Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

1 lipca 2019 r.
7:50

Na pomysł wpadli 9 lat temu. Dziś to jeden z największych takich parków w Polsce

12 16 A A
Przemysław Chabior (z lewej) i Cezary Bożemski, właściciele spółki Fun Park razem z bohaterami Magicznych Ogrodów, Mordolem i dwiema Wróżkami-Smużkami. W maju tego roku Ogrody obchodziły 5. rocznicę działalności
Przemysław Chabior (z lewej) i Cezary Bożemski, właściciele spółki Fun Park razem z bohaterami Magicznych Ogrodów, Mordolem i dwiema Wróżkami-Smużkami. W maju tego roku Ogrody obchodziły 5. rocznicę działalności

Na pomysł otwarcia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 9 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogrodów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Cezary Bożemski, Adam Wicher i Przemysław Chabior to trójka założycieli spółki FunPark z Puław, która jest właścicielem jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w województwie lubelskim. Ich Magiczne Ogrody w niewielkiej wiosce Trzcianki niedaleko Janowca od otwarcia w maju 2014 roku wciąż się zmieniają.

Wyobraźnia

Zaczęło się od pomysłu. Jak mówi Cezary Bożemski, założyciele firmy uznali, że gdzieś pomiędzy Janowcem a Kazimierzem Dolnym brakuje miejsca do spędzenia wolnego czasu dostosowanego do oczekiwań współczesnej rodziny. Pracując w branży deweloperskiej, finansowej i marketingowej uznali, że razem są w stanie stworzyć park rozrywki oparty na dziecięcych marzeniach. Także ich własnych.

– Chcieliśmy zrobić coś nowatorskiego i zdecydowaliśmy, że całą koncepcję tego miejsca stworzymy od początku. Naszą ideą był ogród marzeń, gdzie można bez skrępowania bawić się używając wyobraźni i dziecięcej kreatywności – tłumaczy Cezary Bożemski.

Na realizację swojego biznesplanu pozyskali kredyty bankowe i unijną dotację (2 mln zł), ale znaczną część pieniędzy wyłożyli sięgając również po własne oszczędności. Po czterech latach prac udało im się zagospodarować 6 hektarów zakupionej ziemi. W projektowaniu stworów, bajkowych aranżacji, ścieżek sensorycznych i całej maszynerii sterującej odgłosami, czy animacjami postaci, pomogli im zatrudnieni w tym celu specjaliści.

Niepewność

Park został otwarty 23 maja 2014 roku. Początkowo nikt nie wiedział, jak na nowy rodzaj rozrywki zareagują ludzie. – Cały czas zadawaliśmy sobie pytanie, czy ta koncepcja się sprawdzi i jak zostanie odebrana – przyznaje Bożemski.

Wspólnicy nie spodziewali się, że ich Magiczne Ogrody szybko staną się celem weekendowych wycieczek z różnych stron Polski, od Mazowsza po Podkarpacie. Firma zatrudnia na stałe około 50 osób, a dodatkowe 100 pracuje w „Magicznych” w trakcie sezonu. W ciągu ostatnich lat powierzchnia parku wzrosła z 6 do ponad 10 hektarów, a co kilka miesięcy na miejscu pojawia się coś nowego.

Znajdziemy tutaj m.in. skrzaty, mrugające drzewa, poruszające się i wydające dźwięki stwory, bajkowe domki, a to wszystko w otoczeniu kolorowych kwiatów, kamienistych wzniesień, wodospadów, plaż, strumyków, oczek wodnych i grot. Gośćmi opiekują się animatorzy proponujący gry i zabawy terenowe. Na miejscu w trakcie weekendów oglądać można także rycerzy toczących bitwy. Nie brakuje tu również zjeżdżalni, tuneli, huśtawek, napędzanych ręcznie karuzeli, stawu z tratwami, czy jaskini smoka. Pomiędzy spacerami do kolejnych „krain” można odpocząć w parkowych lokalach gastronomicznych i kawiarniach.

Pomysły do 2038 roku

O tym, ile osób potrafi przyjechać tutaj w słoneczną, wakacyjną niedzielę, właściciele mówią niechętnie. Dokładna frekwencja jest informacją chronioną. – Mogę powiedzieć tyle, że dziennie są to tysiące osób. Jesteśmy w gronie najchętniej odwiedzanych atrakcji Lubelszczyzny. Dzięki nam gmina Janowiec stała się bazą wypadową do zwiedzania całego województwa. Generujemy ruch, który rozwija branżę hotelarską regionu – wylicza Cezary Bożemski. – Bazujemy na naszej, regionalnej tradycji, unikalnym koncepcie. Niczego nie kopiujemy – podkreśla Przemysław Chabior.

W tym roku Magiczne Ogrody powiększyły się o nową krainę o nazwie „Drzewa”. To duży park linowy złożony z drewnianych kładek zawieszonych na różnych wysokościach, drabinek i tarasów. Najwyższy punkt widokowy znajduje się 20 metrów nad ziemią.

Wewnątrz znalazła się także scena oraz nowa kawiarnia. Co ważne, to nie koniec rozbudowy parku. – Obiecujemy, że co roku będzie pojawiało się u nas coś nowego – zapewniają właściciele. Jak zdradzają, pomysłów nie brakuje. Projektów jest tak dużo, że harmonogram ich wprowadzania sięga 2038 roku.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

La vida loca. Co za impreza!
foto
galeria

La vida loca. Co za impreza!

Co to była za impreza! El Cubano odleciało. Zobaczcie, co się działo na parkiecie i jak się bawił Lublin.

Otylia Jędrzejczak odwiedziła Chełm
ZDJĘCIA

Otylia Jędrzejczak odwiedziła Chełm

Otylia Swim Tour, czyli cykl zawodów dla dzieci w sobotę zawitał do Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Z jedyną, polską mistrzynią olimpijską ćwiczyło ponad sto dzieci. Trzeba dodać, że utytułowaną pływaczkę przywitał efektowny mural z jej podobizną.

W Świdniku słuchają jazzu. Dzisiaj koncert znanego, kubańskiego pianisty
zdjęcia
galeria

W Świdniku słuchają jazzu. Dzisiaj koncert znanego, kubańskiego pianisty

Trwa XIX Świdnik Jazz Festival. W programie festiwalu znalazły się koncerty uznanych artystów z Polski i zagranicy, którzy grają na wysokim poziomie. Wśród nich m.in. świdnicka Helicopters Brass Orchestra, Aleksandra Kutrzepa Quartet oraz kubański pianista Alfredo Rodriguez.

Magia świąt w azjatyckim stylu. Trwa festiwal Akira Hello Christmas
zdjęcia
galeria
film

Magia świąt w azjatyckim stylu. Trwa festiwal Akira Hello Christmas

Cosplay, manga, horoskopy, warsztaty i gry planszowe, a to wszystko w świątecznym klimacie. Dwudniowy festiwal Akira to gratka dla fanów kultury azjatyckiej.

AZS UMCS Lublin zaprasza na mecz siatkarek. Biletem wstępu słodycze

AZS UMCS Lublin zaprasza na mecz siatkarek. Biletem wstępu słodycze

Dzisiaj sezon 2024/2025 rozpoczną siatkarki DRS AZS UMCS Lublin. Akademiczki na inaugurację zagrają u siebie z Feniks AZS Politechnika Lubelska. Spotkanie zaplanowano na godz. 18 w sali ZS nr 5 przy ul. Elsnera.

