Dwudniowe referendum będzie mogło odbyć się tylko w sobotę i niedzielę, a nie w inne dni tygodnia - zdecydował Sejm, przyjmując jednogłośnie poprawkę Senatu w tej sprawie.
Ustawa o referendum przewiduje, że może ono trwać jeden lub dwa dni. Decyzję w tej sprawie będzie za każdym razem podejmował organ zarządzający referendum, czyli Sejm lub prezydent za zgodą Senatu.
Posłowie przyjęli także senackie propozycje dotyczące zabezpieczenia urn i niewykorzystanych kart do głosowania w czasie przerwy w referendum dwudniowym, po zakończeniu pierwszego dnia głosowania. Senat zaproponował m.in., żeby zapieczętowane urny i pakiety kart pozostawały w czasie przerwy w zapieczętowanym lokalu komisji wyborczej.
Sejm zgodził się również z inną propozycją Senatu, aby zwiększyć liczbę członków obwodowych komisji w czasie dwudniowego referendum - minimalnej z 4 do 6 i maksymalnej z 8 do 10.
Aprobaty posłów nie uzyskała natomiast propozycja wykreślenia z ustawy przepisów umożliwiających procesy w trybie wyborczym podczas kampanii referendalnej.
Ustawa o referendum, na podstawie której odbędzie się m.in. referendum ws. członkostwa Polski w UE, trafi teraz na biurko prezydenta.