Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV Liga Lubelska - gr. I

23 maja 2021 r.
19:33

Świdniczanka - Powiślak 4:2, pozostałe wyniki grupy mistrzowskiej Hummel IV ligi

Grad goli w Świdniku, a zwłaszcza w końcówce spotkania Świdniczanki z Powiślakiem. Jeszcze w 87 minucie gospodarze prowadzili „tylko” 2:1. Zawody zakończyły się jednak wynikiem… 4:2.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w czwartej minucie okazało się, że Jarosław Milcz nie będzie miał litości dla swojego byłego klubu. Michał Zuber dośrodkował z rzutu rożnego, a napastnik Świdniczanki głową skierował piłkę do siatki. Lepiej w tej sytuacji powinna się jednak zachować defensywa i bramkarz Powiślaka.

Wynik nie ulegał zmianie aż do 35 minuty. Wówczas szybką kontrę przeprowadzili podopieczni Roberta Chmury. Tak naprawdę wystarczyły dwa podania, a sam przed bramkarzem gospodarzy znalazł się Jakub Pryliński. I bez problemów posłał piłkę do siatki. Dużą cegiełkę do tej bramki dorzucił jednak Damian Bernat, który idealnie, w tempo zagrał do swojego kolegi.

Do przerwy nic się już nie zmieniło, ale szybko po wznowieniu gry powinno być 2:1. Michał Bicki sprokurował rzut karny, a piłkę 11 metrów od bramki rywali oczywiście ustawił Zuber. Bramkarz Powiślaka zrehabilitował się jednak za przewinienie i obronił uderzenie.

Drużyna Pawła Pranagala wcale nie załamała się jednak takim obrotem sprawy. Minęło osiem minut, a Świdniczanka dopięła swego. Okazało się też, że łatwiej o bramkę z rzutu rożnego niż karnego. Kolejna centra z narożnika boiska i seria błędów obrońców skończyła się łatwym golem Milcza, który dostawił tylko stopę i z najbliższej odległości znowu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W końcówce długo rezultat nie ulegał zmianie, ale resztki nadziei swojej byłej drużynie odebrał Milcz. W 88 minucie skompletował hat-tricka po strzale głową i prezencie od Bickiego. Bramkarz ekipy z Końskowoli przepuścił piłkę mimo że miał ją na rękach. Ciekawie było w doliczonym czasie gry, bo obie ekipy zdobyły jeszcze po jednym golu. Najpierw okazało się, że Zuber woli strzelać z rzutów wolnych niż karnych, bo w ten pierwszy sposób podwyższył na 4:1. A 120 sekund później Marcin Gil odrobinę poprawił humory przyjezdnych. Trzy punkty zostały jednak w Świdniku.

Świdniczanka Świdnik – Powiślak Końskowola 4:2 (1:1)

Bramki: Milcz (4, 60, 88), Zuber (90+2) – Pryliński (35), Gil (90+4).

Świdniczanka: Dejko – Sygara (85 Śliwa), Kursa, Żmuda, Martyna, Kopyciński, Kowalski, Szczerba, Plesz, Zuber (90+2 Wilk), Milcz (88 Pędlowski).

Powiślak: Bicki – Lisiewicz (73 Nowak), Banaszek, Łuczkowski, Olszewski, Bernat (84 Kopczyński), Wrzesiński, Kędra (61 Gil), Kobus (73 Goralski), Dudkowski (86 Murat), Pryliński.

Żółte kartki: Sygara, Kursa – Bicki.

Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).

POZOSTAŁE WYNIKI

W pozostałych meczach niespodzianek nie było. Tomasovia zanotowała już siódme zwycięstwo w ramach grupy mistrzowskiej, a ogólnie 28. Tym razem ograła na wyjeździe POM Iskrę Piotrowice 3:0. Na pierwszą bramkę autorstwa Patryka Słotwińskiego trzeba było jednak poczekać do 45 minuty. Po przerwie wynik poprawił Piotr Chodziutko, a w końcówce na 3:0 strzelił jeszcze Patryk Dorosz.

Problemów we Włodawie nie miał też wicelider ze Żmudzi. Piłkarze Piotra Molińskiego pokonali rywali aż 3:0. Zresztą goście szybko załatwili sprawę. Po 38 minutach prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisywali się: Piotr Lecki i Karol Łubkowski.

Trzeba jeszcze wspomnieć o Stanisławie Rybce. Zawodnik Kryształu Werbkowice drugi raz z rzędu, a trzeci w tym roku zapewnił swojej drużyny punkty po golu z końcówki. Tym razem trafił do siatki w 88 minucie, a drużyna Jacka Ziarkowskiego pokonała Huragan Międzyrzec Podlaski 2:1.

Kryształ Werbkowice – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:1 (Omański 12, Rybka 88 – Radziszewski 58)

Huczwa Tyszowce – Lutnia Piszczac 3:1 (Daszkiewicz 15, Bykov 49, Ziółkowski 74 – Goździołko 55)

POM Iskra Piotrowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (Słotwiński 45, Chodziutko 62, Dorosz 90)

Włodawianka Włodawa – Victoria Żmudź 0:3 (Lecki 21, Łubkowski 38, 73).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Częściowo wyburzona stołówka
Lublin

Zagadka remontu wojskowej stołówki na Majdanku

To jest niegospodarność. Najpierw wyremontowali cześć budynku, potem wstawili nowe okna, a na koniec wzięli za wyburzanie – tak czytelnik opisał nam sytuację, jaką zaobserwował na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Męczenników Majdanka w Lublinie. Chodzi o remont wojskowej stołówki.

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

IV Liga - grupa mistrzowska
10. KOLEJKA

Wyniki:

Stal Kraśnik - Świdniczanka 3-2
Start Krasnystaw - Stal Poniatowa 2-1
Granit Bychawa - Huragan Międzyrzec Podlaski 0-2
Tomasovia - Lewart Lubartów 0-0
Gryf Gmina Zamość - Motor II Lublin 4-2

Tabela:

1. Świdniczanka 28 71 106-16
2. Tomasovia 28 62 75-22
3. Start 28 53 57-33
4. Stal K. 28 51 65-32
5. Stal P. 28 50 55-29
6. Motor II 28 49 65-53
7. Lewart 28 48 56-41
8. Huragan 28 47 49-36
9. Gryf 28 39 48-49
10. Granit 28 34 31-49

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!