Nie wyobrażamy sobie realizacji projektu bez pomocy profesora Andrzeja Kokowskiego – zapewniają władze Hrubieszowa.
Dodaje, że gratyfikacja finansowa profesora przewidywała zwrot kosztów przejazdu, nie była wynagrodzeniem za wkład pracy w projekcie budowy marki.
Konkurs na wykonanie strategii marki wygrała Firma Doradcza "Synergia” Lublin i zgodnie z umową ją wykonała.
– Uwagi wnoszone przez partnerów projektu zostały uwzględnione i zaakceptowane w ostatecznej wersji dokumentu – podkreśla Watras. – Partnerzy projektu "Witajcie w Gotanii” postanowili działać dalej i złożyli wniosek o środki do szwajcarsko-polskiego programu współpracy "Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionu Gotania”. Czekamy na pisemne potwierdzenie akceptacji naszego wniosku. W pracach nad wyżej wymienionym wnioskiem nie uczestniczył profesor Kokowski.
Przypomnijmy, że Hrubieszów i sąsiednie gminy powinni dostać na realizację tego drugiego projektu 5 milionów franków szwajcarskich, czyli około 13,5 mln złotych. Ale profesor dyrektor Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, który jest ojcem chrzestnym wszelkich hrubieszowskich inicjatyw związanych z Gotami, nie chciał firmować swoim nazwiskiem przedsięwzięcia. Andrzej Kokowski poczuł się urażony sposobem realizacji pomysłu.
Wszystko wskazuje na to, że – po rozmowach z samorządowcami – pomoże w jego realizacji. – Liczymy na profesora – nie ukrywa Zbigniew Dolecki, burmistrz Hrubieszowa.
Przedsięwzięcie ma być realizowane od początku przyszłego roku na terenie miasta Hrubieszowa oraz 9 gmin z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego oraz zamojskiego.