Po 17 latach i 4 miesiącach pożegnał się z pracą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i 1 lipca został kierownikiem Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Chełmie. Mowa o Marku Sikorze, chełmskim radnym, byłym zastępcą dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego UMWL.
Sikora był wicedyrektorem w Urzędzie Marszałkowskim przez 12 lat, do 2019 roku. Po wygranych wyborach przez Prawo i Sprawiedliwość został odwołany ze stanowiska, ale pracy nie stracił, bo będąc miejskim radnym w Chełmie na jego zwolnienie musieliby wyrazić zgodę pozostali radni. Dalej pracował w Departamencie, ale już jako główny specjalista w dziedzinie edukacji.
Dyrektorem – tyle że w różnych instytucjach – Marek Sikora był przez prawie 28 lat. Od 1991 do 2002 kierował II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Potem był dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w chełmskim magistracie, gdy prezydentem został Krzysztof Grabczuk. W chełmskim ratuszu pracował do stycznia 2007 roku. Następnie został wicedyrektorem w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, gdzie pełnił tę przez ponad 12 lat.
Z końcem ubiegłego miesiąca pożegnał się z pracą w UMWL.
- Miło i sympatycznie minął mi dzień, i to nie tylko z powodu, że to piątek weekendu początek, ale też koniec - po 17 latach i 4 miesiącach - mojej pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w tym czasie poznałem - za owocną współpracę i szczerą życzliwość. Od poniedziałku, czekają mnie nowe zawodowe wyzwania – Marek Sikora napisał w mediach społecznościowych.
W poniedziałek Sikora odebrał z rąk Mateusza Winiarskiego, dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nominację na stanowisko kierownika Placówki Terenowej KRUS w Chełmie. Zastąpił Monikę Tatys.
W lubelskim oddziale KRUS znajdują się obecnie 22 placówki terenowe oprócz Chełma także w Bełżycach, Białej Podlaskiej, Biłgoraju, Bychawie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Kocku, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Łęcznej, Łukowie, Opolu Lubelskim, Parczewie, Piaskach, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Tomaszowie Lubelskim, Włodawie i Zamościu.
PT KRUS w Chełmie obsługuje rolników z Chełma, Rejowca Fabrycznego oraz gmin: Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Wojsławice i Żmudź.