![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Osoby, które ukończyły 60 lat mogą zgłaszać się już po kartę do Biura Obsługi Klienta w urzędzie miasta. Dla pozostałych pełnoletnich mieszkańców Świdnika dostępne są tradycyjne karty rabatowe<br />](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2016/2016-01/36633f73d3097612cd93637f2121a7ee.jpg)
Karty są już gotowe, regulamin ich wydania i korzystania również. Chodzi o Świdnicką Kartę Rabatową „Senior”, z której mogą korzystać mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60 lat.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Miasto, w ramach programu lojalnościowego, który trwa – teraz ma specjalną ofertę dla seniorów. Osoby te poza wyrobieniem takiej karty mogę też proponować miejsca, które je interesują i właśnie tam by chciały mieć niższe ceny. Taka propozycje padła podczas sesji Świdnickiej Rady Seniorów, na której odbyły się konsultacje z radnymi dotyczące m.in. użytkowania nowej karty.
Pozwoli to Urzędowi Miasta w Świdniku negocjować warunki współpracy z konkretnymi przedsiębiorcami.
Wczoraj burmistrz Świdnika wydał zarządzenie o wprowadzeniu regulaminu wydawania i korzystania z karty „Senior”.
Karta będzie wydawana w ramach istniejącego miejskiego programu „Mieszkam w Świdniku-kupuję w Świdniku”. W programie uczestniczy ok. 50 punktów partnerskich.
Do tej pory wydano już około tysiąca kart rabatowych. Posiadacze kart otrzymują rabaty w wysokości od 2 do 30 procent.
Jak przekonują urzędnicy ze Świdnika dzięki programowi wszyscy korzystają. „Punkty handlowo-usługowe zyskują nowych klientów, a świdniczanie chętniej dokonują zakupów w miejscach, gdzie honorowana jest karta.” – tłumaczą urzędnicy. „Zyskuje też miasto poprzez szczelniejszy obieg pieniądza w postaci podatków wpłacanych przez przedsiębiorstwa do gminy, a to z kolei przyczynia się m.in. do większych możliwości inwestycyjnych Świdnika”.