Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
25 tys. zł – taka była pula nagród, jakie twórcy kultury i artyści otrzymali od burmistrza Biłgoraja za swoją działalność. Uroczystość z tej okazji odbyła się w środę.
W piątek, 10 marca o godz. 17 w Galerii TPSP "Przy Bramie" (ul. Grodzka 34/36) odbędzie się wernisaż wystawy "Krystyna Staś - Malarstwo i Fotografia".
Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Oferuje nie tylko przedpremierowy pokaz filmu „Dwa bilety do Grecji”, ale również sporo innych atrakcji dedykowanych paniom.
Brama Grodzka w Lublinie (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Piotra M. Majewskiego "Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami". Wydarzenie odbędzie się 7 marca o godz. 18.
Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza na szereg atrakcji towarzyszącym ostatnim dniom wystawy "Magia Starożytnego Egiptu". W planach na najbliższe dni są m.in. nocne oprowadzania i warsztaty.
Anna Fic-Lazor nie jest już dyrektorem Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zarząd województwa lubelskiego już wskazał jej następcę.
W piątek, 3 marca o godz. 18 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie z tłumaczkami Elżbietą Janotą i Pauliną Rzymanek.
Do 10 marca trwają zapisy na bezpłatne warsztaty teatralne "Scena Warsztatów – Ulica" w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a), których finał zaplanowano na czerwcową Noc Kultury. Organizatorzy zapraszają osoby w wieku 16-25 lat.
W marcu Galeria Labirynt zaprosi dzieci na kolejne twórcze zajęcia, które będą się odbywać w soboty o godz. 13 w siedzibie instytucji przy ul. Popiełuszki 5.
W najbliższą niedzielę w gminie Szastarka zostanie zorganizowany I Bieg Żołnierzy Wyklętych. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na dwóch dystansach. Całość zainauguruje o godz. 11 msza św. w kościele parafialnym pw. św. Jana Marii Vianneya w Polichnie.
We wtorek swoją działalność rozpoczął „Baobab”, czyli przestrzeń do m.in. wymiany doświadczeń oraz spotkań migrantów, uchodźców i mieszkańców Lublina
Województwo dzieli się Teatrem im. Juliusza Osterwy z ministerstwem kultury. Zaskoczeni są nawet radni sejmiku.
Kościół rektoralny pw. św. Jozefata w Lublinie zostaje użyczony na 20 lat parafii greckokatolickiej. – Warto zatroszczyć się o potrzeby religijne uchodźców – podkreśla arcybiskup Stanisław Budzik.
Ulicami Lublina przez Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszystko po to by upamiętnić bohaterów z naszego regionu. Co jeszcze znalazło się w tegorocznym programie?
W niedzielę zmarł Maciej Falkiewicz, znany artysta z Janowa Podlaskiego. Był miłośnikiem koni i chętnie je malował.
"Nowomowa czy Twoja Stara?" to tytuł nadchodzącego spotkania w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) poświęconego feminatywom. - Celem spotkania jest uruchomienie procesu przyzwyczajania się do świata, gdzie funkcjonuje się w przestrzeni nieoczywistej zgody - podkreślają organizatorzy. Spotkanie rozpocznie się 2 marca o godz. 17.
W ramach projektu "Czarna Owca - Stop hejt!" realizowanego przez lubelską młodzież, w Teatrze Muzycznym (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędą się warsztaty finałowe cyklu "RozmOwca – bez tabu o hejcie". Organizatorzy zapraszają 27 lutego o godz. 9.
W piątek, 10 marca o godz. 19 w Klubie Studenckim Kazik (ul. Nadbystrzycka 40a) odbędzie się stand-up z udziałem Michała Zenknera i Wojtka Kamińskiego.
– Jestem w Lublinie, bo mam tu znajomych artystów, jest blisko do Lwowa i w ogóle w Lublinie czuję się jak w domu. To bardzo podobne miasta. Gdy wybuchła wojna, żona chciała wyjechać, nie czuła się bezpiecznie. Ona jest w Lublinie dłużej, ja od września, wcześniej byłem w Hiszpanii i Czechach. Przez pół roku prawie nic nie robiłem, teraz w Lublinie odkrywam grafikę. Kupiłem prasę i koncentruję się na technice. Czuję się jakbym wrócił do szkoły, wciągnąłem się w to – mówi Wołodymyr Topij, performer, malarz, pisarz ikon.
Postaci generała Mieczysława Smorawińskiego poświęcona będzie nowa wystawa w Muzeum Narodowym w Lublinie (ul. Zamkowa 9). Otwarcie ekspozycji "Ostatni lokator pałacu Lubomirskich" nastąpi 24 lutego o godz. 18.
Radio Lublin zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kryminalne czwartki". Już 23 lutego o godz. 18 w Studiu im. Zbigniewa Stepka (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się spotkanie autorskie z Izabelą Michalewicz.
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w serii wydarzeń poświęconych tematyce Ukrainy, organizowanych w rocznicę agresji Rosji na Ukrainę. W planach mi.in. performance i spotkanie.
Galeria Labirynt łączy siły z Fundacją Pełnia i zaprasza na otwarte warsztaty twórczego kolażu. Zaplanowane na 26 lutego w godz. 13-18 wydarzenie będzie miało charytatywny charakter. Cel: pomoc kobietom w kryzysie.
Prace artystów Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie będzie można podziwiać w Domu Kultury Ruta (ul. Różana 8). Wernisaż ekspozycji "AkwareLOVE Impresje" odbędzie się 24 lutego o godz. 18.
Księgarnia Dosłowna w Lublinie (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z Rafałem Rutkowskim wokół książki "Na drzewach kwitną wielkie okna". Wydarzenie zostanie zorganizowane 24 lutego o godz. 18.