Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

CGK-hp

27 września 2015 r.
7:26

Imprezy w niedzielę w Lublinie. Wojciech Nowicki o fotografii

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A

Wybrane imprezy w niedzielę 27 września w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WYDARZENIA

Wykład: Mała Akademia Designu, godz. 13, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Podczas prezentacji członkowie MAD opowiedzą o swojej projektach, zrealizowanych we współpracy z m.in: Warsztatami Kultury, Centrum Kultury, Klasztorem oo. Dominikanów, Muzeum Lubelskim w Lublinie, Galą czy Lubelskim Instytutem Designu.

Piknik zabaw podwórkowych, godz. 14, Plac Zabaw Generała Sowińskiego pomiędzy blokami Al. Racławickie 24 i Sowińskiego 1A, wstęp wolny

Z braku boiska, na kawałku asfaltu chłopcy grali kiedyś w koperty lub kapsle, na skrawku klepiska w dołek, a dziewczyny grały w gumę lub skakanie przez piłkę odbijaną od ściany i robiły "widoczki". Organizatorzy spróbują przypomnieć sobie nasze dzieciństwo i wzbogacić Lublin o przestrzenie, które pomogą naszym dzieciom na świeżym powietrzu.

Wykład: Lubelski Instytut Designu, godz. 17.30, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Podczas debaty będziemy się starali odpowiedzieć na pytanie, jak etyka i odpowiedzialność za innych ludzi, przestrzeń i środowisko naturalne wpływa na proces projektowania i decyzje podejmowane przez projektanta. Proces projektowania i jego finalny efekt należy odbierać w szerokim kontekście - społecznym, ekonomicznym, estetycznym. 

Spotkanie z Wojciechem Nowickim. „Odbicie” i inne eseje o fotografii, godz. 18, Ośrodek „Brama Grodzka -Teatr NN”, Sala Czarna, wstęp wolny

Teatr NN zaprasza wszystkich fanów fotografii  na spotkanie z Wojciechem Nowickim, pisarzem, publicystą i kuratorem wystaw fotograficznych. Spotkanie będzie poświęcone jego najnowszej książce - "Odbicie".

Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, godz. 18.45, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej, ul. Narutowicza 6

W programie utwory kompozytorów; F. Farkas, A. Borodin, B. Bartok, E. Grieg, J. Rae, S. Nestico, L. Niehaus, R. Pelckman, H. Wiberny.

Recital fortepianowy, godz. 19, Trybunał Koronny, Rynek 1

Michał Drewnowski. Teresa Księska – Falger – słowo o muzyce.

TEATR

„Szarp pan bas”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 17-42 zł.

Kabaret muzyczny. Piosenki Jerzego Wasowskiego Muzyczna podróż w świat utworów Jerzego Wasowskiego. Znany dobrze Starszy Pan jest autorem nie tylko muzyki do Kabaretu, ale również wielu innych pięknych piosenek. Ewa Konstancja Bułhak odkrywa przed publicznością mniej znaną twórczość Wasowskiego, a piosenki przeplata fragmentami scenariuszy wieczorów z Kabaretu Starszych Panów: Przerwa w podróży, Niespodziewany koniec lata oraz Kwitnące szczeble. Na scenie trójka aktorów, którzy przeniosą widzów w świat pełnych liryzmu i humoru piosenek, tworząc klimat widowiska muzycznego z lat 50-tych minionego stulecia.

Czas kobiety, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18

Idea współpracy Leszka Mądzika i Anny Marii Jopek przy spektaklu „Czas kobiety” zrodziła się w wyniku wzajemnej fascynacji artystów swoją twórczością. Leszek Mądzik wniesie do niego swój świat teatralny i niezwykłą wrażliwość plastyczną, Anna Maria Jopek - talent kompozytorski i cudowny, znany wszystkim głos.

WARSZTATY

Biblioteka gier, godz. 10.30, Nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11, wstęp wolny

Gry planszowe to nie tylko świetna rozrywka, ale także pretekst do spotkań, do rozmów i do pokazania się. Dają też możliwość pokazania, że wszyscy są ważni i równi. Organizatorzy wybiorą takie gry, gdzie każdy będzie miał coś do powiedzenia, gdzie dominuje kooperacja i dobra zabawa, a nie rywalizacja.

Warsztat: Piękne Panie - warsztaty eco-designu "maKULaTURA, godz. 11, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Warsztaty twórczego wykorzystania papieru i pokrewnych surowców ekologicznych używanych każdego dnia w domu, biurze, szkole. Warsztat będzie wariacją na temat odkrywania nowych, zaskakujących możliwości papieru i próbą poszukania innych sposobów powtórnego wykorzystania makulatury. Poznamy proces powstawania surowca i związane z tym procesy ekologiczne, odkryjemy tajemnice papierowego świata, a potem sami zaprojektujemy i wykonamy papierowe dekoracje do domu. 

Pracownia Igły 4 słonie i Suzie Q, godz. 14, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Pracownia będzie przenosić ludowe wzory na materiał, który można później przemienić w torbę, sukienkę, poduszkę lub inny użytkowy drobiazg, a potem ozdobić go stemplami.

Weekend Seniora – Warsztaty Teatralne, godz. 15, DDK „Bronowice”, ul. Krańcowa 106, wstęp wolny

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne warsztaty teatralne organizowane w ramach akcji „60+kultura”. Efektem warsztatów będzie improwizowany spektakl z udziałem uczestników. Zainteresowani dalszą aktywnością teatralną będą mogli dołączyć do Grupy Teatralnej Dorosłych, która wznawia swoją działalność po wakacyjnej przerwie.

Ruchome obrazy, godz. 16, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, bilety 5 zł.

Warsztaty będą poświęcone twórczości jednego z najbardziej oryginalnych artystów szwajcarskich – Jeana Tinguely’ego. Sztuka byłą dla niego grą i manifestem niezależności, opowiemy więc o jego niezwykłych rzeźbach kinetycznych z metalowych rur i kół rowerowych oraz anty-maszynach, które wprawiał w ruch.

Pozostałe informacje

Australian Open. Słodko-gorzka noc na kortach dla Polaków

Australian Open. Słodko-gorzka noc na kortach dla Polaków

Iga Świątek zgodnie z planem awansowała do trzeciej rundy Australian Open. Niestety, na drugiej rundzie zmagania zakończył Hubert Hurkacz, dla którego porażka na tak wczesnym etapie jest z pewnością dużym rozczarowaniem

W poprzednim sezonie Biała Góra, gdy była dostępna, cieszyła się sporym zainteresowaniem narciarzy. Ale to nie jest stacja komercyjna, więc gmina musiała i tak dokładać „do interesu”. W tym roku może będzie korzystniej, bo na budynku głównym zamontowano panele fotowoltaiczne, dzięki którym może uda się obniżyć rachunki za prąd

W sam raz na weekend. Otwarcie kolejnego wyciągu narciarskiego w Lubelskiem

W piątek (17 stycznia) rozpocznie się sezon narciarski na Białej Górze w Justynówce koło Tomaszowa Lubelskiego. Stacja ma działać na takich samych zasadach jak w poprzednim sezonie. Ceny też są identyczne.

Premiera w Operze Lubelskiej! Opera „Don Giovanni” w gwiazdorskiej obsadzie.
premiera
25 stycznia 2025, 17:00

Premiera w Operze Lubelskiej! Opera „Don Giovanni” w gwiazdorskiej obsadzie.

Lubelska premiera (25 stycznia) „Don Giovanniego” będzie największym wydarzeniem operowym 2025 r. w Lublinie. Rzadko, które dzieło operowe wzbudza takie emocje wśród melomanów jak właśnie „Don Giovanni”.

Jarosław Niemiec

Związkowiec z Bogdanki zaczął głodówkę w obronie kopalni

Jarosław Niemiec dziś o godzinie 7.30 rozpoczął głodówkę "przeciwko planom likwidacji kopalni i brakowi poszanowania praw załogi’. – Bogdanka zawsze była otwarta na dialog ze wszystkimi interesariuszami, w tym z przedstawicielami związków zawodowych oraz lokalnych społeczności – ripostuje rzecznik prasowy kopalni.

W powiecie puławskim najlepszym liceum ponownie zostało II LO w ZSO nr 1 im KEN

Najlepsze puławskie licea i technika według Perspektyw

Miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych szkół średnich w kraju. W powiecie puławskim liderem wśród techników jest "Chemik", a wśród liceów prowadzi "KEN", który o jedno oczko wyprzedza "Czartorycha".

Cecylia Mrozik

Już ponad tydzień poszukiwań pani Cecylii. Córka i wnuczka apelują o pomoc

Już ponad tydzień mija od zaginięcia 82-letniej Cecylii Mrozik z Lublina. O pomoc w poszukiwaniach apeluje rodzina.

Motor przegrał pierwszy mecz z Jagiellonią 0:2

Motor Lublin poznał termin meczu z Jagiellonią Białystok

PKO BP Ekstraklasa ogłosiła dokładne terminy wszystkich meczów 21. kolejki, czyli trzeciej, która zostanie rozegrana w 2025 roku. Motor Lublin zmierzy się wówczas na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, 16 lutego (godz. 17.30).

Wtorkowe potrącenie na przejściu dla pieszych przy ulicy Armii Krajowej

Potrącenie wyglądało groźnie. Przejścia słabo oświetlone czy kierowcy narwani?

Wyglądało groźnie. Kierowca taksówki potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę i jego 9-letniego syna. Mieszkańcy Białej Podlaskiej uważają, że przy ulicy Armii Krajowej trzeba doświetlić przejścia lub zamontować progi zwalniające. Urzędnicy to rozważą.

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska zaczęła turniej od porażki, występ zawodnika Azotów Puławy

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska zaczęła turniej od porażki, występ zawodnika Azotów Puławy

W pierwszym meczu mistrzostw świata reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z wicemistrzami olimpijskimi Niemcami 28:35. W piątek Biało-Czerwoni zmierzą się z Czechami (godzina 18)

Uwaga! Ostrzeżenia przed marznącym deszczem i gołoledzią
POGODA

Uwaga! Ostrzeżenia przed marznącym deszczem i gołoledzią

Od wtorkowego wieczoru miejskie służby miały mnóstwo pracy walcząc o to, by drogi były przejezdne. Znacznie większe kłopoty miały polskie koleje, które w nocy notowały poważne problemy; część elektrycznych pociągów stanęła z powodu oblodzenia linii. A jakie są prognozy na najbliższe godziny?

Po wygranej w poprzedniej rundzie z Tourcoing Lille Metropolie, w pierwszym meczu ćwierćfinału CEV Challenge Cup Bogdanka LUK Lublin pokonała na wyjeździe CV Melilla

Bogdanka LUK Lublin blisko półfinału Challenge Cup

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym CEV Challenge Cup Bogdanka LUK Lublin pokonała na wyjeździe CV Melilla 3:0 i jest blisko awansu do półfinału. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w Lublinie 28 stycznia, o godzinie 18.

Polska z amerykańskim limitem. Co z rozwojem Sztucznej Inteligencji?
Polityka i AI

Polska z amerykańskim limitem. Co z rozwojem Sztucznej Inteligencji?

USA zdecydowały o ograniczeniu eksportu GPU do wybranych krajów/ Limitami została objęta także Polska. Polscy ministrowie interweniują.

Mimo lekkiego spadku w 2024 w porównaniu z 2023, Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu nadal pozostaje jedną z większych atrakcji turystycznych miasta
ZEBRY I ŻYRAFY

To nie był najlepszy rok. Ilu gości odwiedziło ZOO w 2024?

W 2024 było mniej odwiedzin niż w 2023. Za to dwa ostatnie dni minionego roku były rekordowe. 30 i 31 grudnia Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu odwiedziło aż 8 255 osób. Bo wtedy można było zwiedzać za darmo.

Nieduża, ale kluczowa: obwodnica Urzędowa oficjalnie otwarta
INWESTYCJE DROGOWE

Nieduża, ale kluczowa: obwodnica Urzędowa oficjalnie otwarta

Kosztowała ponad 66 milinów, ale jest już otwarta: obwodnica Urzędowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 833 z Urzędowa do Kraśnika.

Policjant nie był prawdziwy. Ale stracone 200 000 złotych już tak
OSZUSTWO NA POLICJANTA

Policjant nie był prawdziwy. Ale stracone 200 000 złotych już tak

Oszust wmówił kobiecie, że jej konto padło ofiarą hakerów i musi przelać swoje pieniądze na „bezpieczny rachunek”.

Kalendarz
styczeń 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31