Ostra sobota w lubelskiej klubokawiarni - zdjęcia
foto
galeria

Ostra sobota w lubelskiej klubokawiarni - zdjęcia

Ostra Sobota w Klubokawiarni OSTRO! Za didżejką stanął jeden z najlepszych didżejów w Polsce - 69beats oraz Szop-n! Jak zawsze było dużo fajnej muzyki. Jeśli jesteście ciekawi jak było, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Zimowe warunki na drogach zbierają żniwo. Wypadki w regionie

Zimowe warunki na drogach zbierają żniwo. Wypadki w regionie

Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych były przyczyną dwóch zdarzeń, do których doszło wczoraj i dziś rano w Chotyłowie i Białej Podlaskiej. Policja apeluje o ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Górnik Łęczna zremisował ósmy mecz w rundzie jesiennej

Górnik Łęczna dwa razy prowadził z GKS Tychy, ale kompletu punktów nie wywalczył

Po 16. kolejkach Górnik Łęczna miał na koncie siedem remisów na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Tym razem do Łęcznej przyjechał GKS Tychy, a więc drużyna, która w tym sezonie punktami dzieliła się do tej pory aż 10-krotnie. W meczu padły aż cztery gole, ale obie drużyny solidarnie podzieliły się punktami po raz kolejny.

Raz, dwa, trzy "i,,...
galeria

Raz, dwa, trzy "i,,...

W dniach 23-25 listopada w Lublinie odbywa się 3. FIT – Festiwal Improwizacji Teatralnych, który zaprasza publiczność do świata spontanicznych spektakli, pełnych kreatywności i interakcji. Wydarzenie odbywające się w Domu Kultury LSM to wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii, improwizacji i zabawy.

Stella Johnson wróciła do gry po przerwie spowodowanej kontuzją

Polski Cukier AZS UMCS do przerwy prowadził we Wrocławiu, a przegrał ze Ślęzą ponad 20 punktami

Polski Cukier AZS UMCS Lublin został rozgromiony we Wrocławiu. Zespołowi, który aspiruje do medali mistrzostw Polski takie porażki nie przystoją.

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy świetnie rozpoczęły mecz w Kwidzynie i ostatecznie pokonały Energę Borys MMTS 35:32

(Po lewej Radosław Dobrowolski, rektor UMCS w Lublinie. Po prawej Jakub Banaszek, prezydent Chełma.)

Oddział UMCS w Chełmie? Jest porozumienie między prezydentem a rektorem

Włodarz Chełma zadeklarował nawiązanie trwałej współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Efektem tego porozumienia jest utworzenie Centrum Kompetencji Europejskich w mieście - miejsce, które ma stać się ważnym ośrodkiem edukacji i miejscem pracy w regionie.

Tak obecnie prezentuje się ulica Granatowa w Lublinie

Ulica Granatowa w Lublinie dziurawa jak ser szwajcarski. Niedługo może się to zmienić

Prace projektowe nad ulicą Granatową miały nabrać tempa, jednak mieszkańcy Węglina Południowego jeszcze poczekają na realizację obietnic. Radna Anna Glijer interweniuje w sprawie poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników tej ulicy i dopytuje o miejsca parkingowe. Miasto zapewniało, że prace ruszą, jednak pojawił się duży problem.

Lewart zakończył 2024 rok porażką

KS Wiązownica pokonał Lewart Lubartów w meczu o sześć punktów

Na koniec 2024 roku i na początek rundy wiosennej Lewart zagrał bardzo ważne spotkanie w Wiązownicy. Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy w tabeli dzieliło pięć punktów. Beniaminek z Lubartowa miał szansę, żeby znacznie ten dystans zmniejszyć. Niestety, goście przegrali 0:2. A to oznacza, że przerwę w rozgrywkach przezimują na przedostatnim miejscu.

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?
wybory prezydenckie

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?

Radosław Sikorski w starciu z Rafałem Trzaskowskim, tym żyła polska scena polityczna od kilku dni. Dzisiaj to, kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP jest już jasne. Co o wyborze prezydenta Warszawy na kandydata myślą politycy z naszego regionu?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium