Fizjoterapia, turystyka i rekreacja, a może bezpieczeństwo narodowe? W Zamościu można wybierać w bogatej ofercie miejscowych uczelni.
Można wybierać. Pierwsza tura rekrutacji w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji zakończy się 7 sierpnia.
– Bardzo dużym powodzeniem cieszą się studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo. Limit 150 miejsc dawno już został przekroczony – informuje Małgorzata Bzówka, kierownik działu promocji i rekrutacji WSZiA.
W tym roku wśród nowości uczelnia proponuje dziennikarstwo i komunikację społeczną ze specjalnościami: dziennikarstwo online, reklama i public relations oraz grafika komputerowa. Dużym powodzeniem, kolejny rok z rzędu cieszy się natomiast fizjoterapia (studia magisterskie) oraz pedagogika z nową specjalnością – pracownik socjalny.
Druga tura rekrutacji w WSZiA rozpocznie się w połowie sierpnia i potrwa do końca września. W ub. roku przyjęto ponad 1000 osób, z czego prawie połowę stanowili studenci I i II stopnia na kierunku fizjoterapia.
W tym roku po raz pierwszy zgłoszenia kandydatów na studia licencjackie i inżynierskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu przyjmowane są wyłącznie w trybie rejestracji internetowej.
– Kandydaci mają możliwość wprowadzenia swoich danych do systemu w punkcie rekrutacyjnym w Instytucie Humanistycznym PWSZ, gdzie w razie problemów pracownik uczelni udzieli im pomocy – wyjaśnia Ewa Kołtun z PWSZ.
Po raz pierwszy uczelnia prowadzi rekrutację na kierunek turystyka i rekreacja. Zajęcia ze studentami będą tu prowadzić pracownicy naukowi z Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
Pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne został już zakończony. Do 29 sierpnia będzie można się zapisać na studia stacjonarne i niestacjonarne, a na wrzesień zaplanowano trzeci, ostatni etap.
Najpopularniejsze kierunki studiów w PWSZ to politologia, turystyka i rekreacja, filologia angielska oraz mechanika i budowa maszyn.
W Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego zapisy rozpoczęły się na początku czerwca, a rekrutacja potrwa do 26 września.
– Najpopularniejsze kierunki to administracja oraz bezpieczeństwo narodowe – relacjonuje Małgorzata Smarzewska z WSHE.
Podczas ubiegłorocznej rekrutacji uczelnia przyjęła ponad 300 nowych studentów.