Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Puławskie Zakłady Azotowe, największy odbiorca gazu w Polsce, stracił miliony złotych na znacznej podwyżce cen tego surowca. Poseł Jakub Kulesza (Kukiz'15) zamierza zapytać resort energii o związek pomiędzy wzrostem cen, a nowelizacją ustawy z lipca ubiegłego roku.
W sobotę upłynie dwuletni termin wyznaczony przedsiębiorcom na uzupełnienie wpisów do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o numer PESEL.
W czwartek, 17 maja, o godz 19 w klubie Piękna Pszczoła w Centrum Spotkania Kultur niecodzienne wydarzenie - STARTUP Poland Camp Lublin #1
Direct mail - skuteczne narzędzie marketingu bezpośredniego, czyli jak możesz zwiększyć swoją sprzedaż. To temat z jakim zapoznawali się wczoraj właściciele firm z całego województwa.
Mocny głos związkowców Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”. Podczas walnego zgromadzenia delegatów napisali emocjonalny list do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o pomoc i zaprzestanie drenowania z zysków puławskich Azotów. Chodzi o setki milionów złotych.
Lubelski Węgiel Bogdanka złożył do Ministra Środowiska wniosek o udzielenie koncesji na wydobycie węgla kamiennego ze złoża K-6 i K-7. O to złoże toczy się spór, bo fedrować w tym miejscu chce także spółka PD Co, inwestor planowanej kopalni Jan Karski.
Dokładnie 10 lat temu pojawiła się polska wersja językowa Facebooka, niezmiennie najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie. W Polsce platforma ma już ponad 16 mln aktywnych użytkowników.
Już tylko do wtorku można zgłaszać się do konkursu o statuetkę „Lubelskiego Orła Biznesu” Pracodawców Ziemi Lubelskiej. Celem akcji jest promocja najlepszych i najbardziej dynamicznych firm oraz osobowości działających na Lubelszczyźnie.
175 tysięcy złotych – to cena wywoławcza za półhektarową niezabudowaną działkę na terenie podstrefy ekonomicznej Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w Kraśniku, którą miasto chce oddać w użytkowanie wieczyste.
Przeciwko, jak to określają, „bizantyjskim” wynagrodzeniom menedżerów nowego departamentu handlu protestowali w czwartek przed budynkiem dyrekcji Zakładów Azotowych „Puławy” przedstawiciele Komitetu Strajkowego.
Skrócenia tygodniowego czasu pracy z 40 do 35 godzin chce partia Razem. W przyszłym tygodniu działacze będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem uchwały „Pracujmy krócej”. Branża IT już to testuje. Branża budowlana obawia się ogromnych strat finansowych.
Wiele branż boryka się z problemem braku rąk do pracy, ale najbardziej widać to w budownictwie. Oferty dla fachowców z tej dziedziny to blisko połowa wszystkich wolnych miejsc pracy w województwie. – Ludzie nie chcą pracować za mniej niż 25-30 zł za godzinę. Sytuację mogą poprawić podwyżki płac – komentują eksperci.
Blisko 30 pracowników w randze dyrektora będzie liczył nowy departament handlu nawozami Grupy Azoty, który powstaje w Puławach. Według związkowców, zarobki dyrektorów będą tak wysokie, że złamią zasady obowiązujące w Zakładach Azotowych. O tworzenie „bizancjum” obwiniają tarnowski zarząd.
Blisko 50 salonów handlowo-usługowych, a wśród nich spożywczy, budowlany, RTV i AGD oraz salony modowe i obuwnicze. Wszystko to ma się zmieścić na 17 tys. mkw. powierzchni sprzedaży Galerii Chełm. Inwestor wystąpił o pozwolenie na budowę
Ratusz zgodził się na to, by elektrociepłownia przy ul. Mełgiewskiej zastąpiła węgiel paliwem z łusek słonecznika. Do jego spalania przystosowane mają być dwa działające już kotły.
Nowa gastronomia i miejsca noclegowe mogą powstać na Starym Mieście. Jedna z kamienic przy Rynku zostanie powiększona, a sąsiednia ma być przebudowana. Ratusz zgodził się też na podobne prace przy Grodzkiej, a na biurkach urzędników są już kolejne prośby inwestorów
Działa już długo wyczekiwana przez przedsiębiorców „Konstytucja Biznesu”. To pakiet ustaw, które mają im pomóc w prowadzeniu działalności i uprościć przepisy
Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenie o ustanowienie użytkowania górniczego na tereny przyszłej kopalni Jan Karski, która ma powstać w gminie Siedliszcze. 30 czerwca ma także zakończyć się postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji
Pierwsze wyniki wskazują na to, że na wprowadzeniu niedzielnego zakazu handlu nie straciły hipermarkety, ani małe sklepy. Nawet sieci handlowe nie mają powodów do narzekań.
Puławska fabryka jest bardzo nowoczesna i zrobiła na mnie duże wrażenie – powiedział Mulatu Teshome Wirtu, prezydent Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii podczas swojej środowej wizyty w Zakładach Azotowych.
W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.
Według najnowszych danych, łączny przychód spółek należących do Grupy Azoty przekroczył 9,6 mld, a zysk osiągnął prawie 490 mln zł. To dane znacznie lepsze od ubiegłorocznych. Filarem grupy kapitałowej pozostaje puławska spółka.
Już w sobotę spróbować będzie można wyjątkowych lodów, które powstały dzięki współpracy dwóch lubelskich firm - Fabryki Cukierków „Pszczółka” oraz restauracji „Portofino”.
Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE
Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.