Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

23 listopada 2022 r.
10:03

Kwintesencja postępu, czyli Liderzy Innowacji 2022 na Gali Przedsiębiorczości

0 1 A A
Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)

Czy wprowadzanie szeroko pojętych innowacji jest domeną wyłącznie wybranych, którzy z nowoczesnymi technologiami są za pan brat? Organizowany od 2017 roku konkurs Lider Innowacji ma na celu udowodnienie, że właściwie każdy przedsiębiorca może z powodzeniem skorzystać z dobrodziejstw dzisiejszych czasów – pod warunkiem, że odważy się po nie sięgnąć. Wsparcie Funduszy Europejskich pozwoliło na to wielu firmom z województwa lubelskiego, a tegorocznych finalistów konkursu poznaliśmy 21 listopada 2022 r. na wieńczącej go Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Funduszy Europejskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tytuł Lidera Innowacji jest ogromną nobilitacją – określa bowiem przedsiębiorstwa wyjątkowe w każdym calu, takie, które poprzez swoje działania udoskonalają rzeczywistość i stanowią najcenniejszą wizytówkę województwa lubelskiego. O najwyższej wadze konkursu świadczy też chociażby fakt, że został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Wybór laureatów konkursu jest zadaniem arcytrudnym, bowiem każdy z tegorocznych nominowanych włożył mnóstwo wysiłku w to, aby wdrażane przez nich rozwiązania cechowały się znakomitą jakością i przynosiły korzyści społeczności lokalnej, krajowej, a nawet międzynarodowej. Rozważne i pełne inwencji wykorzystanie środków z Unii Europejskiej pozwoliło im na osiągnięcie szczytów, o których kiedyś nie ośmieliliby się pomarzyć. Ze zgłoszonych w tym roku pretendentów do tytułu Lidera Innowacji wybrano  nominowane przedsiębiorstwa i tradycyjnie sklasyfikowano je według 4 kategorii: Biogospodarka, Medycyna i Zdrowie, Informatyka i Automatyka oraz Energetyka niskoemisyjna. Ogłoszeni na Gali Przedsiębiorczości finaliści zostali natomiast wybrani w głosowaniu internetowym, co sprawia, że zwycięstwa te nabierają szczególnego znaczenia – wybrzmiały bowiem głosem społeczeństwa, które dostrzega dokonania lubelskich firm.

Podział na wspomniane kategorie nie jest przypadkowy – udowadnia bowiem, że Fundusze Europejskie nadają realną sprawczość w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Biorąc zatem pod uwagę kategorię Biogospodarka, największą ilość oddanych głosów zgromadził na swoim koncie Pan Mirosław Momot prowadzący Warsztat Samochodowy Momot. Wprowadzone przez to rodzinne przedsiębiorstwo innowacje produktowe i procesowe w postaci ultraszybkiej technologii gradientowej to bezsprzeczny przełom na skalę światową. Środki z Unii Europejskiej pozwoliły też firmie Momot na wybudowanie i wyposażenie nowego warsztatu oraz stacji diagnostycznej, a także stworzenie kolejnych miejsc pracy. Uznanie głosujących zyskała też spółka Medical Inventi (Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie), która dzięki unijnemu wsparciu mogła przeprowadzić wnikliwe badania kliniczne nad biomateriałem kościozastępczym i w pełni przygotować go do komercjalizacji. Trudno przecenić benefity, jakie to przedsięwzięcie niesie ze sobą w praktyce – wynalazek ten tworzy spójną całość z naturalną kością, dzięki czemu efektywnie wspomaga rekonstrukcję ubytków kostnych. W kategorii Informatyka i Automatyka laur zwycięstwa w tym roku dzierży natomiast Bitstream – spółka, która dzięki Funduszom Europejskim ma na swoim koncie aż trzy innowacje produktowe będące istnym przełomem w budowie nowoczesnych stacji elektroenergetycznych. To rozwiązania nie tylko bezpieczne i niezawodne, ale również przyjazne dla środowiska – stanowi bowiem innowacyjny sposób na transformację kopalnianych źródeł energii na źródła odnawialne, i to przy zmniejszonym aż o 30% zużyciu energii podczas tego procesu. Na rozwiązanie blisko natury zdecydował się również ostatni z Liderów Innowacji – Zakład Gastronomiczny U Antka, właściciel niezwykle klimatycznego ośrodka wczasowego SZUMY PARK. Za sprawą Funduszy Europejskich budynek został poddany kompleksowym pracom termomodernizacyjnym, a ponadto zainstalowano tam aparaturę potrzebną do samodzielnej produkcji odnawialnych źródeł energii. Malownicze Roztocze teraz jest zatem nie tylko piękne, ale i wolne od nadmiernej emisji gazów cieplarnianych – a to wyśmienita wiadomość dla nas i dla kolejnych pokoleń.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu Lider Innowacji prezentują absolutną kwintesencję słowa „innowacja” na miarę dzisiejszych czasów. Dowodzą, że nieszablonowe, prekursorskie rozwiązania leżą w zasięgu ręki, a postęp zależny jest od jednostek, które mają pomysł i korzystają z oferowanego przez Unię Europejską niebagatelnego wsparcia, aby z odwagą realizować swoje cele. Województwo lubelskie bez wątpienia ma się czym pochwalić – niech tegoroczna Gala Przedsiębiorczości będzie więc natchnieniem, inspiracją i motywacją dla wszystkich tych, którzy mają swoją wizję. Najwyższy czas wprowadzić ją w życie!

 

 

Nominowani w kategorii Automatyka i Informatyka. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Robert Weremczuk – Prezes WEREMCZUK FMR, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Tomasz Żebrowski – Prezes MT LEGAL, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Biogospodarka. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Dagmara Misztal – reprezentantka firmy TARASOLA PIOTR GARBACZ, Tadeusz Pudło – właściciel firmy PUMAR, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Energetyka Niskoemisyjna. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Skwarek - Prezes Pulanna, Magdalena Czelej – Wspólnik DAREX PRODUCENT KOSZUL, Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. (fot. Polska Press)
Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Na zdjęciu: Artur Soboń- Sekretarz Stanu, Wiceminister Finansów w Ministerstwie Finansów (fot. Polska Press)
Na zdjęciu : Ryszard Madziar Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina (fot. Polska Press.)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Nie żyje Witold Popiołek. Były starosta puławski, samorządowiec z gminy Końskowola

Nie żyje Witold Popiołek. Były starosta puławski, samorządowiec z gminy Końskowola

Starostwo powiatowe w Puławach poinformowało, że dzisiaj rano zmarł Witold Popiołek, były starosta puławski, członek zarządu powiatu oraz były wójt gminy Końskowola. Miał 80 lat.

Wiktora Kawka wraca do Zamościa

Wychowanek wraca do KPR Padwy Zamość

Do drużyny KPR Padwa Zamość wraca rozgrywający Wiktor Kawka. Ekipa z Zamościa ma też nowego lewoskrzydłowego

Rodzinny dom dziecka przy ulicy Kolejowej

Urzędnicy nie znaleźli budynku do rewitalizacji. Pomysł się zmieni

Urzędnicy nie znaleźli budynku na potrzeby rewitalizacji. Dlatego koncepcja się zmieni i obejmie istniejący już przy ulicy Kolejowej w Białej Podlaskiej rodzinny dom dziecka.

Dziś rusza kampania wyborcza

Dziś rusza kampania wyborcza

Wybory prezydenckie zaplanowane zostały „zgodnie z zapowiedzią - w pierwszym możliwym konstytucyjnie terminie” – poinformował Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na portalu X. To oznacza, że rozpoczęła się kampania wyborcza.

Najlepsze licea i technika w województwie lubelskim? Sprawdź ranking Perspektywy

Najlepsze licea i technika w województwie lubelskim? Sprawdź ranking Perspektywy

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" opublikował ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Na wysokich miejscach znalazły się placówki z województwa lubelskiego.

Ulica Jana Pawła II w Lublinie
galeria

Jaka sytuacja na lubelskich drogach? Autobusy łapią niewielkie opóźnienia

Miejskie służby od wczorajszego wieczoru posypują drogi solą, ale mimo to na lubelskich ulicach rano było ślisko. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie główne arterie są przejezdne. Nad ranem opóźnienia łapały autobusy miejskiej komunikacji, zwłaszcza te obsługujące ościenne miejscowości.

