21:18

Azoty Puławy wracają z meczu z Wybrzeżem Gdańsk bogatsi o punkt

Autor: Zdjęcie autora grom
(fot. KS AZOTY PUŁAWY)

Na zakończenie 10. kolejki Azoty Puławy przegrały po rzutach karnych z PGE Wybrzeżem Gdańsk 2:4. W regulaminowym czasie był remis 33:33

Puławianie nie mieli dobrych humorów po pierwszej części meczu w Gdańsku, przegrywali bowiem 16:20. Jeszcze gorzej było na początku drugiej odsłony. W ciągu ośmiu minut goście zdobyli tylko jedną bramkę, gdańszczanie - dwie (22:17 dla Wybrzeża). Od 40 minuty obie drużyny zaczęły w końcu trafiać do bramki przeciwnika.

Azoty przegrywały różnicą sześciu trafień (19:25). Niekorzystny wynik utrzymywał się jeszcze przez pewien czas. W 48 minucie puławianie nadal przegrywali, tym razem 24:29. Od tego momentu gospodarze stanęli prezentując bardzo słabą skuteczność. Wykorzystali to przyjezdni zdobywając siedem bramek z rzędu, obejmując prowadzenie 31:29. W tym okresie do gdańskiej bramki trafiali kolejno: Łukasz Gogola, Kacper Adamski, Piotr Jarosiewicz, Dean Sesić, ponownie Jarosiewicz, Gorgi Dikhaminjia i znowu Sesić. Gdańszczanie po bramkach Michała Pereta i Mikołaja Czaplińskiego doprowadzili do remisu 31:31. Podopieczni Patryka Kuchczyńskiego nie zamierzali się poddać i zadali dwa kolejne ciosy: gol Jarosiewicza z karnego oraz Sesicia (33:31 dla Azotów). Niestety, przewagi dwóch bramek nie udało się utrzymać i mecz zakończył się remisem 33:33. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych.

W nich po stronie Azotów pomylili się doświadczeni Łukasz Gogola i Piotr Jarosiewicz, w drużynie Wybrzeża - Marcin Pepliński. Tym samym mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4:2. Warto przypomnieć, że w spotkaniu z Azotami była to już piąta seria rzutów karnych PGE Wybrzeża i zawodnicy byłego selekcjonera reprezentacji Polski Patryka Rombla po raz piąty wyszli z niej zwycięsko.

PGE Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 33:33 (20:16), rzuty karne 4:2

PGE Wybrzeże: Zembrzycki, Późniak - Będzikowski 7, Czapliński 7, Peret 5, Góralski 4, Domagała 3, Stanescu 3, Pepliński 2, Niedzielenko 1, Papaj 1, Zmavc, Zhang, Papina, Siekierka. Kary: 6 minut.

Azoty: Borucki, Tsintsadze 1 - Dikhaminjia 8, Gogola 8, Sesic 6, Jarosiewicz 4, Górski 2, Adamski 2, Antolak 1, Marciniak 1, Jaworski, Zarzycki. Kary: 6 minut.

Niespodziewana porażka Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Polski Cukier AZS UMCS Lublin niespodziewanie przegrał we własnej hali z Eneą AZS Politechnika Poznań

Wśród młodych święto z roku na rok robi się coraz bardziej popularne

(SONDA) Co sądzicie o Halloween? Święto Szatana czy niewinna zabawa?

Halloween budzi kontrowersje. W tradycji polskiej 31 października wiąże się ze Świętem Zmarłych, pełnym refleksji, wspomnień i zadumy. Nastrój zabawy budzi w tym dniu w naszym kraju dysonans. A co Państwo o tym sądzicie?

