Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 listopada 2021 r.
18:25

Kraśnik. Szpital chce leczyć więcej pacjentów. Co się zmieni?

Wraz z końcem 2023 r. zakończy się budowa pawilonu dla nowej porodówki i ginekologii
Wraz z końcem 2023 r. zakończy się budowa pawilonu dla nowej porodówki i ginekologii (fot. Powiat kraśnicki)

Zmiany w szpitalu. Już na przełomie roku nastąpi rozszerzenie usług rejestracji telefonicznej m.in. o SMS-y przypominające o wizycie w poradni. Wraz z końcem 2023 r. zakończy się budowa pawilonu dla nowej porodówki i ginekologii. W planach jest też m.in. rozbudowa zakładu opiekuńczo-leczniczego a także SOR-u

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Michał Jedliński, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku omówił na ostatniej sesji Rady Powiatu Kraśnickiego program naprawczy, który szpital realizuje, w związku z poniesioną stratą finansową. – To trzeci z kolei program naprawczy – wyjaśnił dyrektor.

„Celem opracowania jest zapoznanie podmiotu tworzącego i innych interesariuszy z aktualną sytuacją ekonomiczno-finansową szpitala oraz propozycjami zmian usprawniających funkcjonowanie oddziałów oraz poprawiających rentowność szpitala” – czytamy na wstępie liczącego 30 stron dokumentu.

Rejestracja

Wśród podejmowanych działań jest kontynuacja tych już rozpoczętych. Lecznica dąży bowiem do dalszego usprawnienia pracy przychodni specjalistycznej.

– Została uruchomiona centralna rejestracja medyczna telefoniczna. Ona działa bardzo sprawnie – ocenił dyrektor.

Rejestracja ma zostać wkrótce rozszerzona.

– Będzie to wraz z końcem tego roku lub na początku przyszłego – określił ramy czasowego Michał Jedliński. – Poszerzymy ją o rejestrację do pracowni diagnostycznych. Chcemy też informować pacjentów o zbliżającej się wizycie w przychodni. Będziemy rozsyłać SMS-y, że np. jutro czy pojutrze proszę pamiętać o wizycie w naszej poradni, ponieważ terminy do przychodni są mimo wszystko dosyć odległe. Zwiększymy dzięki temu przepustowość i zmniejszymy kolejki.

Leczenie bólu

W lecznicy została uruchomiona poradnia leczenie bólu. Istnieje też możliwość leczenia przewlekłego bólu na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Dyrektor kraśnickiego SP ZOZ przyznał, że będzie starał się jak najbardziej rozpropagować tę informację.

– Upowszechnimy ją dzięki uprzejmości panów wójtów i burmistrzów, którzy zaoferowali, że w informatorze, który wydają będą się pojawiać informacje na temat funkcjonowania naszego szpitala. Skierujemy też informację do lekarzy specjalistów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z wytycznymi co do zaleceń, żeby kierować pacjentów do naszej poradni – dodał Jedliński.

Na tym nie koniec, bo szpital chce też drożyć program dla pacjentów po operacjach.

– Dotyczący monitorowania rany pooperacyjnej, za pomocy aplikacji w telefonie – wyjaśnił Michał Jedliński. – Pacjenci mieliby kontakt z naszymi lekarzami i moglibyśmy zdalnie monitorować proces gojenia się ran pooperacyjnych.

Rozbudowa

Szpital rozpoczął też wartą ponad 30 mln zł rozbudowę placówki, polegającą na dobudowie pawilonu (przy ul. Chopina), do którego ma zostać przeniesiony z dzielnicy fabrycznej Odział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy. – Wykonawca obiecuje, że w przyszłym roku w kwietniu będziemy mieć stan surowy zamknięty budynku. I dodał: Na razie nie mamy opóźnień w realizacji inwestycji.

Lecznica w ramach tej unijnej inwestycji kupiła już tomograf komputerowy. – Jest montowany w dotychczasowej lokalizacji. Zostanie przeniesiony do nowego budynku, po oddaniu go do użytku – zaznaczył Jedliński.

Modernizacje

Władze szpitala zleciły też przygotowanie dokumentacji ws. rozbudowy zakładu opiekuńczo-leczniczego.

– Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji. Tak samo jak w przypadku modernizacji budynku dla oddziału chorób płuc i gruźlicy – przekazał radnym dyrektor.

W planach jest też modernizacja budynku przy ul. Niepodległości, aby było możliwe przeniesienie oddziału neurologii i rehabilitacji neurologicznej (zaplanowane 2023 lub 2024 r.).

SOR

Potrzebna będzie rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, „ponieważ pomieszczenia są bardzo ciasne” a także remont i modernizacja oddziałów: neurologicznego, chorób wewnętrznych, anestezjologii, intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i endoskopowej.

– To są te oddziału, które w ramach programów unijnych nie były dotychczas remontowane. I gdybyśmy to wszystko zrobili to mamy piękny, dostosowany do obecnych wymogów, komfortowy szpital – dodał dyrektor.

Potrzebne pieniądze? Ok. 50 mln zł.

– Z tym, że to nie jest kwota którą ktokolwiek będzie w stanie wyłożyć w przeciągu kilku lat – nie kryje Jeliński, który prognozował, że mogłoby się to udać w perspektywie 10 lat.

Pilne roboty

Przed szpitalem są też prace, których odłożyć na nieco późniejszy termin się nie da. Chodzi o remont szpitalnej kuchni. – Ponieważ mamy warunkowe dopuszczenie kuchni do użytkowania wydane przez sanepid. Mamy czas do połowy przyszłego roku na zrealizowane wszystkich zaleceń, albo inaczej kuchnia zostanie zamknięta – przyznał dyrektor.

Zapowiedział też, że w przyszły roku zostanie wykonane zabezpieczenie szpitala w awaryjne ujęcie wody. Konieczny jest też remont pomieszczeń do składowania odpadów medycznych.

Dyrektor ma zastępczynię

Agata Płudowska-Stec od października br pełni funkcję zastępcy dyrektora SP ZOZ w Kraśniku ds. medycznych. Jest specjalistą medycyny ratunkowej. Zawodową karierę rozpoczęła w SPSK nr 1 w Lublinie, specjalizację kontynuowała w szpitalu dziecięcym. Od wielu lat współpracuje z SPSK4 w Lublinie, gdzie jest lekarzem dyżurnym. Do niedawna była szefem SOR w Parczewie. Po objęciu funkcji zastępcy dyrektora ds. medycznych kieruje też kraśnickim SOR-em.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium