Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

2 października 2019 r.
12:08

Mieszkańcy: Szykują nam smród nie do zniesienia. Inwestor: To nie będzie fabryka śmierci

4 25 A A

Mieszkańcy osiedla Rejowiecka w Chełmie nie chcą w pobliżu wytwórni asfaltu. – To nie będzie fabryka śmierci. Nikomu nie zagrażamy – odpowiada inwestor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa budowy wytwórni mas bitumicznych przy ul. Ceramicznej w Chełmie zdominowała spotkanie prezydenta z mieszkańcami. To miało być jedno z cyklu zebrań które, zwołał Jakub Banaszek, żeby podsumować ostatnie osiem miesięcy prezydentury, ale mieszkańcy osiedla szybko przejęli inicjatywę.

– Nie zgadzamy się na budowę fabryki asfaltu. Będzie bród i smród pod naszymi oknami. Na całej ulicy będą ciężarówki, w my będziemy to wszystko wdychać – apelował na wstępie zebrania jeden z mieszkańców. – Nasze dzieci zaczną chorować, a kto kupi od nas dom koło fabryki? Wszyscy na tym stracimy. Przeciw budowie wytwórni mas bitumicznych są także wędkarze. – Jestem przewodniczącym koła wędkarskiego, które opiekuje się Gliniankami (małe jeziorko przy Ceramicznej –  red.). Taki zakład produkcyjny zatruje wodę w całej okolicy. I będzie po Gliniankach. A przecież kąpią się tam wszyscy.

Mieszkańcy ostro na NIE

Wytwórnię buduje w Chełmie firma Drogomost Wiesława Michalskiego, która dokumenty w chełmskim Urzędzie Miasta złożyła w lutym tego roku. – Analizujemy raport oddziaływania na środowisko – zapewniła zebranych Marzena Kozaczuk, dyrektor Departamentu Komunalnego Urzędu Miasta. – Nie działamy pochopnie. Każdy szczegół jest analizowany – zapewnił zebranych prezydent Banaszek. – Rozmawiałem z inwestorem, zaproponowaliśmy inną lokalizację.

– 30 lat przepracowałem w takim przedsiębiorstwie. Wiem, co to jest, proszę państwa – mówił z kolei jeden z mieszkańców. – Duże zapylenie, nieprzyjemne zapachy. Ludzie, trzeba się bać!

Mieszkańcy zauważyli, że Drogomost oprócz budowy wytwórni mas bitumicznych rozpoczął rozbudowę istniejącej betoniarni. – Niech pokażą pozwolenia, niech pokażą dokumenty. Co na to nadzór budowlany?– dopytywali zebrani.

– Powstaje tam waga samochodowa – odpowiedział Radosław Wnuk, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa UM. – Proszę mi wierzyć, że inspektorzy zaglądali na plac budowy i nie raz i nie dwa.

– A nam chodzi o nas i nasze dzieci – replikowała jedna z mieszkanek.

Inwestor uspokaja

– To nie będzie fabryka śmierci, tylko nowoczesny zakład produkcyjny – przekonywał Wiesław Michalski, właściciel Drogomostu. – To już nie te czasy, żeby budować w starym stylu, bo nikt by nie chciał już w nich pracować. Technologia nie zanieczyszcza środowiska, nie truje, nie szkodzi.

Plan zagospodarowania przestrzennego dla ul. Ceramicznej zakłada możliwość produkcji przemysłowej. – Przez lata jakoś działała tu betoniarnia i jakość nikt się nie skarżył. Zresztą zburzę ją i wybuduję nowoczesny zakład w najnowszej technologii, całkowicie zautomatyzowany. Jeden taki pracuje pod Zamościem, zapraszam do oglądania. To zmieni każdemu zdanie o produkcji betonu – dodał Michalski.

– To ważna sprawa, więc w celu uniknięcia niedomówień zapraszam państwa do urzędu. Dokumenty są do wglądu – podkreślił na zakończenie prezydent Banaszek.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zachowaj ostrość widzenia, zadbaj o swój wzrok
WIDEO
film

Zachowaj ostrość widzenia, zadbaj o swój wzrok

Optyk, okulista, optometrysta – wszystkie te zawody zaczynają się na literę O, ale łączy ich także coś innego. Wszyscy dbają o nasz wzrok. Jak zadbać o nasze oczy, kto i kiedy powinien się wybrać na badania, a także coś o soczewkach kontaktowych i okularach przeciwsłonecznych opowiedzą Katarzyna Piątkowska oraz Bożena Kliza-Puszka – optometrystka i optyczka.

Lubelski Dworzec zostanie Cudem Polskim 2024?

Lubelski Dworzec zostanie Cudem Polskim 2024?

Dworzec Lublin ma szanse na wygraną w konkursie organizowanym przez czasopismo National Geographic Polska.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Arkusze i rozwiązania egzaminu z matematyki

Egzamin ósmoklasisty 2024. Arkusze i rozwiązania egzaminu z matematyki

W środę uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną i na przykład obliczyć zysk ze sprzedaży truskawek i czy różnicę w wysokości wież.

Po ponad pięciu latach zmienił urząd. U wojewody zarobi mniej niż u prezydenta

Po ponad pięciu latach zmienił urząd. U wojewody zarobi mniej niż u prezydenta

Po ponad pięciu latach u boku prezydenta Michała Litwiniuka (PO), Maciej Buczyński zmienił miejsce pracy. Od wtorku jest szefem bialskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zarobi tu mniej niż w ratuszu.

Uwaga na oszustów. LPEC ostrzega mieszkańców

Uwaga na oszustów. LPEC ostrzega mieszkańców

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ostrzega, że w ostatnim czasie oszuści podszywają się pod pracowników firmy.

Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompa ciepła może nie tylko ogrzewać dom i wodę użytkową zimą, ale i chłodzić pomieszczenia latem. Stawiając pytanie o opłacalność inwestycji, należałoby przede wszystkim przyjrzeć się temu, w jaki sposób pompa ciepła generuje oszczędności, jaki jest koszt jej zakupu i montażu oraz po jakim czasie zwróci się inwestycja w to urządzenia. Te kwestie poruszymy w niniejszym wpisie.

Maszerują, aż miło popatrzeć
ZDJĘCIA
galeria

Maszerują, aż miło popatrzeć

Równy krok defilady, młynki karabinami i wiele innych elementów zaprezentowali młodzi ludzie podczas pokazu musztry. Na terenie  19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, stacjonującej przy ul. Herberta  w Lublinie, ekipy mundurowe walczyły w wojewódzkim etapie Przeglądu Musztry Klas Mundurowych. Wygrała….

Wystarczyła chwila, a seniorka oddała 270 tys. zł oszczędności

Wystarczyła chwila, a seniorka oddała 270 tys. zł oszczędności

Policjanci z Lublina otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa na „policjanta”. Seniorka mając przeświadczenie, że jej oszczędności są zagrożone przelała je na inne konta.

Potrącenie cyklistki w Zamościu
WIDEO
film

Potrącenie cyklistki w Zamościu

Policjanci z Zamościa ustalają przyczyny wypadku do którego doszło we wtorek na jednym ze skrzyżowań.

Wyjątkowe warsztaty kulinarne z mamami
LUBLIN

Wyjątkowe warsztaty kulinarne z mamami

W piątek 24 maja, z okazji Dnia Matki, Lublin organizuje bezpłatne warsztaty kulinarne dla mam i ich pociech. Od 17 maja ruszy rekrutacja na to wydarzenie.

Liga Narodów: Udane otwarcie siatkarek reprezentacji Polski

Liga Narodów: Udane otwarcie siatkarek reprezentacji Polski

Na inaugurację tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek reprezentacja Polski pokonała Włoszki 3:0. Kolejnym rywalem Polek będzie w piątek drużyna Francji.

Kolejni pijani kierowcy złapani

Kolejni pijani kierowcy złapani

Policjanci z Ryk złapali motocyklistę, który kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu. Natomiast pijany kierowca z Hrubieszowa zatrzymali kierowcę, który ukrył się przed nimi w szafie.

Złoty medal Akademii Zamojskiej i brąz Politechniki Lubelskiej na AMP w tenisie stołowym

Złoty medal Akademii Zamojskiej i brąz Politechniki Lubelskiej na AMP w tenisie stołowym

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zostały rozegrane w Gdańsku. W rywalizacji panów ponownie najlepsza okazała się Akademia Zamojska. Z kolei wśród pań tytuł obronił Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Brąz wywalczyła za to Politechnika Lubelska.

Nieuwaga przyczyną kolizji. Policja apeluje o rozwagę

Nieuwaga przyczyną kolizji. Policja apeluje o rozwagę

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek w powiecie tomaszowskim. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Jest koalicja czy nie ma? - rozmowa z Burmistrzem Świdnika
Dzień Wschodzi
film

Jest koalicja czy nie ma? - rozmowa z Burmistrzem Świdnika

Nowy burmistrz Świdnika a koalicja PIS, PO, PSL – jak jest w rzeczywistości? Co mówi na ten temat Marcin Dmowski? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy w cyklu - Dzień Wschodzi, w której gościem Krzysztofa Kota jest nowy włodarz Świdnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty