Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 sierpnia 2018 r.
19:54

To nie zdjęcia z Księżyca. "To istotny ciąg komunikacyjny dla lokalnej społeczności"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda

Nasza Czytelniczka skarży się na zły stan drogi łączącej Rakowiska z Sitnikiem w gminie Biała Podlaska. Droga jest co prawda gruntowa, ale korzysta z niej wielu mieszkańców, bo umożliwia przejazd na skróty. Urzędnicy przekonują że na bieżąco poprawiają jej stan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o drogę gruntową o długość 1,2 km, która jest przedłużeniem utwardzonej ul. Wspólnej w Rakowiskach do utwardzonej drogi w Sitniku.

– To istotny ciąg komunikacyjny dla lokalnej społeczności. Od 2015 roku wielokrotnie zwracaliśmy się z prośbą o doprowadzenie drogi do stanu pozwalającego na jej normalne i bezpieczne użytkowanie – twierdzi pani Barbara. – Każda osoba przejeżdżająca tędy mówi, że można na niej „zostawić zawieszenie” swojego samochodu. Teraz nawet przejażdżka rowerem staje się problemem, o pojazdach mechanicznych nie wspominając – dodaje.

Kobieta podkreśla, że do władz gminy trafiło pismo w tej sprawie z podpisami ponad 140 osób. – Chodziło nam o jej utwardzenie. Tymczasem, powiedziano nam w urzędzie gminy, że wójt sprawdzał stan drogi i jest on właściwy, przejezdny – przytacza kobieta.

W zeszłym roku gmina zasypała drogę rapą. – Przez kilka miesięcy jej stan był zadowalający. Było to jednak działanie tymczasowe i zastępcze, a wręcz prowizoryczne, które przy drodze o tak dużym natężeniu ruchu sprawdza się na krótki okres czasu – zauważa pani Barbara. Jej zdaniem w ciągu doby przejeżdża tędy ponad 100 samochodów.

Urzędnicy z gminy Biała Podlaska nie kryją, że mają problem z tą drogą. – Jeszcze kiedyś nikt tamtędy nie jeździł ale gdy usypaliśmy i wyrównaliśmy drogę, to zaczął się spory ruch. I przez to droga jest dewastowana, wybijane są dziury. Poprawialiśmy ją już kilka razy – zapewnia Krzysztof Derlukiewicz, kierownik referatu inwestycji w urzędzie. I przypomina, że droga jest skrótem. – Bo miejscowość ma inne połączenie przez Sławacinek – zaznacza.

Urzędnicy zastanawiają się nad zmianą technologii remontu. – Im intensywniejszy ruch na drogach gruntowych, tym większe wybijają się dołki. Trzeba je ciągle poprawiać – przyznaje Derlukiewicz.

Drogą jeździ sporo samochodów ciężarowych, a nawet jak donosi nasza Czytelniczka, autobus. – Wygląda na to, że należałoby tam zrobić drogę asfaltową, ale to nie jest taka prosta sprawa. Pomijając koszty, stan własnościowy nie jest uregulowany. Tam jest za wąsko żeby drogę zaprojektować – tłumaczy kierownik referatu.

Jeszcze w sierpniu gmina podejmie decyzję w tej sprawie. – Ostatecznie możemy ją "rozgrzebać" i na nowo złożyć z dodatkowym materiałem – zaznacza Derlukiewicz.

Tymczasem mieszkańcy domagają się aby gmina podała im termin robót "związanych z doprowadzeniem drogi do normalnego stanu, pozwalającego na jej bezpieczne i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie". – Argumenty ze strony władz gminnych o braku środków finansowych na utwardzenie brzmią niewiarygodnie w świetle rozmachu podobnych robót na przykład w Rakowiskach, gdzie utwardzane są drogi stanowiące dojazd do zaledwie kilku, położonych na uboczu wsi posesji – zwraca uwagę pani Barbara.

Pozostałe informacje

Nietrzeźwy 21-latek jeżdżąc Audi uszkodził BMW. Potem próbował uciekać

Nietrzeźwy 21-latek jeżdżąc Audi uszkodził BMW. Potem próbował uciekać

Czy kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów? Miał. Miał też prawie 2 promile.

Paradise Lost
21 czerwca 2025, 19:00

Nowy festiwal w Lublinie. Znamy pierwszą gwiazdę Rock The Square Festiwal

Paradise Lost zagra 21 czerwca na Placu Teatralnym w Lublinie. Brytyjska grupa to niekwestionowana gwiazda światowego metalu.

Van Gogh w Filharmonii Lubelskiej
spektakl
22 lutego 2025, 19:00

Van Gogh w Filharmonii Lubelskiej

Największe dzieła jednego z najwybitniejszych malarzy, a do tego choreografia, która łączy elementy tradycyjnego i nowoczesnego widowiska tanecznego, to niektóre z elementów spektaklu baletowego „Van Gogh”, który odbędzie się 22 lutego w Filharmonii Lubelskiej.

ilustracyjne

Gmina łączy siły z województwem, żeby wybudować ścieżkę rowerową

Przy budowie ścieżki rowerowej gmina połączy siły z województwem lubelskim. Najpierw powstanie projekt, a później Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na budowę.

Noc Kultury 2024

Noc Kultury: Mają już 116 pomysłów na tegoroczną edycję

Cieszy nas, że tak wielu osobom zależy na wspólnym kształtowaniu tej jedynej i niepowtarzalnej nocy w roku – mówią dyrektorki festiwalu. Co już wiadomo o tegorocznej Nocy Kultury?

Słońce i zimna woda. Powiatowe morsowanie w Janowicach
galeria

Słońce i zimna woda. Powiatowe morsowanie w Janowicach

Kilkadziesiąt osób weszło w niedziele do wody. "Morsuj zdrowo powiatowo" to nazwa pierwszej edycji wydarzenia organizowanego w Janowicach przez starostwo w Puławach.

Ten lek działa na wszystkie typy grypy. Kiedy będzie dostępny w aptekach?

Ten lek działa na wszystkie typy grypy. Kiedy będzie dostępny w aptekach?

Teraz na grypę w Polsce choruje 300 tys. osób. Jednak pacjenci w wielu miejscach w Polsce mają problem ze zrealizowaniem recepty na Oseltamiwir. Nowe dostawy preparatu mają dotrzeć do aptek w piątek.

Civilization VII
GRAMY
film

Civilization VII: Premiera dla tych, którzy chcą wszystkim rządzić (wideo)

Oczekiwania: masa zawartości, masa frajdy i jeszcze jedna tura. Rzeczywistość: drogo, mało, a recenzje są na razie mocno „mieszane”. Dziś premiera gry Civilization VII.

Młodzieżowiec zamienił Chełmiankę na Świdniczankę

Młodzieżowiec zamienił Chełmiankę na Świdniczankę

Zgodnie z zapowiedziami Oliwier Konojacki zamienia jednego trzecioligowca z naszego regionu na innego. 19-latek na zasadzie wypożyczenia przenosi się z Chełmianki do Świdniczanki.

Badanie piersi. Blisko i za darmo

Badanie piersi. Blisko i za darmo

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet. Im szybciej postawiona zostanie diagnoza, tym mniej radykalne i skuteczniejsze leczenie. Zobacz, gdzie możesz zrobić badania profilaktyczne w regionie.

Sygnał do tej pory wygrał trzy z czterech zimowych sparingów

Sygnał Lublin w zimie pracuje nad defensywą. „Obrona to nasza pięta achillesowa”

Sygnał zakończył pierwszą rundę w IV lidze na jedenastym miejscu w tabeli. Zazwyczaj to byłaby bezpieczna lokata, ale nie w tym sezonie. Reorganizacja rozgrywek i lokaty w strefie spadkowej Lewartu i Świdniczanki oznaczają, że czwartoligowców wiosną czeka zażarta walka o utrzymanie.

Chciał kupować taniej. Wpadł z klejem i kodami kreskowymi

Chciał kupować taniej. Wpadł z klejem i kodami kreskowymi

Powycinane kody kreskowe i klej w sztyfcie - taki "pomysł na zakupy" miał 31-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego.

Jeden telefon może uratować życie. Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112
ZDJĘCIA
galeria

Jeden telefon może uratować życie. Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Ten numer każdy zna, ale nie każdy wie, jak powinno się go używać prawidłowo. Aż 60 proc. połączeń to żarty lub głuchy telefon. A jeden telefon może uratować życie

2 Lubelska Brygada OT wdraża program GP-R K9 od 2022 roku.
NA TROPIE

K9: Szybkie trójki w akcji, czyli przygotowanie do najważniejszego egzaminu

Kiepskie warunki pogodowe, trudny teren i poszukiwanie zaginionej. Wszystko w ramach przygotowań do państwowego egzaminu psów ratowniczych. Tak ćwiczyła Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza K9 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Lublin upamiętni Polaków deportowanych na Sybir

Lublin upamiętni Polaków deportowanych na Sybir

W środę - 12 lutego - w Lublinie zaplanowano uroczystości upamiętniające masowe deportacje Polaków na Sybir. Obchodom towarzyszyć będą wystawy, wykłady oraz wydarzenia edukacyjne.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium