Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

23 marca 2020 r.
7:22

Koronawirus w Polsce i na świecie. Kiedy zahamuje wzrost liczby zakażonych? [prognoza]

Autor: Zdjęcie autora kyku pab PAP
5 2 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze wiadomości na temat walki z koronawirusem w Polsce i na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

22:05

Brytyjczycy mogą wychodzić z domu tylko po zakupy, do lekarza, do pracy, która jest niezbędna i której nie można wykonywać zdalnie, a także raz dziennie na spacer lub by poćwiczyć na powietrzu - ogłosił w poniedziałek wieczorem premier Boris Johnson. 

 

21:27

Liczba osób zakażonych w Polsce może wynieść około 9 tys. i powinna zostać osiągnięta około 20 kwietnia 2020 r. - prognozuje spółka ExMetrix, zajmującą się prognozowaniem gospodarczym i społecznym. Około 15-20 kwietnia powinno nastąpić wyraźne zahamowanie - czytamy na stronie Polsat News.

21:13

Do 6078 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - podała w poniedziałek Obrona Cywilna. W ciągu doby w całym kraju zanotowano 602 zgony. To drugi z rzędu dzień spadku liczby zgonów i zakażeń.

Od niedzieli potwierdzono 3780 nowych przypadków wirusa. Dzień wcześniej był to wzrost o prawie 4 tysiące.

W ciągu ostatniej doby zmarło o 49 osób mniej niż podczas poprzedniej.

Liczba obecnie zakażonych wynosi ponad 50 tys. Od początku kryzysu zanotowano prawie 64 tys. zakażeń. Wyleczono 7432 chorych, o 408 więcej od niedzieli. 3200 osób jest na intensywnej terapii.

Pozytywne wiadomości napłynęły z Lombardii, czyli epicentrum epidemii. Tam również spadła liczba zgonów zanotowanych jednego dnia; było ich 320, podczas gdy w niedzielę - 361. Jest tam 1555 nowych przypadków zakażenia, mniej niż wcześniej.

Łączna liczba osób zmarłych w tym regionie wzrosła do 3776. (PAP)

20:40

Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:29

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

19:41

Nie sądzę, żebyśmy zwalczyli koronawirusa do świąt wielkanocnych - podkreślił podczas sesji Q&A prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że przy dobrej dyscyplinie Polaków liczba zachorowań do tego czasu zacznie spadać.

W poniedziałek na Facebooku na profilu prezydenta Andrzeja Dudy trwa sesja pytań i odpowiedzi (Q&A). Prezydent pytany, czy Polsce uda się pokonać koronawirusa do świąt Wielkiej Nocy, odpowiedział, że zależy to od tego, co rozumiemy pod słowem "opanować". "Czynimy wszystko, aby wirus jak najmniej się rozprzestrzeniał i poprzez akcje informacyjne, i poprzez te wszystkie działania, które prowadzimy, poprzez wprowadzanie kolejnych stopni i kolejnych obostrzeń, które są jeżeli chodzi o choćby o przemieszczanie się za granicę" - zaznaczył Andrzej Duda. 

"Nie sądzę, żebyśmy zwalczyli wirusa do świąt wielkanocnych. Myślę raczej, że mogę śmiało powiedzieć, że nie. Chociaż jak wiecie nie jestem lekarzem, nie jestem specjalistą z tej dziedziny, ale jeszcze nikt nie powiedział mi, że zdołamy zwalczyć wirusa do Wielkanocy. Ja mam nadzieję, że może przy dobrej dyscyplinie, przy dobrym szczęściu uda się, że liczba osób, liczba zachorowań dziennie zacznie spadać, czyli, że nastąpi to przełamanie do tego czasu; to byłby dobry znak" - stwierdził prezydent. (PAP)

18:59

Zdalne lekcje już od 25 marca. Teresa Misiuk, Kurator Oświaty w Lublinie tłumaczy, jak od środy będzie wyglądała nauka, która ze szkół przenosi się do domów.

18:56

1138 osób jest obecnie hospitalizowanych w związku z koronawirusem; a 55301 objętych jest kwarantanną – poinformowało w poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

MZ podało, że do kwarantanny po powrocie do kraju zgłoszono 95 tys. 445 osób. Objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest z kolei 51 tys. 142.

Badania w kierunku koronawirusa dały dotąd pozytywny wynik u 692 osób, z których osiem zmarło. (PAP)

18:24

Najnowsze dane dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego

* Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 15

* Liczba osób poddanych kwarantannie – 4087

* Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5571

* Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 44 /1.

16:51

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

16:36

Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

16:01

462 przypadki śmiertelne koronawirusa stwierdzono w ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii, co zwiększa liczbę zgonów z powodu Covid-19 w tym kraju do 2182 – poinformowało w poniedziałek hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła od niedzieli z 28 572 do 33 089 – sprecyzował resort.

Władze sanitarne Hiszpanii szacują, że do poniedziałkowego popołudnia spośród ponad 33 tys. zainfekowanych wyzdrowiało zaledwie 3355 pacjentów.

Dotychczas najwięcej zakażeń koronawirusem w Hiszpanii stwierdzono we wspólnocie autonomicznej Madrytu – 10 575; liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wynosi w tym regionie już 1263.

Służby sanitarne Madrytu poinformowały w poniedziałek, że w związku z szybko rosnącą liczbą zakażeń i brakiem miejsc w szpitalach konieczne było umieszczenie niektórych pacjentów z lekkimi objawami koronawirusa w internatach szkolnych oraz akademikach.

Od soboty pierwsi pacjenci przyjmowani są na stołecznych targach IFEMA, gdzie wojsko rozszerza szpital polowy. Do wtorkowego popołudnia powstanie tam ponad 1500 separatek dla chorych oraz 96 miejsc na prowizorycznym oddziale intensywnej terapii.

Według informacji resortu zdrowia w najbliższych dniach do hiszpańskich placówek medycznych trafi ponad 640 tys. testów na koronawirusa potwierdzających bądź wykluczających w ciągu zaledwie 24 godzin występowanie tej choroby. (PAP)

15:57

Kolejna uczelnia szykuje miejsce do zbiorowej kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem jeden z akademików musieli opuścić studenci Politechniki Lubelskiej. Jej rzeczniczka zapewnia, że nikt nie zostanie bez dachu nad głową.

15:32

Nikt nie ma wątpliwości, że kryzys, który został wywołany przez koronawirusa będzie głęboki na całym świecie, dotyka on także i Polskę - podkreślił prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent dodał, że celem poniedziałkowego posiedzenie RBN było omówienie i przedyskutowanie strategii działania w walce z koronawirusem. Akcentował jednocześnie konieczność podjęcia działań gospodarczych, które mają ochronić miejsca pracy oraz interesy polskich przedsiębiorców. "Działań, które w wielu przypadkach, mam nadzieję, zapewnią możliwość dalszego bytu i stopniowego powrotu naszej gospodarki do stanu gospodarki dobrze funkcjonującej" - zaznaczył.

"Nikt nie ma wątpliwości, że niestety ten kryzys, który został wywołany przez koronawirusa będzie głęboki na całym świecie, dotyka także i Polskę; wszyscy widzimy jaka jest sytuacja" - dodał.

Prezydent dziękował też wszystkim "rodakom za stosowanie się do zasad, które do tej pory zostały wskazane". "Za odpowiedzialność w okresie kwarantanny, za odpowiedzialne podejście i dzwonienie na infolinię, do lekarzy a nie udawanie się w przypadku złego samopoczucia, jeśli czujemy, że możemy mieć coś w rodzaju grypy, co dzisiaj oznacza, że może to być koronawirus. Że nie udajecie się państwo do lekarzy, że nie udajecie się tam gdzie są skupiska ludzkie tylko wykonujecie bezpiecznie telefon. To pozwala pracować odpowiednio przygotowanym służbom medycznym" - podkreślił prezydent.

Duda dziękował też wszystkim, którzy w obecnej sytuacji pomagają osobom starszym, potrzebującym. Wskazywał też m.in. na listonoszy, pracowników firm kurierskich oraz kateringowych. "Dziękuję państwu za odpowiedzialność, ale też za odwagę, bo to jest dzisiaj swoista odwaga, żeby dzisiaj taką służbę wykonywać" - oświadczył Andrzej Duda. (PAP)

14:50

Maseczki i kombinezony ochronne, fartuchy operacyjne i fizelinowe, a także preparaty do dezynfekcji rąk oraz powierzchni. To tylko niektóre środki, których pilnie potrzebuje szpital kliniczny nr 4 w Lublinie i apeluje o pomoc.

14:41

Z dotychczasowego przebiegu pandemii wywołanej przez koronawirusa płynie 5 głównych wniosków, jak można sobie z nią poradzić – informuje specjalny raport BBC. Ważne są: ogólna izolacja społeczna, częste testowanie na obecność wirusa, wykrywanie jak najwięcej zakażonych, kwarantanna i rzetelne informowanie opinii publicznej.

14:09

Według niemieckiego wirusologa, kibice pojawią się na trybunach aren sportowych najwcześniej w przyszłym roku. - Jeśli wrócimy do rywalizacji, to raczej bez publiczności - powiedział Christian Drosten w wywiadzie dla tygodnika „Stern”.

13:58

Nauczanie na odległość może momentami okazać się trudne. Jeśli coś jest dla was niezrozumiałe, jest na to rada. Na pomoc można będzie wezwać kolegę z klasy lub studenta.

13:33

Ważna informacja Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

13:22

- Niespodziewana w swoim zasięgu epidemia korona-wirusa COVID-19 zdewastowała i przeorganizowała nasze życie społeczne i państwowe. Zmusiła nas do nowych zachowań, innej organizacji życia i pracy zawodowej. Brak wiedzy o rozwoju choroby skazuje nas na pełne niepokoju oczekiwanie. To nie jest łatwy czas dla Polaków. Tym ważniejsza jest pełna, rzetelna i wiarygodna informacja, którą przekazuje czytelnikom prasa - pisze w swoim liście Bogusław Chrabota, prezes Izby Wydawców Prasy (pisownia oryginalna).

12:57

- Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża informuje, iż ze względu na stan epidemii zmuszony jest ograniczyć czasowo zbiórki odzieży używanej do pojemników PCK i apeluje o powstrzymanie się z wrzucaniem odzieży używanej do pojemników PCK do czasu unormowania sytuacji - czytamy w komunikacie przesłanym mediom.

12:48

W Polsce odnotowano 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 w woj. lubelskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że zmarła ósma osoba - 83-letni mężczyzna, którzy przebywał w szpitalu w Tychach.

12:35

Ponad 10 ton jabłek, 1300 sztuk świeżego mleka, a także ponad 2000 sztuk kefiru naturalnego. Wszystkie te produkty nieodpłatnie trafiły do trzech szpitali w województwie lubelskim. Dostawy były szykowane do szkół, ale z powodu zagrożenia koronawirusem placówki od ponad tygodnia są zamknięte.

12:18

W niedzielę TVP transmitowała mszę świętą z sanktuarium w Pratulinie (pow. bialski). W sieci zawrzało, bo zdaniem internautów, księża złamali prawo dotyczące zagrożenia epidemią.

12:07

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 2,5 tys. testów na koronawirusa.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

12:02

- Na terenie kraju obowiązuje stan epidemii. Pozostając w domu, ograniczasz ryzyko zakażenia koronawirusem - komunikat o takiej treści nadają policjanci, którzy patrolują lubelskie ulice.

11:08

- Dzieci co prawda mogą zakazić się koronawirusem i go rozsiewają, ale są bezpieczne. Częstość występowania zapalenia płuc u nich jest znikoma i wynosi 0,1 proc. - przekonuje genetyk i pediatra, prof. Marek Sanak w najnowszym wideo, zrealizowanym przez resort nauki w ramach akcji “Posłuchaj naukowca”.