Od kiedy rozliczenie PIT za 2024? Najważniejsze terminy i wskazówki

Od kiedy rozliczenie PIT za 2024? Najważniejsze terminy i wskazówki

Każdy początek roku wiąże się z obowiązkiem rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za dwanaście poprzednich miesięcy. Choć mamy kilka miesięcy na złożenie zeznania, warto pamiętać, że podatników obowiązują konkretne i nieprzekraczalne terminy. Niedotrzymanie ich może prowadzić do konsekwencji skarbowych, takich jak kara finansowa czy odsetki za zwłokę.

Jak zacząć ćwiczyć jogę?

Jak zacząć ćwiczyć jogę?

Planujesz zacząć ćwiczyć jogę, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zanim zaczniesz trening, warto odpowiednio się przygotować. Przydadzą się także akcesoria do jogi i strój, który zapewni komfortowe ćwiczenia. Ponadto korzystnie poznać wcześniej kilka ważnych informacji o tej aktywności. Dowiedz się, o czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z jogą.

Jaki hotel wybrać na wypoczynek w centrum Warszawy?

Jaki hotel wybrać na wypoczynek w centrum Warszawy?

Warszawa, stolica Polski, to miejsce, gdzie nowoczesność łączy się z historią. W sercu tego tętniącego życiem miasta znajduje się wiele luksusowych hoteli, które oferują komfortowe warunki do wypoczynku. Wybór odpowiedniego hotelu może być kluczowy dla naszego zadowolenia z pobytu. Czy marzysz o miejscu, które zapewni Ci nie tylko nocleg, ale również wyjątkowe doświadczenia? Oto, na co warto zwrócić uwagę, planując pobyt w centrum Warszawy.

Selekcjoner reprezentacji Polski Marcin Lijewski

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska na początek zagra z Niemcami. Gdzie oglądać mecz?

Dzisiaj o godz. 20.30 reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozpocznie swój udział w mistrzostwach świata. Na dzień dobry Biało-Czerwoni zmierzą się z Niemcami. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport oraz platformie Viaplay.

Australian Open. Metamorfoza i awans Magdaleny Fręch do trzeciej rundy

Australian Open. Metamorfoza i awans Magdaleny Fręch do trzeciej rundy

Mecz drugiej rundy Australian Open zaczął się dla Magdaleny Fręch fatalnie. Polka w starciu z Rosjanką Anną Blinkową w pierwszym secie nie zdołała wygrać nawet jednego gema. Potem jednak nasza zawodniczka przeszła prawdziwą metamorfozę i odwróciła losy spotkania

Strażacy w ubiegłym roku mieli ręce pełne roboty. Która interwencja była najtrudniejsza?
film

Strażacy w ubiegłym roku mieli ręce pełne roboty. Która interwencja była najtrudniejsza?

Strażacy interweniowali w naszym regionie w 2024 roku ponad 23 tys. razy. To wzrost o 10 proc. Która interwencja była najtrudniejsza? Kiedy było najwięcej pracy? Na te i inne pytania odpowie w programie Dzień Wschodzi st. bryg. Zenon Pisiewicz, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej.

Oblodzenia i marznące opady. Alert dla województwa
galeria

Oblodzenia i marznące opady. Alert dla województwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane dla całego regionu.

Odwołane i opóźnione pociągi. To przez oblodzenie trakcji

Odwołane i opóźnione pociągi. To przez oblodzenie trakcji

Jak informuje PKP Intercity, wystąpiły opóźnienia w kursowaniu pociągów spowodowane zamarzającym deszczem na kolejowej sieci trakcyjnej. Oblodzenie uniemożliwia pobór energii elektrycznej i przejazd składów.

Opowieść o uzależnieniu. Przedstawienie Teatru Panopticum
teatr
17 stycznia 2025, 18:00

Opowieść o uzależnieniu. Przedstawienie Teatru Panopticum

Dom Kultury LSM zaprasza w najbliższy piątek (17 stycznia) na przestawienie pt. „Odlot” w wykonaniu Teatru Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod akacją” z Lublina. „Odlot” to metaforyczna i uderzająca w scenicznym wyrazie opowieść o uzależnieniu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium