![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2020/2020-08/0828b3155654286c46b24abc11ce388b_std_crd_830.jpg)
Mieszkańcy osiedla Kopernika zyskają więcej miejsc parkingowych. Samorząd zadba o to wspólnie ze spółdzielnią mieszkaniową.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Chodzi o teren przy skrzyżowaniu ulic Kopernika oraz Akademickiej. – To jedno z najstarszych osiedli w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy od lat skarżą się na brak miejsc do parkowania – przyznaje prezydent Michał Litwiniuk.
Dlatego samorząd porozumiał się w tej sprawie z Młodzieżową Spółdzielnią Mieszkaniową. – My ogłosimy przetarg na zakup materiałów budowlanych, a spółdzielnia na wykonawstwo inwestycji – precyzuje prezydent.
Istniejące miejsca parkingowe zostaną przebudowane, powstaną też nowe. W sumie, do dyspozycji mieszkańców będzie 150 miejsc. Z parkingu będą wyjazdy ulicą Akademicką oraz Kopernika. Pierwszy etap inwestycji, który zakłada powstanie 45 miejsc parkingowych, zakończy się w listopadzie.
W innej części miasta powstanie inwestycja, na którą mieszkańcy też od dawna czekali. Mowa o chodniku wzdłuż ulicy Francuskiej. Chodzi dokładnie o odcinek od skrzyżowania z krajową „dwójką” do mostu na rzece Klukówka. Koszt tej inwestycji to 164 tys. zł. Chodnik ma być gotowy do 25 września.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)