Prawosławna procesja, zabytkowa cerkiew, jarmark i zwiedzanie skansenu. Do tego występy, kiermasze, degustacja potraw regionalnych i malowniczy odpust.
Jarmark w Holi (powiat włodawski) odbywa się pod koniec lipca, zawsze razem z odpustem ku czci św. Antoniego, patrona tamtejszej cerkwi. To niezwykłe połączenie sprawia, że od 13 lat do Holi ściągają turyści z całej Polski. Pomysłodawcą jarmarku są Alina i Tadeusz Karabowiczowie z Towarzystwa Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia. W Holi urządzili skansen, w skład którego wchodzą drewniane zabudowania mieszkalne oraz gospodarskie: chałupa, stodoła, wiatrak i kuźnia.
Wielką atrakcją jarmarku są występy grup folklorystycznych, kiermasz sztuki ludowej: rzeźby, malarstwa, garncarstwa, kompozycji kwiatowych, wyrobów ze słomy, a nawet staroci. Nie brakuje regionalnej kuchni i miodów. To niepowtarzalna okazja, żeby spróbować potraw prawosławnych. Na jarmarku odbywają się warsztaty prowadzone przez twórców ludowych.
Turystów zagranicznych jak magnes przyciąga odpust w cerkwi prawosławnej. Można wziąć udział w cerkiewnym nabożeństwie i posłuchać niezwykłych śpiewów.