Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

23 marca 2012 r.
14:47
Edytuj ten wpis

Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów: Dziś premiera

Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów to samodzielny dodatek niewymagający podstawowej wersji gry
Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów to samodzielny dodatek niewymagający podstawowej wersji gry (fot. Creative Assembly)

Połowa XIX wieku. Japonia wkracza w okres Meiji. Nowe kierownictwo kończy z izolacją, otwiera się na świat i wypowiada wojnę zacofaniu. Ma im w tym pomóc Tom Cruise i Napoleon Bonaparte. Jest ciekawie jak w Szogunie, a nawet lepiej. Dziś premiera gry Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To nie scenariusz fantastyczno-historycznego serialu, ale fabuła Zmierzchu Samurajów, najnowszego dodatku do gry Total War: Shogun 2. Skojarzenia z filmem Ostatni Samuraj i Tomem Cruisem są jak najbardziej na miejscu.


Akcja Zmierzchu Samurajów rozgrywa się w trakcie wojny Boshnin, 300 lat po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. Siły dążące do rozwoju cywilizacyjnego kraju muszą rozprawić się z obrońcami starego porządku.


Przypadkiem pojawiają się Jankesi z nowoczesną bronią palną. Krok za nimi są Anglicy i Francuzi. Wszyscy gotowi sprzedać zdobycze rewolucji przemysłowej. W Japonii zaczyna pachnieć prochem strzelniczym i dymem z silników parowych. Ląd przecina kolej żelazna, a po morzu pływają kutry torpedowe i pancerniki.


Zmierzch Samurajów to samodzielny dodatek. I tu zaczynają się dobre wiadomości. Aby cieszyć się prochem strzelniczym nie będziesz potrzebować podstawowej wersji gry. Nie martw się. Jeśli nigdy nie grałeś w Shoguna, niezbędnego know-how dostarczą ci przystępne samouczki.
Po drugie, dostaniesz do dyspozycji 40 nowych jednostek. Wśród nich: liniową piechotę, pikinierów, łuczników pieszych i konnych, kawalerię, artylerię polową.


Jest tu nawet stacjonarny karabin maszynowy, czyli kartaczownica Gatlinga. W bitwach morskich weźmie udział kilka klas pancerników, niezliczona ilość fregat i kutrów torpedowych. Możesz nawet liczyć na wsparcie baterii lądowych. Podobnie jak w Szogunie, będziesz mógł wybrać jeden z kilku dostępnych rodów. Każdy z nich będzie specjalizować się w innej dziedzinie.


Sam zdecydujesz czy postawić na rozwój handlowy, militarny, zwerbować amerykańskich marines, francuską piechotę, a może pozostać w epoce miecza, łuku i włóczni? Będziesz się jednak musiał określić: poprzeć Cesarza, czy zwalczać Szogunat.


W Zmierzchu Samurajów pole bitwy zdominuje karabin i pociski artyleryjskie. Trudno uciec od skojarzeń z jedną z najlepszych części serii Total War - Napoleonem.


Sposób efektywnego użycia jednostek jest tu niemal identyczny. Lepsze efekty uzyskasz rozciągając szereg wojaków do maksimum. Tylko pierwszy szereg kolumny strzela, a lekka piechota Tosa jest równie zabójcza i skuteczna.


Nawet Imperialna Gwardia Konna Cesarza kłuje, rąbie i strzela w ten sam sposób, co szaserzy Bonapartego. Jest podobnie? W kilku detalach tak. Ale całość jest o wiele, wiele trudniejsza. Dlaczego?