Artur Ścibak już oficjalnie komendantem SM w Zamościu
Zamość

Już nie p.o. Komendant SM ma etat na stałe

Trzymiesięczny okres, w którym był pełniącym obowiązki, dobiegł końca. Od czwartku 24 października Artur Ścibak jest oficjalnie komendantem Straży Miejskiej w Zamościu.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Marii Curie-Skłodowskiej
foto

UMCS ma już 80 lat - tak zmieniała się największa lubelska uczelnia

Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej obchodzi jubileusz 80-lecia istnienia. 23 października 1944 roku rozpoczął działalność jako uczelnia państwowa. Z tej okazji zamieszczamy wyjątkowe zdjęcia, które pokazują jak zmieniała się uczelnia i jej otocznie.

Mieszkańcy Skowieszyna przy odnowionym niedawno budynku świetlicy, gdzie docelowo może funkcjonować także remiza ochotniczej straży. Przy ociepleniu społecznie pracowało blisko 40 osób.
społeczeństwo

Po godzinach, na urlopach, społecznie. Sami zmieniają swoją wioskę na lepsze

Czasem wystarczą niewielkie środki to osiągnięcia dużych rzeczy. Grupa mieszkańców Skowieszyna w gminie Końskowola udowadnia, że pracując razem dla dobra swojej wioski można naprawdę wiele. Sami zbudowali boisko, plac zabaw i staw rybny. Niedawno ocieplili świetlicę i to nie jest ich ostatnie słowo.

Pierwsza porażka PZL Leonardo Avii Świdnik w tym sezonie

Po ponad dwóch tygodniach przerwy w grze PZL Leonardo Avia Świdnik przegrała na swoim terenie z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 0:3. To pierwsza strata kompletu punktów w sezonie

Krwi jak na lekarstwo. Są duże braki w dwóch grupach

Krew to lek, którego żadnym innym zastąpić się nie da. A niestety jej brakuje. Szczególnie niski jest poziom zapasów z dwóch grup: A i O RhD (-)

Muzyka zjednoczyła Sławin

W minioną niedzielę, 27 października, na jednej scenie wystąpiło ponad 200 artystów podczas koncertu pod hasłem „Sławin zjednoczony w muzyce”, który odbył się w Zespole Szkół nr 12. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło szeroką publiczność, oferując niezapomniane przeżycia muzyczne.

Puławscy radni po miesięcznym namyśle zgodzili się na nowy pakiet obligacji. Przeciwny zaciąganiu długu był klub PiS, którego radni uznali, że rządowa pomoc anuluje pożyczkowe potrzeby miasta w tym roku
Puławy

Gorąca dyskusja na sesji w Puławach. Jest zgoda na 10 mln długu

Podczas ostatniej sesji puławscy radni, po długiej dyskusji, zgodzili się na emisję obligacji komunalnych o wartości 10 mln zł. Rządząca miastem koalicja może odetchnąć z ulgą. Pieniądze z planowanego w budżecie długu to warunek rozstrzygnięcia przetargu m.in. na remont hali MOSiR.

Rok akademicki rozpoczęty. Klubowe otrzęsiny studentów KUL
zdjęcia

Jak zacząć rok akademicki to z przytupem! Zobaczcie fotki z oficjalnych otrzęsin studentów KUL w klubie SERCE. O muzyczny klimat zadbał Jakub Oszust, aka Coudry, który wystąpił na żywo. Tak się bawi Lublin!

Weekend z trzydziestką
foto

Trzydziestka nie zwalnia tempa. Weekendy w klubie 30 cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Jeśli chcecie poczuć atmosferę tego miejsca, to obejrzyjcie naszą fotogalerię, a dowiecie się jak się bawi miasto

W ostatnich dniach forma piłkarzy ze Świdnika poszła zdecydowanie w górę.

Avia Świdnik wygrywa prestiżowe spotkanie z wiceliderem Betclic III Ligi

W spotkaniu 14. kolejki Avia Świdnik pokonała Siarkę Tarnobrzeg 3:0

Podatek od nieruchomości w górę. Miasto czeka na 82 mln zł

Od przyszłego roku mieszkańcy Puław oraz właściciele miejscowych budynków zapłacą trochę więcej. Podatek od nieruchomości decyzją radnych, zgodnie z wolą prezydenta, zostanie podniesiony