Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Całą sobotnią noc policja i straż pożarna szukała mężczyzny, który wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Znaleziono go rano – pijany siedział na drzewie.
Wykorzystał nieuwagę ekspedientów jednego z butików i ukradł z kasy 600 zł. Teraz szukają go świdniccy policjanci.
Rozmowa z trudnym pasażerem, rozwiązywanie problemowych sytuacji czy gaszenie pożaru zasłoną – to niektóre z zadań stawianych przed kandydatami na stewardessy i stewardów. Praca członka personelu pokładowego to nie tylko to, co widzą pasażerowie
Obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa zamiast mandatu otrzymywali dziś kierowcy przyłapani na drobnych wykroczeniach na zamojskich drogach. Taryfy ulgowej nie było jednak dla 50-latki, która wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Polskie wojsko powinno korzystać z polskiego uzbrojenia – przekonują związkowcy z PZL Świdnik. Mają już gotowy projekt ustawy, która faworyzowałaby krajowych dostawców, startujących w przetargach dla polskiej armii
Port Lotniczy Lublin obsłużył w czwartek półmilionowego pasażera. To pani Elżbieta Słonina, która przyleciała do Lublina z Londyn Luton liniami Wizz Air.
Tylko w tym roku, w ramach programu dobrowolnych odejść z PZL-Świdnik pożegna się stu pracowników. Związkowcy alarmują, że na tym nie koniec – cięcia mogą objąć kolejne 700 osób.
Do wypadku doszło po godz. 16 na łącznicy między węzłem Lublin Felin a al. Jana Pawła II w Świdniku.
W Porcie Lotniczym Lublin trwają szkolenia kandydatów na pracowników personelu pokładowego linii Wizz Air. Uczestniczy w nich 18 osób, które po zdaniu egzaminów rozpoczną pracę w bazach węgierskiego przewoźnika w Lublinie, Warszawie, Katowicach i Poznaniu.
Zarząd PZL-Świdnik doszedł do porozumienia ze związkami zawodowymi. Do końca 2015 roku w firmie straci pracę do 100 osób.
Lipiec w kalendarzu i słońce za oknem, a mimo to nie każdy może sobie pozwolić na długi urlop nad morzem, czy w górach. Co w takiej sytuacji zaproponować dzieciom, które nie wyjechały na kolonie, a nie mogą wyjechać z rodzicami?
Lublin ma rower miejski, a Mełgiew chce sobie zafundować... wiejski. Jednośladem można będzie dojechać do przesiadkowego węzła, a tam wsiąść do prywatnych busów lub do autobusu lubelskiego MPK. Podobny plan mają Piaski. Wypożyczalnie jednośladów mają też ożywić turystykę.
Ponad 50 wniosków wpłynęło do budżetu obywatelskiego, który w przyszłym roku będzie realizowany w mieście po raz pierwszy. Na obywatelskie projekty burmistrz Świdnika przeznaczył milion złotych. Jeden projekt nie może kosztować więcej niż 150 tys. zł.
Minął pierwszy miesiąc, odkąd kolej postanowiła powalczyć o pasażerów poruszających się po mieście. Wprowadzony przez Przewozy Regionalne „Bilet miejski” pozwala przejechać między stacjami znajdującymi się w obrębie tego samego miasta. Ważny jest wyłącznie w pociągach REGIO.
Do wypadku doszło ok. godz. 10 w okolicach Kalinówki na drodze S12 między Lublinem, a Piaskami.
Działacze opozycji niepodległościowej z lat 1976–1989 zostali uhonorowani we wtorek Krzyżami Wolności i Solidarności. Odznaczenia państwowe wręczył im Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Urzędnicy chcą wybudować nowe przedszkole w kompleksie szkolnym przy ul. Mickiewicza w Piaskach. W budynku przewidziane jest też miejsce na pierwszy na terenie gminy żłobek.
Kilkaset osób uczestniczyło dziś w uroczystościach odsłonięcia pomnika smoleńskiego w Świdniku. Mimo apeli o jedność, bez polityki się nie obeszło. W trakcie uroczystości kiedy m.in. zastępca burmistrza miasta odczytywał nazwiska ofiar katastrofy Tu-154 rozdawano zebranym ulotki wyborcze Beaty Szydło.
Działacze opozycji niepodległościowej z Lubelskiego z lat 1976–1989 otrzymają Krzyże Wolności i Solidarności. Uroczystość odbędzie się 14 lipca 2015 r. o godz. 17. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.
Mija 35 rocznica Lubelskiego Lipca. Między 8 a 25 lipca 1980 roku przez miasto i region przeszła fala strajków. Pierwsi zaprotestowali pracownicy Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku.
Z jednej strony – organizatorzy. Będą z portretami osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Z drugiej – przeciwnicy ustawienia pomnika smoleńskiego w centrum Świdnika. Zapowiadają biały, milczący protest. Wszystko to w sobotę podczas uroczystego odsłonięcia monumentu, który już wczoraj stanął na pl. Konstytucji 3 Maja.
Powstał hymn o Lubelskim Lipcu 1980. W środę na uroczystym Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” w Świdniku miała miejsce jego premiera. Hymn wykonuje Krzysztof Cugowski.
11 gmin w woj. lubelskim połączyło siły i wspólnie wystąpiło o norweskie dotacje na opracowanie dokumentacji dla kilkunastu inwestycji. Np. Piaski i Rybczewice skupiły się na ratowaniu niszczejących zabytków, zaś Ludwin postawił na sanitariaty i nowe pomosty nad jeziorami.
W środę w Świdniku rozpoczynają się obchody XXXV rocznicy Lubelskiego Lipca 1980. O godz. 10 związkowcy z „Solidarności” złożą kwiaty pod pomnikiem „Świdnickiego Lipca”.
Mimo sprzeciwu części mieszkańców Świdnika, prawdopodobnie pierwszy w naszym regionie pomnik smoleński stanie w centrum miasta. W środę autor monumentu przewiezie go z Bełżyc do Świdnika. Na sobotnie uroczyste odsłonięcie zaproszono rodziny ofiar i prezydenta elekta.