Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dwujęzyczna Castorama, pisane cyrylicą ulotki na stacjach paliw, banery reklamowe w języku naszego wschodniego sąsiada. – Szyld w języku ukraińskim to wyraz szacunku dla kupujących z tego kraju – tłumaczy jeden z chełmskich przedsiębiorców. – Musimy być otwarci – dodaje inny.
Szczecińska „Galeria Szpargałek” zainspirowała radnego Piotra Sadurskiego do złożenia interpelacji o możliwość utworzenia podobnego miejsca w Puławach. Czyli takiego, w którym za niewielką cenę można kupić porzucone, ale nadal sprawne towary – m.in. sprzęt AGD i RTV
Inwestor kopalni Jan Karski pozwie Ministerstwo Środowiska. Zdaniem Australijczyków, urzędnicy przekroczyli ustawowy termin wydania decyzji o użytkowaniu górniczym.
Sklep z oświetleniem z ul. Zamojskiej w Lublinie, księgarnia oraz mufiniarnia z ul. Bernardyńskiej czy dyskont odzieżowy z ul. Narutowicza – to tylko kilka miejsc, które zostały zamknięte w ciągu ostatnich tygodni. Przedsiębiorcy przyznają, że mały handel znika z centrum
Wiadomo już, co zmieniło się w projekcie planu zagospodarowania terenów w rejonie stalowego szkieletu przy ul. Jutrzenki w Lublinie. W środę Ratusz upublicznił trzecią już wersję projektu, nieco korzystniejszą dla deweloperów
Polskie służby badają czy fabryka akumulatorów w Brześciu może być szkodliwa też dla ludzi mieszkających po naszej stronie granicy
Łuski słonecznika mają zastąpić węgiel w dwóch kotłach elektrociepłowni Megatem koło ul. Mełgiewskiej. O tym już pisaliśmy. Teraz mieszkańcy mają czas na zgłaszanie swoich uwag Urzędowi Miasta, od którego zależą losy inwestycji. Według inwestora zmiana paliwa ma zmniejszyć emisję zanieczyszczeń.
Prawie 100 tys. zł wydadzą władze Lublina na kampanię promocyjną mającą przyciągnąć nowych pracowników do firm przemysłowych na terenie miasta. Ratusz tłumaczy, że w niektórych zawodach coraz trudniej o robotników, więc będzie ich szukać nawet w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.
Australijski inwestor kopalni Jan Karski, firma Prairie Mining Limited, oraz Jastrzębska Spółka Węglowa zawarły wstępne porozumienie o współpracy.
W woj. lubelskim powstają dwa nowe sklepy budowane przez spółki Elpro Development należące do Grupy Kapitałowej Emperia. W planach są też inne inwestycje w woj. lubelskim.
Lubelska Masa Krytyczna to wspólny przejazd rowerzystów przez miasto. W Lublinie takie przejazdy odbywają się już od 15 lat.
Biedronka nie jest najtańsza. Portugalska sieć nieznacznie przegrała z niemieckim dyskontem - wynika z badania
Magazyny producentów świecą pustkami, a kury ani myślą w taką pogodę bardziej się nieść. – Klienci dzwonią, zainteresowanie ogromne, ale co z tego, jak jajek nie ma? – rozkłada ręce hodowca kur z gospodarstwa ekologicznego.
Przedstawiciele komitetu strajkowego i zarządu Zakładów Azotowych „Puławy” rozpoczęli nową serię rozmów z udziałem mediatora wyznaczonego przez resort pracy. Spór dotyczy m.in. warunków konsolidacji spółki.
Konstytucja Biznesu ma już podpis prezydenta. Na najbardziej oczekiwane zmiany, czyli wprowadzenie ulgi na start dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, musimy zaczekać aż do 1 lutego 2019 r.
PKP Cargo inwestuje w Małaszewiczach. Ma to związek z Nowym Jedwabnym Szlakiem.
Lubelska sieć sklepów Stokrotka zdobyła wyróżnienie w kategorii „Supermarkety” w prestiżowym konkursie „Retailer of the year 2017.
Bogdanka ma powody do zadowolenia. W ubiegłym roku lubelska kopalnia węgla zarobiła na czysto 173,1 mln zł. Rok wcześniej było to 182 mln zł
Lubelskie Fabryki Wag uruchamiają nową linię produkcyjną i wypuszczają na rynek dwie nowe kasy.
„Kobietą sukcesu 2018” w plebiscycie Dziennika Wschodniego została Urszula Wisowska, założycielka i właścicielka cukierni „Anabilis”. Ciasta i lody tam przygotowane kupować możemy dopiero od czerwca. Już teraz ma jednak rzesze stałych klientów.
Zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego miasta przewiduje, że część ogródka jordanowskiego będzie przeznaczona pod handel i nieuciążliwe usługi.
Spadająca liczba mieszkańców, fatalna sytuacja gospodarcza, bezrobocie, perspektywa opustoszałych szkół, przedszkoli i świecącej pustkami kasy miasta. Na liście tzw. miast kryzysowych aż pięć jest z naszego regionu
Mirosław Krać, przedsiębiorca z Białej Podlaskiej nie będzie musiał zwijać swojego interesu. Doszło do porozumienia.
Wielu początkujących przedsiębiorców czeka z założeniem działalności gospodarczej do czasu wejścia w życie Konstytucji Biznesu. Nowe prawo pozwoli im sporo zaoszczędzić na składkach ZUS. Misternie ułożony plan oszczędności zaczyna się jednak sypać, bo zmiany zaczną obowiązywać najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.
Miały łączyć naukę z biznesem, ale nawet nie zaglądały do wynajmowanych pomieszczeń. Teraz dyrekcja Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego chce znaleźć takie firmy, które optymalnie wykorzystają dostępną przestrzeń i nowoczesny sprzęt.