Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 listopada 2021 r.
18:25

Kraśnik. Szpital chce leczyć więcej pacjentów. Co się zmieni?

3 1 A A
Wraz z końcem 2023 r. zakończy się budowa pawilonu dla nowej porodówki i ginekologii
Wraz z końcem 2023 r. zakończy się budowa pawilonu dla nowej porodówki i ginekologii (fot. Powiat kraśnicki)

Zmiany w szpitalu. Już na przełomie roku nastąpi rozszerzenie usług rejestracji telefonicznej m.in. o SMS-y przypominające o wizycie w poradni. Wraz z końcem 2023 r. zakończy się budowa pawilonu dla nowej porodówki i ginekologii. W planach jest też m.in. rozbudowa zakładu opiekuńczo-leczniczego a także SOR-u

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Michał Jedliński, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku omówił na ostatniej sesji Rady Powiatu Kraśnickiego program naprawczy, który szpital realizuje, w związku z poniesioną stratą finansową. – To trzeci z kolei program naprawczy – wyjaśnił dyrektor.

„Celem opracowania jest zapoznanie podmiotu tworzącego i innych interesariuszy z aktualną sytuacją ekonomiczno-finansową szpitala oraz propozycjami zmian usprawniających funkcjonowanie oddziałów oraz poprawiających rentowność szpitala” – czytamy na wstępie liczącego 30 stron dokumentu.

Rejestracja

Wśród podejmowanych działań jest kontynuacja tych już rozpoczętych. Lecznica dąży bowiem do dalszego usprawnienia pracy przychodni specjalistycznej.

– Została uruchomiona centralna rejestracja medyczna telefoniczna. Ona działa bardzo sprawnie – ocenił dyrektor.

Rejestracja ma zostać wkrótce rozszerzona.

– Będzie to wraz z końcem tego roku lub na początku przyszłego – określił ramy czasowego Michał Jedliński. – Poszerzymy ją o rejestrację do pracowni diagnostycznych. Chcemy też informować pacjentów o zbliżającej się wizycie w przychodni. Będziemy rozsyłać SMS-y, że np. jutro czy pojutrze proszę pamiętać o wizycie w naszej poradni, ponieważ terminy do przychodni są mimo wszystko dosyć odległe. Zwiększymy dzięki temu przepustowość i zmniejszymy kolejki.

Leczenie bólu

W lecznicy została uruchomiona poradnia leczenie bólu. Istnieje też możliwość leczenia przewlekłego bólu na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Dyrektor kraśnickiego SP ZOZ przyznał, że będzie starał się jak najbardziej rozpropagować tę informację.

– Upowszechnimy ją dzięki uprzejmości panów wójtów i burmistrzów, którzy zaoferowali, że w informatorze, który wydają będą się pojawiać informacje na temat funkcjonowania naszego szpitala. Skierujemy też informację do lekarzy specjalistów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z wytycznymi co do zaleceń, żeby kierować pacjentów do naszej poradni – dodał Jedliński.

Na tym nie koniec, bo szpital chce też drożyć program dla pacjentów po operacjach.

– Dotyczący monitorowania rany pooperacyjnej, za pomocy aplikacji w telefonie – wyjaśnił Michał Jedliński. – Pacjenci mieliby kontakt z naszymi lekarzami i moglibyśmy zdalnie monitorować proces gojenia się ran pooperacyjnych.

Rozbudowa

Szpital rozpoczął też wartą ponad 30 mln zł rozbudowę placówki, polegającą na dobudowie pawilonu (przy ul. Chopina), do którego ma zostać przeniesiony z dzielnicy fabrycznej Odział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy. – Wykonawca obiecuje, że w przyszłym roku w kwietniu będziemy mieć stan surowy zamknięty budynku. I dodał: Na razie nie mamy opóźnień w realizacji inwestycji.

Lecznica w ramach tej unijnej inwestycji kupiła już tomograf komputerowy. – Jest montowany w dotychczasowej lokalizacji. Zostanie przeniesiony do nowego budynku, po oddaniu go do użytku – zaznaczył Jedliński.

Modernizacje

Władze szpitala zleciły też przygotowanie dokumentacji ws. rozbudowy zakładu opiekuńczo-leczniczego.

– Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji. Tak samo jak w przypadku modernizacji budynku dla oddziału chorób płuc i gruźlicy – przekazał radnym dyrektor.

W planach jest też modernizacja budynku przy ul. Niepodległości, aby było możliwe przeniesienie oddziału neurologii i rehabilitacji neurologicznej (zaplanowane 2023 lub 2024 r.).

SOR

Potrzebna będzie rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, „ponieważ pomieszczenia są bardzo ciasne” a także remont i modernizacja oddziałów: neurologicznego, chorób wewnętrznych, anestezjologii, intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i endoskopowej.

– To są te oddziału, które w ramach programów unijnych nie były dotychczas remontowane. I gdybyśmy to wszystko zrobili to mamy piękny, dostosowany do obecnych wymogów, komfortowy szpital – dodał dyrektor.

Potrzebne pieniądze? Ok. 50 mln zł.

– Z tym, że to nie jest kwota którą ktokolwiek będzie w stanie wyłożyć w przeciągu kilku lat – nie kryje Jeliński, który prognozował, że mogłoby się to udać w perspektywie 10 lat.

Pilne roboty

Przed szpitalem są też prace, których odłożyć na nieco późniejszy termin się nie da. Chodzi o remont szpitalnej kuchni. – Ponieważ mamy warunkowe dopuszczenie kuchni do użytkowania wydane przez sanepid. Mamy czas do połowy przyszłego roku na zrealizowane wszystkich zaleceń, albo inaczej kuchnia zostanie zamknięta – przyznał dyrektor.

Zapowiedział też, że w przyszły roku zostanie wykonane zabezpieczenie szpitala w awaryjne ujęcie wody. Konieczny jest też remont pomieszczeń do składowania odpadów medycznych.

Dyrektor ma zastępczynię

Agata Płudowska-Stec od października br pełni funkcję zastępcy dyrektora SP ZOZ w Kraśniku ds. medycznych. Jest specjalistą medycyny ratunkowej. Zawodową karierę rozpoczęła w SPSK nr 1 w Lublinie, specjalizację kontynuowała w szpitalu dziecięcym. Od wielu lat współpracuje z SPSK4 w Lublinie, gdzie jest lekarzem dyżurnym. Do niedawna była szefem SOR w Parczewie. Po objęciu funkcji zastępcy dyrektora ds. medycznych kieruje też kraśnickim SOR-em.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

zdjęcie ilustracyjne

Żołnierze zakuci w kajdanki. Szef MON: Zatrzymanie bulwersuje

Prokuratura oskarżyła dwóch żołnierzy o przekroczenie uprawnień i narażenie życia innych osób. Użyli oni broni wobec uzbrojonej w niebezpieczne narzędzia grupy migrantów. - Jeśli chodzi o zatrzymanie, bo to jest coś, co bulwersuje i mnie i opinię publiczną- stwierdził szef MON.

zdjęcie ilustracyjne

Oni badają rosyjskie wpływy w Polsce

Specjalna komisja ma zbadać rosyjskie i białoruskie wpływy w Polsce. Jej pracami kieruje szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Jarosław Stróżyk.

Ognisko ASF.  Ograniczenia dla rolników w kilku powiatach

Ognisko ASF. Ograniczenia dla rolników w kilku powiatach

We wtorek stwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) w jednym z gospodarstw w gm. Trzeszczany (pow. hrubieszowski). Decyzją wojewody ograniczenia obowiązują też w dwóch innych powiatach.

Delegatura Kuratorium Oświaty w Zamościu przy ul. Lwowskiej

Dyrektor kuratorium poszukiwany. Nieźle płacą

Piątek 14 czerwca to ostatni dzień na zgłoszenie się do konkursu. Kuratorium Oświaty w Lublinie szuka dyrektora dla swojej delegatury w Zamościu.

Obecna sytuacja prawna frankowiczów — czy aby na pewno lepiej?

Obecna sytuacja prawna frankowiczów — czy aby na pewno lepiej?

W ciągu ostatnich lat polskie sądy zajmowały się dziesiątkami tysięcy spraw dotyczących tzw. frankowiczów przeciwko bankom. Liczba ta stale rośnie dzięki korzystnym wyrokom TSUE czy Sądu Najwyższego. Do walki zachęcają też kolejne wygrane sprawy. Jak wygląda obecna sytuacja prawna frankowiczów i czy rzeczywiście są oni na coraz lepszej pozycji do odzyskania swoich pieniędzy?

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego w obecnym składzie (od lewej): Bartłomiej Świtała, Andrzej Szarlip, Beata Strzałka, Tomasz Rogala, Jan Małysza
Biłgoraj

O jednego za dużo? Wojewoda bada skład zarządu powiatu

Starosta, wicestarosta i członkowie zarządu. Tych etatowych na obecną kadencję w powiecie biłgorajskim wybrano dwóch. I to wzbudziło zaniepokojenie służb wojewody lubelskiego.

Co warto wiedzieć o wełnie skalnej?

Co warto wiedzieć o wełnie skalnej?

Odpowiednia izolacja domu jest niezwykle istotna. To od niej zależy wygoda codziennego życia, zdrowie, bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie domowników. Dla maksymalnego komfortu konieczne jest zapewnienie zarówno izolacji akustycznej, jak i termicznej. Obecnie popularnym materiałem wykorzystywanym do tego celu jest wełna mineralna.

Jak szukać odpowiednich sprzętów AGD?

Jak szukać odpowiednich sprzętów AGD?

Wybór odpowiednich sprzętów AGD do domu jest niezwykle waży dla komfortu i efektywności. Nowoczesne urządzenia nie tylko ułatwiają życie, ale również pozwalają oszczędzić czas i energię. Jakie sprzęty AGD warto mieć w swoim domu, aby cieszyć się wygodą i funkcjonalnością na co dzień? Które urządzenia będą niezbędne w każdym domu, a które dodatkowo podniosą komfort użytkowania? Jakie pralki, lodówki, zmywarki oraz roboty kuchenne warto wybierać?

Michał Sikora (z prawej) to symbol lubelskiego Startu

Michał Sikora wraca do pracy z pierwszą drużyną Polskiego Cukru Startu Lublin

Wojciech Kamiński kompletuje swój sztab szkoleniowy. Do pracy z pierwszym zespołem wraca Michał Sikora.

Pozbądź się pleśni w 4 krokach

Pozbądź się pleśni w 4 krokach

Pleśń na ścianach to nie tylko estetyczny problem – jej obecność może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia domowników. Czarne plamki pojawiające się na wilgotnych powierzchniach są często lekceważone, jednak ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym alergii, problemów z układem oddechowym, a nawet poważnych infekcji. Jak się ich pozbyć?

Złoty Róg w Krasnymstawie. Rusza budowa

Złoty Róg w Krasnymstawie. Rusza budowa

Złoty Róg z pozwoleniem na budowę. Otwarcie nowej galerii handlowej w Krasnymstawie jeszcze w tym roku.

Chełmskie zapaśniczki odnotowały dobry występ podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Stróży

W Stróży rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego kobiet

Do rywalizacji na matach przystąpiły młodziczki i dzieci, które walczyły w zapasach kobiet. Bardzo dobrze zaprezentowały się przedstawicielki Cementu-Gryfa Chełm. Młode zapaśniczki wróciły z 13 medalami

Młodzi zapaśnicy Cementu-Gryfa Chełm wywalczyli w Gomulinie pięć medali

Zawodnicy Cementu-Gryfa Chełm wystąpili w Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym

Zawody rozegrane zostały w Gomulinie

Nielegalne rajdy w lasach. Sypią się mandaty

Nielegalne rajdy w lasach. Sypią się mandaty

Strażnicy leśni ścigają amatorów nielegalnych rajdów crossami, quadami i samochodami terenowymi. W ten sposób notorycznie niszczone są m.in. wąwozy lessowe Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Gdzie wykorzystuje się łożyska igiełkowe?

Gdzie wykorzystuje się łożyska igiełkowe?

Przenoszenie dużych obciążeń i wytrzymałość na ogromną niekiedy prędkość obrotową – tym charakteryzują się łożyska igiełkowe. Ich wyjątkowa konstrukcja obejmująca szczególne podejście do detali jest kluczem do wyjątkowej trwałości i wszechstronnych zastosowań. Oto więcej szczegółów o łożyskach igiełkowych i ich zastosowaniach!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium