Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

1 lipca 2019 r.
7:50

Na pomysł wpadli 9 lat temu. Dziś to jeden z największych takich parków w Polsce

Przemysław Chabior (z lewej) i Cezary Bożemski, właściciele spółki Fun Park razem z bohaterami Magicznych Ogrodów, Mordolem i dwiema Wróżkami-Smużkami. W maju tego roku Ogrody obchodziły 5. rocznicę działalności
Przemysław Chabior (z lewej) i Cezary Bożemski, właściciele spółki Fun Park razem z bohaterami Magicznych Ogrodów, Mordolem i dwiema Wróżkami-Smużkami. W maju tego roku Ogrody obchodziły 5. rocznicę działalności

Na pomysł otwarcia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 9 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogrodów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Cezary Bożemski, Adam Wicher i Przemysław Chabior to trójka założycieli spółki FunPark z Puław, która jest właścicielem jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w województwie lubelskim. Ich Magiczne Ogrody w niewielkiej wiosce Trzcianki niedaleko Janowca od otwarcia w maju 2014 roku wciąż się zmieniają.

Wyobraźnia

Zaczęło się od pomysłu. Jak mówi Cezary Bożemski, założyciele firmy uznali, że gdzieś pomiędzy Janowcem a Kazimierzem Dolnym brakuje miejsca do spędzenia wolnego czasu dostosowanego do oczekiwań współczesnej rodziny. Pracując w branży deweloperskiej, finansowej i marketingowej uznali, że razem są w stanie stworzyć park rozrywki oparty na dziecięcych marzeniach. Także ich własnych.

– Chcieliśmy zrobić coś nowatorskiego i zdecydowaliśmy, że całą koncepcję tego miejsca stworzymy od początku. Naszą ideą był ogród marzeń, gdzie można bez skrępowania bawić się używając wyobraźni i dziecięcej kreatywności – tłumaczy Cezary Bożemski.

Na realizację swojego biznesplanu pozyskali kredyty bankowe i unijną dotację (2 mln zł), ale znaczną część pieniędzy wyłożyli sięgając również po własne oszczędności. Po czterech latach prac udało im się zagospodarować 6 hektarów zakupionej ziemi. W projektowaniu stworów, bajkowych aranżacji, ścieżek sensorycznych i całej maszynerii sterującej odgłosami, czy animacjami postaci, pomogli im zatrudnieni w tym celu specjaliści.

Niepewność

Park został otwarty 23 maja 2014 roku. Początkowo nikt nie wiedział, jak na nowy rodzaj rozrywki zareagują ludzie. – Cały czas zadawaliśmy sobie pytanie, czy ta koncepcja się sprawdzi i jak zostanie odebrana – przyznaje Bożemski.

Wspólnicy nie spodziewali się, że ich Magiczne Ogrody szybko staną się celem weekendowych wycieczek z różnych stron Polski, od Mazowsza po Podkarpacie. Firma zatrudnia na stałe około 50 osób, a dodatkowe 100 pracuje w „Magicznych” w trakcie sezonu. W ciągu ostatnich lat powierzchnia parku wzrosła z 6 do ponad 10 hektarów, a co kilka miesięcy na miejscu pojawia się coś nowego.

Znajdziemy tutaj m.in. skrzaty, mrugające drzewa, poruszające się i wydające dźwięki stwory, bajkowe domki, a to wszystko w otoczeniu kolorowych kwiatów, kamienistych wzniesień, wodospadów, plaż, strumyków, oczek wodnych i grot. Gośćmi opiekują się animatorzy proponujący gry i zabawy terenowe. Na miejscu w trakcie weekendów oglądać można także rycerzy toczących bitwy. Nie brakuje tu również zjeżdżalni, tuneli, huśtawek, napędzanych ręcznie karuzeli, stawu z tratwami, czy jaskini smoka. Pomiędzy spacerami do kolejnych „krain” można odpocząć w parkowych lokalach gastronomicznych i kawiarniach.

Pomysły do 2038 roku

O tym, ile osób potrafi przyjechać tutaj w słoneczną, wakacyjną niedzielę, właściciele mówią niechętnie. Dokładna frekwencja jest informacją chronioną. – Mogę powiedzieć tyle, że dziennie są to tysiące osób. Jesteśmy w gronie najchętniej odwiedzanych atrakcji Lubelszczyzny. Dzięki nam gmina Janowiec stała się bazą wypadową do zwiedzania całego województwa. Generujemy ruch, który rozwija branżę hotelarską regionu – wylicza Cezary Bożemski. – Bazujemy na naszej, regionalnej tradycji, unikalnym koncepcie. Niczego nie kopiujemy – podkreśla Przemysław Chabior.

W tym roku Magiczne Ogrody powiększyły się o nową krainę o nazwie „Drzewa”. To duży park linowy złożony z drewnianych kładek zawieszonych na różnych wysokościach, drabinek i tarasów. Najwyższy punkt widokowy znajduje się 20 metrów nad ziemią.

Wewnątrz znalazła się także scena oraz nowa kawiarnia. Co ważne, to nie koniec rozbudowy parku. – Obiecujemy, że co roku będzie pojawiało się u nas coś nowego – zapewniają właściciele. Jak zdradzają, pomysłów nie brakuje. Projektów jest tak dużo, że harmonogram ich wprowadzania sięga 2038 roku.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium