- Kształćcie się dalej w tym szlachetnym grodzie, który świętował w tym roku swoje 600-lecie. W przededniu wejścia Polski do Unii Europejskiej dbałość o wykształcenie powinna być jeszcze ważniejsza dla Polaków - przekonywał rektor dr hab. prof. Antoni Bombik. Burmistrz Łukowa Zbigniew Zemło brał udział w uroczystości w dwóch rolach: szefa miejskiego samorządu i studenta ostatniego roku studiów licencjanckich. - Szczycę się tym, że jestem studentem tej uczelni - podkreślał Z. Zemło. - Zależy nam na dalszym funkcjonowaniu szkoły, bo to nie tylko zwiększa prestiż stolicy powiatu, ale umiejscowienie tej uczelni w Łukowie daje wielu studiującym możliwość tańszego studiowania. Powiat będzie pomagał w dalszym wyposażaniu szkoły, podjęliśmy też kroki zmierzające do budowy siedziby dla wyższych uczelni w Łukowie - mówił starosta Janusz Kozioł. Uczelnia działa w pomieszczeniach wynajmowanych od Szkoły Podstawowej nr 5. Dysponuje biblioteką z czytelnią, dwiema pracowniami komputerowymi i tyloma aulami wykładowymi oraz czterema salami ćwiczeniowymi.
- Chcemy, żeby nasi studenci nie samą nauką żyli, dlatego były już zawody sportowe i pierwsze połowinki. a szykują się otrzęsiny pierwszego roku - mówi założyciel uczelni J. Będkowski.
Szkoła ma własną stronę internetową, wydała trzy periodyki naukowe, nawiązała kontakt z uniwersytetami w Moskwie i Barcelonie. Popis umiejętności dali licealiści chóru "Lutnia” z I LO im. Tadeusza Kościuszki. Kierujący nim Tadeusz Borkowski przygotował z młodzieżą utwory pochodzące ze Wschodu. Oświadczył przed występem: - Studentom biznesu trzeba uświadomić, że ratunek dla polskiej gospodarki leży na Wschodzie.