Około pół miliona złotych miasto przeznaczy na wdrożenie propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Na inwestycyjną listę trafiła z nich ponad połowa.
Najwięcej, bo 211 głosujących poparło postulat budowy parkingu przy ul. Tokarzewskiego na osiedlu Chmielna III. Kolejne pod względem poparcia przedsięwzięcie to remont ul. Czechowicza (175 głosów). Z niewiele mniejszym poparciem spotkała się innego rodzaju propozycja, jaką jest postulowana przez 146 głosujących idea zorganizowania w mieście ogólnopolskich zawodów w zapasach w stylu wolnym.
Z pozostałych przedsięwzięć warto wymienić również zakwalifikowane do realizacji budowy placów zabaw przy ulicach Leśnej i Poniatowskiego, zagospodarowanie skweru wyznaczonego ulicami Zawieprze, Nieczaja i Krótkiej, przygotowanie projektu przebudowy ul. Szymonowica, czy też budowa ponad półkilometrowego odcinka ul. Łukasińskiego.
W przypadku Krasnegostawu to było już drugie głosowanie nad propozycjami w ramach budżetu obywatelskiego. W ubiegłym roku wzięło w nim udział niespełna 500 osób, a na zadania przeznaczonych było zaledwie 200 tys. zł. Tym razem liczba głosujących z nawiązką się potroiła.
- Jestem przekonany, że w przyszłym roku możliwościami wynikającymi z budżetu obywatelskiego zainteresuje się jeszcze więcej krasnostawian - dodaje Turzyniecki. A skoro tak, to i kwota przeznaczona na ich wdrożenie też powinna być większa. Nowo wybrana Rada Miasta będzie musiała się nad tym dobrze zastanowić. Tym bardziej, że krasnostawianie stają się w coraz większym stopniu społeczeństwem obywatelskim, świadomym swoich praw, możliwości i oczekiwań.
Zainteresowani szczegółowe wyniki głosowania na wszystkie zgłoszone projekty znajdą na stronie internetowej miasta www.krasnystaw.pl