Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Cykl warsztatów kulinarnych dla dzieci wystartował. Na pierwszych, w sobotę młodzi kucharze uczyli się piec drożdżowe ciasto i przygotowywać pizzę.
Na ścianie hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Trawnikach powstał piękny wizerunek patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczyście zostanie odsłonięty już w przyszłym tygodniu, w 156-rocznicę urodzin laureatki Nagrody Nobla z fizyki i chemii.
Na ścianie sali gimnastycznej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. M. Grzegorzewskiej powstaje mural z podobizną jego patrona - Aleksandra Kamińskiego. Autorem projektu jest puławski artysta, Michał Stachyra, któremu pomagają wychowankowie placówki.
3 i 4 listopada dokładnie 80 lat temu, Niemcy przeprowadzili największą masową egzekucję w historii II Wojny Światowej. Z tej okazji w Lublinie, Trawnikach i Poniatowej odbędą się obchody upamiętniające, a także seria wykładów i zajęć mających upowszechniać wiedzę o niemieckich zbrodniach.
W piątek, 3 listopada o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zostanie zorganizowany wieczór poezji w góralskim stylu ze Stanisławem Jaskułką.
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w listopadowych warsztatach twórczych dla dzieci. Wydarzenia będą się odbywać w soboty o godz. 13.
Lublin zaprasza dzieci na cykl warsztatów kulinarnych. Już w sobotę najmłodsi poznają tajniki kuchni pod okiem jednego z najlepszych szefów kuchni z regionu.
Katowice, Bielsko-Biała i Kołobrzeg będą rywalami Lublina w finałowej rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Teraz miasto ma kilka miesięcy na przygotowanie ostatecznej aplikacji konkursowej. Do udziału w jej stworzeniu chce zaprosić mieszkańców.
Nie wszystkim podoba się pomysł zmiany w funkcjonowaniu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Władze województwa chcą wydzielić z niego nową instytucję, Muzeum Zamek w Janowcu. Decyzję w tej sprawie we wtorek mają podejmować radni sejmiku.
W sobotę, 4 listopada o godz. 11 będzie można się wybrać na sentymentalny spacer po cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie. Motywem przewodnim wydarzenia będzie twórczość Bolesława Prusa.
Od 3 listopada w Galerii "Przy Bramie" Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (ul. Grodzka 34/36) będzie można podziwiać wystawę "Ach, Lubelskie, jakie cudne", będącą owocem pleneru malarskiego, który latem odbył się w Zwierzyńcu. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 17.
W niedzielę, 29 października o godz. 10 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zostaną zorganizowane warsztaty "Od świadomości do kompozycji", które poprowadzi Agnieszka Konopka. To propozycja dla pasjonatów tańca.
Już drugi raz kozi gród stara się o miano tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Jak się okazuje, ma na to coraz większe szanse, ponieważ zakwalifikował się do finałowego etapu.
Piątkowe późne popołudnie na placu Litewskim przebiegnie pod znakiem tańca. Warsztaty Kultury zaproszą mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego artyści zaprezentują różnorodne techniki choreografii. Start o godz. 16.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie po raz pierwszy zorganizował obchody Dnia Ośrodka Medycyny Doświadczalnej. Placówka jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce, która szuka nowych terapii i leków z pomocą żywych organizmów.
Zespół Szkół nr 5 w Lublinie zorganizował dla swoich uczniów Dzień Kariery. Było wiele ofert studiów i doradztwo zawodowe w jednym miejscu i czasie.
Od 27 października w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) będzie można podziwiać ekspozycję zatytułowaną "To tylko wystawa", będącą częścią międzynarodowego projektu Kyiv Biennial 2023. Wernisaż zaplanowano na godz. 19.
Dzieło zaprojektowali młodzi ludzie, których dotknęła migracja. Pod okiem artysty Macieja Pałki młodzież przygotowała koncepcję, która teraz zostanie przeniesiona na fasadę budynku Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5. Uroczyste odsłonięcie muralu nastąpi w niedzielę, 29 października o godz. 16.
Baobab zaprasza na wieczór z kulturą. Każdy twórca - amator będzie mógł pochwalić się swoim dziełem.
Małgorzata Czyńska będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie w ramach cyklu "Biografistki". Spotkanie z dziennikarką i pisarką odbędzie się w Filii nr 2 przy ul. Peowiaków 12, 25 października o godz. 18.
Nagroda Giedroycia została przyznana po raz 23. W tym roku otrzymał ją Grzegorz Piątek za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”
Już w środę, przestrzeń Baobab zaprasza na warsztaty tworzenia własnej, świetlnej ozdoby. To okazja, aby podszkolić swoje umiejętności techniczne, a także stworzyć wyjątkową dekorację.
Lublin oraz zaprzyjaźnione, niemieckie miasto Münster ogłaszają konkurs dla uczniów i studentów. Zadaniem jest wykonanie projektu na temat wspólnych, europejskich idei i wartości. Autorzy najlepszych prac w nagrodę pojadą na zagraniczną wycieczkę.
Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na spotkanie autorskie wokół książki "Tomasz Wójtowicz. Szczęście wisi na siatce". Wydarzenie odbędzie się 23 października o godz. 18.
Władze uczelni, miasta oraz byli i obecni pracownicy CKF spotkali się w czwartek w Chatce Żaka na uroczystym jubileuszu. Był to czas podziękowań i wzruszeń, a także wręczenia medali, odznaczeń i wyróżnień za zaangażowanie w rozwój centrum.