Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka ręczna

17 marca 2013 r.
20:28
Edytuj ten wpis

SPR Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 42:27

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
Ewa Wilczek, najskuteczniejsza zawodniczka sobotniego spotkania<br />
 (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)
Ewa Wilczek, najskuteczniejsza zawodniczka sobotniego spotkania
(JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Przedsmak fazy play-off kibice szczypiorniaka w Lublinie mogli poczuć już w sobotę, kiedy na zakończenie sezonu zasadniczego do hali Globus zawitała właśnie Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Brązowe medalistki mistrzostw Polski nie dały szans rywalkom i pokonały je 42:27.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zawodniczki beniaminka Superligi od pierwszych minut sprawiały wrażenie zadowolonych z faktu, że uniknęły walki o utrzymanie i grały bez większego zaangażowania. Z kolei gospodynie chciały pokazać rywalkom swoją siłę przed rozpoczynającą się w kwietniu fazą play-off.

– Jestem rozczarowana tym, co zaprezentowały nasze przeciwniczki. Grało się nam bardzo łatwo, dzięki czemu mogłyśmy pozwolić sobie na wiele efektownych akcji – wyjaśnia Ewa Wilczek. Kołowa SPR z dziesięcioma bramkami na koncie, była najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie.

Mecz w lubelskiej bramce rozpoczęła Izabela Czarna, a podstawowa golkiperka, Weronika Gawlik, pojawiła się na boisku dopiero po przerwie. Na kilka minut między słupkami zameldowała się również Aleksandra Baranowska. Warto wspomnieć, że wszystkie bramkarki ekipy Edwarda Jankowskiego spisały się bardzo dobrze.

– Obrona była dość luźna, dlatego miałyśmy okazję do wielu efektownych interwencji – wyjaśnia Weronika Gawlik.

Sztab szkoleniowy SPR zdecydował się na kilka eksperymentów taktycznych. W drugiej połowie przez dziesięć minut na kole grała Alina Wojtas. – To nie był mój debiut na tej pozycji. Cieszę się, że dzięki mnie przez chwilę mogła odpocząć sobie Ewa Wilczek, która w tym sezonie jest mocno eksploatowana – wyjaśnia Alina Wojtas.

Wydaje się jednak, że Edward Jankowski nie będzie zmuszony w fazie play-off do przeprowadzania podobnych roszad, bo lada moment na boisko ma wrócić Edyta Danielczuk. – Nie mogę doczekać się tego momentu. Powrót Edyty sprawi, że będę miała więcej okazji do odpoczynku – wyjaśnia Wilczek.

SPR Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 42:27 (21:13)

SPR: Czarna, Gawlik, Baranowska – Wilczek 10, Stasiak 6, Małek 5, Majerek 5, Kocela 5, Wojtas 5, Wojdat 4, Konsur 2, Jarosz.

Olimpia-Beskid: Nosal, Szczurek – Szczecina 9, Leśniak 6, Maślanka 4, Gadzina 3, Płachta 2, Podrygała 1, Panasiuk 1, Wcześniak 1, Rączka, Moskal. Kary: 2 min.

Sędziowali: Budziosz (Chęciny) i Olesiński (Kielce). Widzów: 400.

Pozostałe wyniki: KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 34:19 * Pogoń Baltica Szczecin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:33 * KPR Jelenia Góra – Aussie Sambor Tczew 28:23. Awansem: KSS Kielce – Start Elbląg 24:26 * Vistal Łączpol Gdynia – AZS Politechnika Koszalińska 32:30.

1. SPR 22 40 790-639
2. Vistal 22 35 667-590
3. Zagłębie 22 34 641-528
4. Politechnika 22 23 634-616
5. Pogoń 22 21 557-572
6. KPR 22 21 644-672
7. Kielce 22 20 656-656
8. Olimpia 22 18 562-623
9. Start 22 18 571-608
10. Ruch 22 14 574-623
11. Piotrcovia 22 14 587-644
12. Sambor 22 6 532-645

Ćwierćfinały (6/7, 10 i ew. 13/14 kwietnia): SPR – Olimpia * Vistal – Kielce * Zagłębie – KPR * Politechnika – Pogoń. Gra będzie toczyć się do dwóch zwycięstw.

Pozostałe informacje

zdjęcie ilustracyjne

Nauczyciel zawieszony. Prokuratura zbiera dowody z jego urządzeń

Nauczyciel jednej z zamojskich podstawówek został zawieszony w swoich obowiązkach. Sprawa ma związek ze śledztwem prokuratury.

Paweł Maj przed opolskim więzieniem o "kompromitacji aparatu państwa"
film

Paweł Maj przed opolskim więzieniem o "kompromitacji aparatu państwa"

Dzisiaj przed zakładem karnym w Opolu Lubelskim pojawił się prezydent Puław, Paweł Maj, który przed kamerami skrytykował wyrok dotyczący ograniczeń nałożonych na szkolne boisko. Dzięki zapłaconej przez nieznaną osobę grzywnie - samorządowiec do aresztu nie trafił.

W poniedziałek o godz. 15.30 otworzyła się giełda w Nowym Jorku. Po otwarciu sesji DJI spadał o 3,3 proc., S&P 500 o 3,44 proc., Nasdaq Comp. zniżkował z kolei o blisko 4 proc.

Giełda zawiesza notowania. Ze względu na bezpieczeństwo obrotu

Decyzja o zawieszeniu notowań została podjęta wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo obrotu, widzimy co dzieje się w ostatnich dniach, zmienność jest ogromna, dlatego „dmuchamy na zimne” – przekazuje zespół prasowy GPW, która w poniedziałek zawiesiła na godzinę notowania na wszystkich rynkach.

Tragedia na przejeździe kolejowym. Zginęła 43-letnia kobieta

Tragedia na przejeździe kolejowym. Zginęła 43-letnia kobieta

W poniedziałek przed godziną 10 doszło do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym z drogą gminną w miejscowości Siedliska – Kolonia w gminie Zamość.

Szybciej do szpitali w Lublinie i Kraśnik. Jest nowy punkt ratownictwa medycznego
galeria

Szybciej do szpitali w Lublinie i Kraśnik. Jest nowy punkt ratownictwa medycznego

Karetka szybciej dojedzie też do mieszkańców gminy Batorz czy Potok Wielki. Nowy punkt ratownictwa medycznego w Modliborzycach w powiecie janowskim już działa.

W wypadku spowodfowanym przez kierowcę Audi ucierpiał 47-letni motocyklista, ktróry z obrażeniami ciała trafił do szpitala

Miał 4 promile i spowodował wypadek drogowy

Po wypadku 44-letni kierowca schował się przed policjantami w budynku gospodarczym. A czy kierowca Audi miał uprawnienia do kierowania pojazdami? Nie.

Derby dla Victorii Łukowa. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Derby dla Victorii Łukowa. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Połowa meczów 19. kolejki była zaplanowana na niedzielę. Jednak z powodu obfitych opadów śniegu i załamania pogody w naszym regionie trzy spotkania zostały odwołane. Odbył się tylko jeden mecz

Zostaw 1,5% podatku w Lublinie! Anna Augustyniak o wsparciu lokalnych organizacji i seniorów
Dzień Wschodzi
film

Zostaw 1,5% podatku w Lublinie! Anna Augustyniak o wsparciu lokalnych organizacji i seniorów

Zostaw 1,5% podatku tam, gdzie mieszkasz i wspieraj lokalne inicjatywy – apeluje Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych. W programie "Dzień Wschodzi" podkreśla, jak wielką wartość mają środki przekazywane organizacjom pożytku publicznego działającym tuż obok nas. Opowiada też o rosnącej roli miejskich Klubów Seniora i potrzebie międzypokoleniowego dialogu.

Przyjeżdżał z Warszawy i włamywał się do mieszkań w Lublinie

Przyjeżdżał z Warszawy i włamywał się do mieszkań w Lublinie

Lubelscy policjanci z zatrzymali 30-letniego włamywacza z Warszawy. Mężczyzna wpadł tuż po dokonaniu przestępstwa. Próbował uciekać, uszkodził samochód, ale już jest w areszcie.

Zbigniew Wójcik zimą trafił do Kryształu Werbkowice, a wiosną jego drużyna wygrała już dwa spotkania

Zamojska klasa okręgowa. Kryształ Werbkowice wiosną zaczyna lśnić

Jesienią Kryształ Werbkowice nie wygrał żadnego z 15. spotkań w lidze. Zimą do drużyny dołączył doświadczony trener Zbigniew Wójcik, a wraz z nim nowi piłkarze. W efekcie ekipa z Werbkowic ma wiosna już dwa zwycięstwa, a w tej kolejce pokonała zajmującą miejsce w czołówce Pogoń 96 Łaszczówka. Czy czerwonej latarni ligi uda się sprawić sensację i zapewnić sobie utrzymanie?

Efekt sobotniego wypadku

Chwila nieuwagi i "dzwon"

Chwila nieuwagi doprowadziła do groźnego wypadku na obwodnicy Kocka. Zderzyły się dwa samochody osobowe - audi i volkswagen. 3 osoby zostały przetransportowane do szpitala.

zdj. ilustracyjne

9-latka zadławiła się cukierkiem i zmarła. Jest protokół z kontroli kuratorium

Jest już protokół z kontroli kuratorium w chełmskiej szkole. Pod koniec lutego 9-letnia dziewczynka zakrztusiła się cukierkiem i zmarła. Trwa śledztwo prokuratury.

Bezpieczeństwo i zaufanie: porady, jak zapoznać dziecko z dużym psem.

Bezpieczeństwo i zaufanie: porady, jak zapoznać dziecko z dużym psem.

Jak bezpiecznie zapoznać dziecko z dużym psem? Porady dla rodziców, które pomogą zbudować zaufanie i uniknąć strachu po obu stronach.

Piłkarze BKS Bodaczów (żółte koszulki) wciąż czekają na szóste domowe zwycięstwo w tym sezonie

Zamojska klasa okręgowa. Najpierw kuriozalny gol dla BKS, a potem kontrowersyjny karny dla Omegi

W pierwszej kolejce rundy wiosennej BKS Bodaczów i Omega Stary Zamość solidarnie wygrały swoje mecze i wydawało się, że rozpoczną marsz w górę tabeli. Tymczasem w kolejnych dwóch spotkaniach BKS zdobył jeden punkt, a ekipa ze Starego Zamościa dwa. W sobotę obie ekipy spotkały się w Bodaczowie i solidarnie podzieliły punktami

Sara – policjant na medal

Sara – policjant na medal

Sara, pies służbowy ze Świdnika, kolejny raz udowodniła jak ogromne znaczenie dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego ma współpraca zwierząt z człowiekiem. Przewodnik policyjny wraz ze swoją czworonożną „funkcjonariuszką” odnaleźli w środku nocy, na terenie wąwozu przy rzecze, leżącego w zaroślach mężczyznę. Wcześniej jego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mężczyzna wymagał pilnej interwencji medycznej.

ORLEN SUPERLIGA MĘŻCZYZN
26. KOLEJKA

Wyniki:

Gwardia Opole - Górnik Zabrze 29:35
Ostrovia Ostrów Wlkp. - Azoty Puławy 36:33
MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 29:21
Chrobry Głogów - Industria Kielce 29:43
Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 22:42
Śląsk Wrocław - Energa MKS Kalisz 34:30
Zepter Legionowo - Wybrzeże Gdańsk

Tabela:

1. ORLEN Wisła Płock 26 75 894-581
2. Kielce 26 75 991-672
3. Ostrovia 26 54 824-783
4. Chrobry Głogów 26 46 781-770
5. Górnik Zabrze 26 41 777-771
6. Gwardia Opole 26 41 767-781
7. Wybrzeże 25 38 738-770
8. MKS Kalisz 26 35 713-750
9. MMTS Kwidzyn 26 31 728-758
10. Zagłębie Lubin 26 31 709-816
11. Azoty Puławy 26 30 824-910
12. Piotrkowianin 26 22 737-883
13. Legionowo 25 17 681-757
14. Śląsk 26 7 658-820

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!