Bo twórcy bardzo mocno wzięli pod uwagę wpływ terenu, na którym przyjdzie nam walczyć. Od teraz jego ukształtowanie będzie mieć niemal decydujące znaczenie.
Każda z map to prawdziwy tor przeszkód. Górki, dołki, wąwozy, stawy, rzeczki, i tysiąc innych naturalnych barier, które zatrzymają kule z karabinu. Bądź pewien, że żadna z twoich bitew nie zostanie stoczona na płaskim, równym jak stół terenie.
Dlatego usługi szybkiej kawalerii są nie do przecenienia.
Zmierzch jest całkowicie kompatybilny z Szogunem, a to z kolei ucieszy miłośników trybu multiplayer. W sieciowej rywalizacji będzie można określić się po stronie postępu lub tradycji.
W każdej z wersji twój awatar będzie zdobywać punkty doświadczenia, które można zamieniać na rozbudowywanie cech przywódczych, strzeleckich lub opanowania kodeksu bushido. Stopień znajomości każdej z nich będzie miał wpływ na umiejętności twoich podkomendnych.


Ale prawdziwym bogiem wojny jest tu artyleria. Oprócz działka maszynowego Gatlinga, wybrać można szybkostrzelne działo konstrukcji Amstronga lub Parrota i co najlepsze, obsługę ogniową można prowadzić samemu. W trybie FPS działo ma nawet czterokrotnie większy zasięg, a obsługuje się je za pomocą celownika artyleryjskiego.


Idealny sposób na zdziesiątkowanie przeciwnika zanim jeszcze zdoła zbliżyć się do twoich pozycji. Jeśli opowiesz się za tradycją i drogą miecza w trybie multiplayer nie stoisz na straconej pozycji. Katana i łuk nie musi przegrywać z karabinkiem. Twoim sprzymierzeńcem będzie teren.


Tu nie ma płaskich łąk. Prawie każda z przygotowanych map to solidnie dobrany zestaw górek, dołków, lasów i tuzina innych naturalnych przeszkód. A wszystkie uniemożliwiają oddanie piechocie liniowej strzału. Za to ty możesz zasypać wroga chmurą strzał, a później poprowadzić atak w starym stylu. Piechota z mieczami nie traci morale. Zapewniam, że szarża samurajów jest równie zabójcza jak w Shogun 2.


Pozostałe informacje

 Nagrodzili najpiękniejsze palmy i pisanki
galeria

Nagrodzili najpiękniejsze palmy i pisanki

W niedzielę 6 kwietnia w foyer Sali Operowej CSK odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Ideą tego wydarzenia było popularyzowanie zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych.

Dominik Kubera wygrywa Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie

Dominik Kubera wygrywa Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie

W niedzielę w Lesznie odbył się Memoriał Alfreda Smoczyka, w którym najlepszy okazał się Dominik Kubera dokładając kolejny sukces do sobotniego zwycięstwa w mistrzostwach Polski Par Klubowych

Bogdanka LUK Lublin zagra w półfinale play-off PlusLigi

Historyczny sukces: Bogdanka LUK Lublin zagra o medale PlusLigi

W trzecim decydującym spotkaniu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. Tym samym wywalczyła historyczny awans do półfinału wygrywając rywalizację 2-1. MVP wybrany został rozgrywający i kapitan gospodarzy Marcin Komenda

Mandat na 2000 zł każdego "boli"

52 wiosny na karku i zero rozsądku

Mandat karny w wysokości 2 000 złotych oraz 14 punktów to finał kontroli drogowej 52-latka z Siedlec. Kierowca mitsubishi pędził krajową dwójką 154 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 64 km/h. Mężczyzna tłumaczył się pośpiechem.

Zatrzymany Gruzin w drodze do aresztu

Lubelscy „łowcy głów” namierzyli go w Zakopanem

Lubelscy „łowcy głów” i poszukiwacze z IV komisariatu w Lublinie zatrzymali 55-letniego obywatela Gruzji, który poszukiwany był m.in. listem gończym. Mężczyzna łącznie do odbycia ma karę prawie roku pozbawienia wolności. Poszukiwany był za jazdę w stanie nietrzeźwości i przywłaszczenie samochodu marki volkswagen transporter. Wpadł w Zakopanem.

Mieszkańcy nie mogą doczekać się wdychania solanki

Mieszkańcy nie mogą doczekać się wdychania solanki

Mieszkańcy nie mogą doczekać się otwarcia sezonu w tężni solankowej. Instalacja stanęła w maju ubiegłego roku nad Krzną, ale póki co jest obklejona taśmą.

Mecz Śląsk – Motor. Poczuj gorącą atmosferę na trybunach
galeria

Mecz Śląsk – Motor. Poczuj gorącą atmosferę na trybunach

Wprawdzie emocje po wczorajszym meczu we Wrocławiu już opadły, ale wciąż kibice czują gorącą atmosferę z trybun. Zobaczmy, jak obie drużyny były dopingowane.

Efekt sobotniego sprzątania
Józefów nad Wisłą

To jest ekologia! Mimo chłodu posprzątali brzegi Wyżnicy

Mimo przenikliwego chłodu nikt nie spóźnił się wczoraj na zbiórkę nad rzeczka Wyżnicą przepływającą przez gminę Józefów nad Wisłą. W sobotni poranek dzieci, młodzież i dorośli w ramach „Operacji Czysta Rzeka” posprzątali brzegi tej rzeczki.

Tak się bawi Lublin w Helium Club
foto
galeria

Tak się bawi Lublin w Helium Club

Jeśli nie było Was na imprezie "Back to the Past" w klubie Heliume, to… cóż, żałujcie, że przegapiliście prawdziwe szaleństwo. Na szczęście mamy dla Was fotogalerię, która udowodni, że taniec, błysk fleszy i dobra zabawa to w Helium Club absolutna norma. Zobaczcie, kto rządził na parkiecie i jak się bawił Lublin.

Nowa tężnia przy Szkole Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach na osiedlu Niwa czeka na pierwsze uruchomienie. To jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego

Starsza tężnia już działa, na nową zaczekają dłużej

W tym roku po raz pierwszy uruchomiona zostanie nowa tężnia solankowa na osiedlu Niwa w Puławach. To efekt budżetu obywatelskiego, w którym inwestycję tę poparło 837 osób. Starsza tężnia, ta przy ul. Polnej wznowiła pracę 1 kwietnia.

Tajemnicza historia kradzieży ikony z bialskiego muzeum

Tajemnicza historia kradzieży ikony z bialskiego muzeum

Tajemnicza historia kradzieży ikony z Muzeum Południowego Podlasia. Najpierw ktoś ją ukradł w 2016 roku. A w 2021 roku anonimowy nadawca odesłał ją do bialskiej placówki.

Julia Szeremeta ma za sobą dobry występ w Brazylii

Julia Szeremeta zajęła drugie miejsce w turnieju Pucharu Świata w brazylijskim Foz de Igacu

Dla pieściarki Paco Lublin to był bardzo wymagający tydzień, ponieważ w Brazylii stoczyła trzy walki. Dwie z nich odbyły się w odstępie 24 godzin, co na pewno było dla wicemistrzyni olimpijskiej sporym wyzwaniem. Warto jednak podkreślić, że w każdym z pojedynków zaprezentowała równą i wysoką formę.

Trener Motoru Mateusz Stolarski szanuje punkt zdobyty we Wrocławiu, ale nie był do końca zadowolony z wyniku

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Szacunek dla kibiców, po to się pracuje, żeby grać takie mecze

Motor w sobotni wieczór zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1. Obie drużyny po końcowym gwizdku odczuwały niedosyt. Co na konferencji prasowej mówili trenerzy?

Zima wróciła

Zima kontratakuje. Drogi mogą być śliskie

Polska jest pod wpływem klina wyżu z centrami nad Morzem Norweskim i Morzem Północnym, jedynie początkowo krańce południowo-wschodnie pozostaną jeszcze w zasięgu frontu związanego z niżem znad Ukrainy. Z północy napływa zimne powietrze arktyczne.

Dziś rano poderwani nasze myśliwce

Poderwano samoloty, bo Rosjanie atakują Ukrainę

W związku z intensywną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, wykonującego uderzenia na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie Ukrainy, rozpoczęło się operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej - poinformowało w niedzielę nad ranem Dowództwo Operacyjne RSZ.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium