30 czerwca 2024 r.
10:22

Polskie piłkarki ręczne zdobyły brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata

0 0 A A

Do przerwy nie było najlepiej, ale w drugiej połowie piłkarki ręczne reprezentacji Polski przechyliły szalę na swoją stronę i pokonały Czeszki 22:18. Dzięki temu zdobyły brązowe medale Akademickich Mistrzostw Świata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chociaż Biało-Czerwone zdobyły pierwszą bramkę, to rywalki odpowiedziały czterema. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy ciągle na prowadzeniu były zawodniczki z Czech.

Podopieczne Moniki Marzec zdobywały kontaktowe gole, ale za chwilę znowu przewaga przeciwniczek rosła. W 27 minucie to było już pięć trafień. Na przerwę Polki schodziły w ciut lepszych nastrojach, bo tablica wyników wskazywała rezultat 10:13.

Druga połowa należała jednak do naszej drużyny. A wizytówką była przede wszystkim agresywna gra i świetna obrona. Najlepiej świadczy o tym liczba bramek zdobytych przez rywalki po przerwie – ledwie pięć. Zespół trener Marzec bramkami pokonywał za to aż 12 razy. I ostatecznie skromną stratę do przerwy zamienił na zwycięstwo 22:18.

– To za sprawą obrony, która w drugiej połowie całkiem się zmieniła. Zaczęłyśmy grać bardzo agresywnie, podobnie jak Czeszki w pierwszej połowie i to poskutkowało takim wynikiem. Od razu po półfinałowym meczu z Francją oczywiście powiedziałyśmy sobie w szatni, żeby zapomnieć o tym, co się stało, ale wiadomo, że nie jest to łatwe. Za to w przerwie zupełnie zmieniłyśmy nastawienie i taki jest efekt, że mamy brązowy medal – cieszyła się Oliwia Suliga, która świetnie spisywała się między słupkami.

– Na pewno wyszłyśmy mocniejszą obroną, bardziej się postawiłyśmy, zniwelowałyśmy ich rzut z drugiej linii, zamknęłyśmy obrotową. Pomogła jeszcze do tego bramka i wyszedł wynik na plus. Bardzo się cieszymy z tego medalu, bo taki był nasz cel, wrócić z medalem – dodawała Natalia Pankowska.

– Wydaje mi się, że każdy może być z nas dumny, że dwie polskie drużyny, chłopcy i my, jesteśmy na podium. My mamy brąz, a chłopaki w niedzielę będą się bili o ten złoty medal i będziemy im z całego serca kibicować. Miejmy nadzieję, że będą mieli złoto i wrócimy ze złotem i z brązem do Polski – mówi Julia Zając.

Polska – Czechy 22:18 (10:13)

Polska: Oliwia Suliga – Aleksandra Głuszko 2, Oliwia Szczepanek 3, Nikola Głębocka 3, Lucyna Sobecka 2, Aleksandra Sójka, Natalia Pankowska 4, Oliwia Domagalska 2, Magdalena Chrapusta, Kamila Grzesista, Magdalena Berlińska, Sara Szczukocka, Julia Zając 6.

e-Wydanie

Jak używać kolorów w brandingowej strategii komunikacyjnej?

Kolory mają niesamowitą moc wpływania na emocje i zachowania konsumentów, co może być decydujące w budowaniu relacji z klientami. W artykule tym odkryjemy, jak różne barwy mogą odzwierciedlać wartości i misję marki, jak skutecznie je dobierać i stosować w materiałach marketingowych, oraz jak testować i optymalizować ich użycie w kampaniach.

Dorota Lachowska
Dzień Wschodzi
film

Stawką światowa sława w turystyce

Dzisiaj w porannym cyklu Dzień Wschodzi gościem Krzysztofa Kota jest - Dorota Lachowska, dyrektorka Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (LROT). Już po raz 15. Wystartował konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc, szlaków oraz wydarzeń turystycznych, które są wysoko oceniane i często wybierane przez turystów.

Lider pokonany, Motor Lublin z drugim zwycięstwem w Ekstralidze U24

Dziewiąty występ w sezonie i dopiero druga wygrana młodzieży Motoru Lublin w ramach Ekstraligi U24. „Koziołki” w zaległym meczu siódmej kolejki pokonały na swoim torze Polcopper Agromix Unię Leszno 51:38.

zdjęcie ilustracyjne

Mają chrapkę na fundusze szwajcarskie. Zapisują się do Związku Miast Polskich

Ogromne pieniądze z funduszy szwajcarskich dla miast, które tracą gospodarczy potencjał. Właśnie z tego powodu Radzyń Podlaski dołączy do Związku Miast Polskich.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w 2004 roku jako pierwsze w województwie zostało wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną. Od tamtego czasu, Lubelszczyzna może poszczycić się 14 certyfikatami.
NASZ PATRONAT

Co z Lubelszczyzny działa jak magnes na turystów? Przed nami kolejna edycja konkursu na produkt turystyczny

Co zostanie Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego 2024? O tym dowiemy się w październiku, na razie ruszyły zgłoszenia kandydatów.

Caritas zbiera wyprawki dla najbiedniejszego kraju świata

Caritas Archidiecezji Lubelskiej obdaruje 1000 dzieci w Burundi w Afryce wyprawkami szkolnymi. Akcja nadal trwa, można dołożyć swoją „cegiełkę”.

Krzysztof Skubiszewski (pierwszy z lewej)

Prezes Bogdanki LUK Lublin: Liczymy, że Wilfredo Leon ściągnie do nas kolejne gwiazdy

Rozmowa z Krzysztofem Skubiszewskim, prezesem Bogdanki LUK Lublin

Cristiano Ronaldo nie strzelił karnego w dogrywce, ale poprawił się w konkursie jedenastek

Pierwsze rzuty karne na Euro 2024. Słowenia nie trafiła ani razu, Portugalia gra dalej

W poniedziałkowy wieczór kibice po raz pierwszy podczas mistrzostw Europy mogli oglądać rzuty karne. W starciu Portugalii ze Słowenią było 0:0. Co ciekawe, w serii jedenastek druga z ekip nie trafiła do siatki… ani razu. Drużyna Roberto Martineza wygrała 3:0.

Kibice reprezentacji Francji marzą aby Griezmann i Mbappe prezentowali na Euro 2024 taką formę jak przed kilkoma laty

Euro 2024: Miał być hit, a wyszło rozczarowanie. Francja minimalnie lepsza od Belgii

Ci kibice, którzy liczyli na wielkie widowisko w starciu Francji z Belgią mocno się rozczarowali. Mecz dwóch europejskich potentatów rozczarował, a o jego losach zadecydowała samobójcza bramka z końcówki spotkania

Święto muzyki jazzowej w Puławach
patronat
6 lipca 2024, 20:00

Przed nami wydarzenie, którego miłośnicy muzyki improwizowanej nie mogą przegapić – Warsztaty Jazzowe sPOKo Jazz Puławy 2024. Wydarzeniu, jak zawsze towarzyszą wyjątkowe koncerty nie tylko polskich, ale także zagranicznych artystów. Gwiazdą imprezy będzie wokalistka Siggy Davis.

Czy kolejna dziewczyna z Lubelszczyzny sięgnie po koronę i tytuł najpiękniejszej?

Przed nami jubileuszowy finał konkursu Miss Polski 2024. Wśród finalistek są dwie kandydatki z województwa lubelskiego. Czy któraś z nich powtórzy sukces Mai Klajdy?

Kibice Bogdanki LUK Lublin przywitali Wilfredo Leona w drużynie
ZDJĘCIA

W poniedziałek jeden z najlepszych siatkarzy na świecie – Wilfredo Leon oficjalnie został zawodnikiem Bogdanki LUK. Niespodziankę dla nowego zawodnika piątej drużyny poprzednich rozgrywek PlusLigi przygotowali też kibice z Lublina, którzy czekali na siatkarza pod Lubelskim Centrum Konferencyjnym i zgotowali mu mistrzowskie powitanie w drużynie, jak na mistrza przystało.

455 lat Unii Lubelskiej. „Ta idea wciąż trwa”
ZDJĘCIA

Występy artystów z Litwy, Polski i Ukrainy oraz spacery z przewodnikiem – tak miasto świętowało kolejną rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej.

"Zawodowcy" na Politechnice Lubelskiej
ZDJĘCIA

Wnuki pod rękę z dziadkami zwiedzali dzisiaj Politechnikę Lubelską. Wśród atrakcji znalazły się tunel aerodynamiczny, modele pojazdów stworzone przez PL i pokazy driftu.

W najbliższy weekend zaczyna się Rockowisko Zwierzyniec

Kolejny rasowy festiwal muzyczny przed nami. Jeszcze nie opadł kurz po Ultra Chaos Pikniku, a już w najbliższy piątek (5 lipca) rusza Rockowisko Zwierzyniec, które wypracowało sobie silną pozycję wśród krajowych festiwali. Tegoroczną gwiazdą będą Brazylijczycy z death metalowego Krisiun.