W weekend na terespolskiej scenie wystąpi 30 chórów i zespołów z kraju i zagranicy. Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu zyskał już duży rezonans. Jako jedyny w kraju kultywuje wschodniosłowiańskie tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia.
Tę olbrzymią imprezę współorganizują: MOK w Terespolu, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Prawosławny Dekanat Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej oraz Społeczny Komitet Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich.- Festiwal ciągle się rozwija. Wcześniej występowało w nim około 20 chórów, a teraz 30. Aby nie zniechęcać mniejszych zespołów ze środowisk wiejskich, zrezygnowaliśmy z formuły konkursu. Każdego dnia jedynie przyznawana jest nagroda publiczności w wysokości 1000 zł dla najpopularniejszej grupy - mówi Ryszard Korneluk.
- Wszystkie zespoły otrzymają za udział ikony i dyplomy. Miło nam, że tradycyjnie, na nasz festiwal przybędzie arcybiskup lubelsko-chełmski Abel, który pobłogosławi uczestników. Spodziewamy się także wizyty ministra Lecha Nikolskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni kilkunastu sponsorom, którzy pomogli nam w tym olbrzymim przedsięwzięciu - dodaje R. Korneluk, który przewodniczy społecznemu komitetowi festiwalu.
Wszyscy zainteresowani obejrzeniem koncertów mogą wejść do sali widowiskowej MOK przy ulicy Sienkiewicza 27 za darmo. Jest w niej prawie 500 miejsc siedzących. Początek festiwalowych przeglądów w sobotę i w niedzielę o godzinie 13.•
Zaśpiewają w Terespolu
Chór Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Trójcy w Terespolu, Chór Młodzieżowy Parafii Prawosławnej p.w. Św. Jerzego w Białymstoku, Chór Kameralny "Canto” przy Bielskim Domu Kultury z Bielska Podlaskiego (woj. podlaskie), Chór Parafii Prawosławnej p.w. Św. Mikołaja w Brześciu (Białoruś),Chór "Corda Vox” Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu, Chór Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, Chór Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Chór Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu, Chór Parafii Prawosławnej p.w. Opieki Matki Bożej w Sławatyczach, Chór Parafii Prawosławnej p.w. Św. Archanioła Michała w Kodniu, Chór Dziecięco - Młodzieżowy Parafii Przymonasterskiej w Supraślu, Zespół Folklorystyczny "Wiesiołka” przy Pałacu Kultury Kolejarzy w Brześciu (Białoruś), Chór Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego z Białegostoku, Chór Zakładów "Pronar” w Narwi oraz Chór Ziemi Wołyńskiej "Wołyński Dzwon” z Łucka (Ukraina).