.in. trudno dostępne pozycje