Pożyczka może okazać się najlepszym sposobem na opłacenie szaleństwa zakupowego w okresie wyprzedaży i nie tylko. Chcesz kupić sobie coś, o czym zawsze marzyłeś, wyposażyć swój dom, a może zorganizować wyjazd dla rodziny? Jeżeli nie masz wystarczającej ilości gotówki, żeby zrealizować te plany, weź pożyczkę, ale zrób to z głową. Zwróć uwagę na szczegóły oferty i pożycz dokładnie tyle, ile potrzebujesz.
Pożyczka bez zaświadczeń - szybka gotówka na każdą okazję
Zaletą pożyczek gotówkowych jest mała ilość formalności, które trzeba spełnić, żeby otrzymać pieniądze. To ważne, zwłaszcza jeżeli chcesz w ten sposób sfinansować nagły wydatek. Kiedy nagle okaże się, że brakuje Ci gotówki na święta, wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, określić kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz okres spłaty i czekać na decyzję. W przypadku pożyczek na niewielką kwotę zazwyczaj nie będziemy musieli dostarczać dodatkowych dokumentów, takich jak zaświadczenia o dochodów, dzięki czemu czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki znacznie się skróci.
Zanim zaciągniesz pożyczkę
Bez wątpienia pożyczka w 15 minut to najlepszy sposób na podbudowanie domowego budżetu. Jednak tak jak w przypadku każdego innego zobowiązania, decyzję o zaciągnięciu pożyczki powinieneś podjąć odpowiedzialnie.
Po pierwsze, zastanów się, czy nie możesz zdobyć gotówki w inny sposób, na przykład pożyczając od rodziny lub znajomych. Wówczas masz szansę ominąć formalności i koszty związane z ewentualnym opóźnieniem w spłacie zobowiązania.
Po drugie, przemyśl dokładnie, jaką kwotę zamierzasz pożyczyć. Nie bierz za dużo, ale dokładnie tyle, ile potrzebujesz, żeby pokryć zaplanowane wydatki.
Po trzecie, dobrze wybierz instytucję finansową, od której pożyczysz pieniądze. Najbezpieczniej jest zdecydować się na kredyt w banku lub pożyczkę w SKOK-u. Instytucje te podlegają nadzorowi KNF (Komisja Nadzoru Finansowego).
Po czwarte, ustal dogodną wysokość rat i realny okres spłaty. Najlepiej jeżeli pożyczkę weźmiesz na krótki okres. Chwilówka wiąże się zazwyczaj z mniejszymi kosztami, o ile spłacimy ją terminowo. Z drugiej strony, spłacanie pożyczki w niższych ratach przez dłuższy okres będzie mniejszym obciążeniem dla comiesięcznego domowego budżetu.
Pożyczka gotówkowa - na co zwrócić uwagę?
Nawet największy natłok obowiązków nie zwalnia Cię z konieczności zwrócenia uwagi na szczegóły umowy pożyczkowej. Zanim cokolwiek podpiszesz, przeczytaj regulamin, umowę oraz wszystkie inne dokumenty dołączone do umowy pożyczki. Pamiętaj też, że masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Dlatego nawet jeśli już podpisałeś dokumenty, a dopiero później wczytałeś się w ich treść i zorientowałeś się, że warunki umowy jednak Ci nie odpowiadają, masz jeszcze szansę wszystko cofnąć.
Na jakie parametry pożyczki należy zwrócić uwagę?
- Oprocentowanie - są to koszty odsetek od wnioskowanej kwoty. Warto zwrócić uwagę na to, czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne. W tym drugim przypadku jego wysokość może zmienić się w trakcie umowy, np. pod wpływem wzrostu stóp referencyjnych. Oprocentowanie zmienne częściej dotyczy pożyczek długoterminowych niż chwilówek.
- Prowizja - opłata pobierana przez bank w zamian za to, że udzielił kredytu. Prowizja może zostać odliczona od kredytu albo ujęta w kredytowanej kwocie i podlegać oprocentowaniu.
- Dodatkowe produkty i opłaty - instytucja finansowa udzielająca pożyczki może zaproponować również takie dodatki, jak karta kredytowa czy ubezpieczenie pożyczki. Czasem mogą pojawić się też opłaty: za przygotowanie oferty, rozpatrzenie wniosku, wcześniejszą spłatę czy zmianę warunków umowy.
- RRSO - czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to najbardziej obiektywny wskaźnik, który uwzględnia wszystkie koszty związane z zaciągniętą pożyczką: Pamiętaj, że oprocentowanie pożyczki, prowizje oraz inne opłaty, wpływają na ostateczną wysokość zobowiązania.
Więcej porad na stronie: https://pomagamypozyczac.pl/