Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

5 września 2024 r.
10:11

Rodzaje aut poleasingowych – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców szuka jak największych oszczędności w firmowym budżecie. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pokaźnej sumy jest leasing na auta poleasingowe. To używane pojazdy utrzymane w bardzo dobrym stanie i z pełną historią serwisową, ale dostępne w atrakcyjnych cenach. A zatem jakie typu aut poleasingowych warto włączyć do firmowej floty? Poznaj rodzaje i wybierz model samochodu dopasowany do potrzeb swojego przedsiębiorstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poleasingowe auta – podział ze względu na typ nadwozia

Samochody zwrócone do leasingodawcy to tzw. auta poleasingowe. Takie pojazdy znajdziesz w ofercie mAuto pod adresem: https://mauto.pl/samochody-poleasingowe. W jednym miejscu znajdziesz zweryfikowane modele renomowanych marek samochodowych z gwarancją bardzo dobrego stanu wizualnego i technicznego.

Popularne auta poleasingowe wybierane przez przedsiębiorców dzielimy na kilka kategorii pod względem typu nadwozia:

  • hatchback,
  • sedan,
  • kombi,
  • SUV,
  • VAN,
  • pick-up.

Zanim zdecydujesz się na poleasingowe auto, postaraj się ustalić, jaki rodzaj nadwozia w 100% spełni Twoje oczekiwania. W przypadku pojazdów dla przedstawicieli handlowych wystarczające będą kompaktowe hatchbacki lub sedany.

Kiedy kupujesz auto poleasingowe dla siebie lub wyżej postawionego pracownika – wtedy możesz wybrać wygodnego SUV-a lub pojemne kombi gwarantujące komfort podróżowania.

Czy warto kupić poleasingowe auto osobowe?

Zdecydowanie warto brać pod uwagę możliwość kupna osobowego auta poleasingowego w ramach umowy nowego leasingu operacyjnego na firmę. Decydując się na samochód używany dostępny w ofercie mAuto, zyskujesz:

  • pojazd w nienagannym stanie technicznym i wizualnym,
  • zweryfikowany przebieg,
  • pełną historię serwisową auta.

Dodatkowo możesz skorzystać z atrakcyjnej formy finansowania z zerową opłatą początkową i wysokim wykupem resztkowym. Dzięki temu optymalizujesz koszty finansowania i korzystasz  osobowego auta poleasingowego na naprawdę korzystnych warunkach.

Czy warto kupić poleasingowe auto ciężarowe?

Zakup poleasingowego auta ciężarowego to ogromne oszczędności. Fabrycznie nowe ciągniki siodłowe to wydatek przekraczający nawet milion złotych. Finansowanie zakupu takiego pojazdu do firmowej floty to wciąż spore obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa.

Jeśli zależy Ci na tym, aby zminimalizować wydatki, koniecznie pomyśl o możliwości nabycia używanego auta ciężarowego oddanego po zakończonej umowie leasingowej. W ten sposób zaoszczędzisz w skali miesiąca nawet kilka tysięcy złotych, zależnie od ceny kupna używanego ciągnika siodłowego.

Auta poleasingowe – podział ze względu na sposób zakończenia umowy leasingowej

Auta poleasingowe dostępne na rynku wtórnym pochodzą z różnych źródeł. Najbezpieczniejszą formą zakupu takiego samochodu z drugiej ręki jest wykorzystanie oferty mAuto. W jednym miejscu znajdziesz dokładnie sprawdzone, w 100% sprawne i dostępne w rozsądnych cenach używane auta po zakończonych umowach leasingowych.

W praktyce zwrot przedmiotu leasingu do leasingodawcy to tylko jedna z możliwych form zakończenia umowy leasingowej. Alternatywna opcja to wykup samochodu na koniec trwania umowy leasingowej. Wtedy środek trwały staje się własnością przedsiębiorstwa, które może odsprzedać go innej firmie.

Czy samochód wykupiony z leasingu można sprzedać?

Kiedy zdecydujesz się na wykup samochodu w ramach podpisanej umowy leasingowej na koniec jej trwania, jak najbardziej możesz przeprowadzić transakcję sprzedaży takiego auta. Pamiętaj, że w momencie zbycia firmowego auta wykupionego z leasingu musisz wykazać przychód w działalności gospodarczej. Takie transakcje są traktowane jako odpłatna dostawa towarów, a zatem będą opodatkowane stawką VAT 23%.

Alternatywna opcja to wykup auta z leasingu na osobę prywatną. To dobry sposób, aby nie wprowadzać pojazdu do majątku przedsiębiorstwa i uniknąć dodatkowego opodatkowania VAT.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium