Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Drewniany most łączący gminy Rybczewice i Piaski od dłuższego czasu popada w ruinę. Mieszkańcy czekają na remont, a samorządowcy nie potrafią się porozumieć.
Świdnicki radny Jakub Osina oddał w piątek odznaczenie, które dostał od burmistrza z okazji 60-lecia powstania miasta. Zrobił to, bo "nie godzi się na język rynsztoka.
Zatrzymano nastolatka, który podpalał ekrany akustyczne w Świdniku. Wartość strat to ponad 40 tys. zł. Wandal przyznał się do winy i zobowiązał się do naprawienia szkody.
Koncern Agusta Westland podpisał kontrakt na dostawę 50 śmigłowców do Chin. Część komponentów do nowych maszyn ma być produkowana w Świdniku. Dostawy mają rozpocząć się w połowie przyszłego roku.
Klub radnych Świdnik Wspólna Sprawa nie wystawi kandydata na burmistrza miasta. We wtorek Jakub Osina poinformował, że nie będzie walczyć o ten fotel.
Budowa ul. Kusocińskiego od węzła "Świdnik to priorytetowe zadanie zarówno dla władz miasta jak też powiatu - przekonywali wczoraj samorządowcy. Droga, która nie jest obecnie w całości przejezdna ułatwiłaby dojazd do lotniska mieszkańcom Chełma i Zamościa.
Zdjęcia landartu na trawiastym lotnisku w Świdniku obiegły cały świat. To jedyne, co pozostało z ambitnych planów nietypowej promocji miasta i województwa. Landarty skoszono ze względu na... susły.
Produkowane w Świdniku śmigłowce uczestniczą międzynarodowych ćwiczeniach wojskowych. Manewry odbywają się w belgijskim Florennes. Uczestniczą w nich dwie maszyny typu W-3PL Głuszec.
Do groźnego wypadku doszło ok. godz. 13.30 w miejscowości Krępiec (pow. świdnicki) na drodze ekspresowej S17.
Ponad 3,5 tysiąca mieszkańców ubyło w Spółdzielni Mieszkaniowej po "reformie śmieciowej. Magistrat zapowiada kontrole w domach. Rozpoczną się jeszcze w tym roku
W Świdniku powstanie pierwszy w Polsce SPON czyli Strzelecki Pododdział Obrony Narodowej. W jego szeregach znajdą się przeszkoleni ochotnicy. Mają pomagać w walce ze skutkami klęsk żywiołowych, ale nie tylko.
Czterej mężczyźni wtargnęli do domu swojego znajomego. Pobili go i uszkodzili zaparkowany na podwórku samochód. Napaść miała być zemstą za wcześniejsze nieporozumienia.
Rondo przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Sportowej ma nosić imię Zygmunta Puławskiego - konstruktora lotniczego i pilota. Wniosek w tej sprawie wpłynął do burmistrza miasta od Klubu Seniorów Lotnictwa w Świdniku.
Prawie 350 gramów suszu marihuany, sadzonki konopi indyjskich i wagi elektroniczne. Oto, co znaleźli policjanci w mieszkaniu 19-latka ze Świdnika. Mężczyzna trafił do aresztu.
Ulgi dla seniorów - na przykład w sklepach lub kinie w Świdniku. Z taką propozycją wyszedł miejski radny Włodzimierz Radek. Miasto rozważa wprowadzenie karty dla seniorów.
Rok więzienia w zawieszeniu na cztery miesiące. Taki wyrok usłyszał mieszkaniec Świdnika, który po pijanemu przestawił samochód na osiedlowym parkingu. Zrobił to na prośbę... policjanta. Apelacja w październiku.
Niektórzy mieszkańcy ul. Reja 3 w Świdniku narzekają na zlokalizowany między czterema budynkami plac zabaw. - Przez taką lokalizację tworzy się "studnia. To potęguje hałas - żali się jedna z mieszkanek, która o interwencję poprosiła radnych.
18-letni Patryk Sadowski ze Świdnika zdobył złoto na Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych w Bułgarii. Licealista pokonał konkurentów z 20 państw.
Tragiczny wypadek w miejscowości Trawniki. Mężczyzna naprawiał traktor i zginął.
Klub Radnych Świdnik Wspólna Sprawa, Związek Zawodowy Metalowcy i Rada Powiatowa OPZZ będą współpracować. Po raz kolejny wspólnie wystartują w zbliżający się wyborach samorządowych.
W sobotę o godz. 8 z parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku wyruszy pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy. Rowerzyści uczczą w ten sposób 36. rocznicę koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej.
Członkowie Masy Krytycznej kolejny raz mierzą ruch rowerowy w mieście. Pierwszego dnia badania doliczyli się blisko 1700 rowerzystów w czterech punktach Świdnika. To dużo więcej niż rok temu
W Kielcach trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Jedną z największych ekspozycji ma Agusta Westland. Spółka prezentuje dwa śmigłowce produkowane z zakładach PZL-Świdnik: AW149 i SW4.
Z okrzykami "zdrajcy wychodzili w czwartek z sali obrad Rady Miasta niektórzy mieszkańcy Świdnika. To reakcja na decyzję radnych, że w sprawie budowy pomnika smoleńskiego musi wypowiedzieć się jeszcze urbanista. Pomysłodawcy budowy monumentu nie kryli rozżalenia.
30-latek z Bychawy odwiedzał kolegę i przy okazji zabrał telefon jego matki. Łup sprzedał w lubelskim lombardzie. Kobieta poprosiła rodzinę, by kupiła jej taki sam aparat. Po zakupie okazało się, że nowy telefon, to ten sam, który straciła.