10:42

Agencja Badań Medycznych:

10:11

- Na razie nie ma podstaw do terytorialnych zamknięć w Polsce. Zachorowania rozkładają się równomiernie - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

9:51

Ministerstwo Zdrowia: Proste czynności, które chronią przed koronawirusem.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

9:28

Wiele rodzin w czasie pandemii zostało rozdzielonych. W studiu „Dzień Dobry TVN” Katarzyna Miller, psychoterapeutka, wyjaśniła, jak poradzić sobie z tą rozłąką.

9:09

- Najgorsze przed nami. Na pewno znaczy wzrost zachorowań, więcej osób w szpitalach i dla niektórych to się niestety skończy śmiercią - prognozuje Łukasz Szumowski, minister zdrowia, na antenie RMF FM.

9:03

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród 15 chorych jest jedna osoba z woj. lubelskiego.

8:44

Będą przesunięcia w budżecie Chełma wymuszone wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz wprowadzonym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego. Mniej pieniędzy przeznaczonych zostanie na sport.

8:33

Psychologowie i psychoterapeuci z Instytutu Psychologii KUL włączyli się w działania budujące wsparcie w sytuacji ogłoszonego stanu epidemii - informuje Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Grupa ponad trzydziestu specjalistów z Instytutu Psychologii KUL oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną, z której mogą skorzystać wszyscy, którzy w związku ogłoszonym stanem epidemii takiego wsparcia potrzebują. Pomoc jest świadczona telefonicznie. Psychologowie i psychoterapeuci dyżurują w wyznaczonych godzinach od poniedziałku do soboty pod stacjonarnym numerem telefonu 81 445 40 80. Kontakt jest możliwy również przez Skype: nazwa użytkownika: wsparcie.kul. Szczegółowe informacje i grafik dyżurów zamieszczony jest na stronie wsparcie.kul.pl.

Przy Poradni Zdrowia KUL funkcjonuje również gabinet psychologiczny – kontakt: 81 445 33 97.

8:19

71.7 proc. pytanych Polaków uważa, że majowe wybory prezydenckie w Polsce powinny odbyć się w innym terminie. Wszystko przez koronawirusa - wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Survey dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

8:04

Premier Japonii Shinzo Abe w parlamencie wykluczył możliwość odwołania igrzysk olimpijskich w Tokio. Uznał natomiast za możliwe ich przesunięcie w czasie, gdyby z powodu pandemii koronawirusa niektóre konkurencje nie mogłyby się odbyć - podaje RMF FM.

7:40

Pandemia koronawirusa zbiera we Włoszech wyjątkowo śmiertelne żniwo. Do niedzielnego (22 marca) poranka odnotowano w tym kraju ponad 53,5 tys. zachorowań, a niemal 5 tys. osób zmarło. Fabiano Di Marco, lekarz ze szpitala w Bergamo, powiedział, że za tragedię, jaka spotkała Włochy, winę może ponosić... mecz piłkarski.

7:26

Dane z woj. lubelskiego (z wczoraj):

  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 18
  • Liczba osób poddanych kwarantannie – 3 271
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 5 504
  • Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 39/1

7:23

W Chinach kontynentalnych przez kolejną dobę nie potwierdzono żadnego nowego przypadku lokalnego zakażenia koronawirusem. Wszystkie 39 nowych infekcji wykryto u osób, które przybyły z zagranicy.

7:20

Stan na godzinę 7:20

  • 634 osoby zakażone koronawirusem w Polsce
  • 7 osób zmarło
  • 339 259 osób zakażonych SARS-CoV-2 na świecie
  • 14 706 osób zmarło

Pod tym adresem można na bieżąco śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa z Chin.

Coronavirus COVID-19 Global Cases by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU).
e-Wydanie

Pozostałe informacje

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

Już po raz trzynasty najlepsi lubelscy koszykarze-amatorzy spotkają się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, aby uczcić pamięć Leszka Marii Roupperta. W ramach Memoriału odbędzie turniej koszykarski przeznaczony dla zawodników, którzy swoje najlepsze lata mają już za sobą

Świdnik Arena w budżecie na 2025 rok? Radni miasta zdecydują o tej i innych planowanych inwestycjach

Centrum za 30 milionów. Co jeszcze jest w budżecie na przyszły rok?

Świdnicki samorząd kończy prace nad zestawieniem dochodów i wydatków miasta w przyszłym roku. Plany inwestycyjne są wyjątkowo ambitne w porównaniu do 2024.

”Black Friday w sklepach internetowych i stacjonarnych - święta wyprzedaży”

29 listopada 20204 Black Friday! Promocje i wyprzedaże, których nie możesz przegapić!

Czy jesteś gotowy na Black Friday 2024 – dzień, który wywraca świat zakupów do góry nogami? 29 listopada to data, której łowcy okazji nie mogą przegapić! To nie tylko moment na imponujące promocje i zniżki, ale również szansa na upolowanie wymarzonych produktów w cenach, które zaskakują nawet największych sceptyków.

UMiG w Szczebrzeszynie

W Szczebrzeszynie się cieszą. Wchodzą do związku. A co z Zamościem?

1800 zł to kwota symboliczna wobec korzyści – uważa burmistrz Szczebrzeszyna i cieszy się na perspektywę wstąpienia do Związku Miast Polskich. Powrócić do tej organizacji zamierza również Zamość.

 Równowaga między pracą a życiem osobistym jest możliwa? Porozmawiajmy o work-life balance.
film

Równowaga między pracą a życiem osobistym jest możliwa? Porozmawiajmy o work-life balance.

Europejski Festiwal Smaku był doskonałą okazją do spróbowania potraw z całego świata, ale nie tylko… W jednym z namiotów można też było porozmawiać o balansie pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym.

ChKS Chełm i PZL Leonardo Avia punktów poszukają na wyjazdach

ChKS Chełm i PZL Leonardo Avia punktów poszukają na wyjazdach

W 11. serii gier ChKS Chełm i PZL Leonardo Avia Świdnik wystąpią w halach rywali i liczą na kolejne punkty.

Po zakończeniu renowacji podcienia kamienic przy ul. Staszica, przynajmniej do pewnej wysokości, wyglądają dużo lepiej niż wcześniej
Zamość

Podcienia wypiękniały. A co z ratuszowymi schodami?

Zakończył się remont podcieni staromiejskich kamienic w Zamościu. Miasto dostało też pieniądze z Polskiego Ładu na remont schodów Ratusza. Ale prace nie ruszyły. Co z dotacją?

Najświeższa prognoza pogody. Co nas czeka w weekend?
film

Najświeższa prognoza pogody. Co nas czeka w weekend?

Śniegiem już sypnęło. Tam gdzie spadł, zdążył stopnieć. Popada jeszcze w najbliższych godzinach i dniach? Mamy dla Was najświeższą prognozę pogody.

Rolą zatrzymanej kobiety było podawanie się za policjantkę, a także odbieranie pieniędzy od osób, które dały się nabrać
film

To ona odbierała pieniądze od oszukanych seniorów. Kobietę namierzyli lubelscy policjanci

Wcześniej do sprawy oszustw "na policjanta" i "na wnuczka" zatrzymano dwóch mężczyzn, a teraz jeszcze współpracującą z nimi kobietę. Ta grupa dokonała co kilkudziesięciu przestępstw i wyłudziła, głównie od osób starszych, setki tysięcy złotych.

Drogowcy zaskoczyli kierowców... i to pozytywnie

Drogowcy zaskoczyli kierowców... i to pozytywnie

Drogowcy zaskoczyli kierowców. Tym razem pozytywnie. Wcześniej niż zapowiadano otwarto rondo turbinowe na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium