Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

25 stycznia 2019 r.
15:31

Ferie w Muzeum Nadwiślańskim

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
28 stycznia 2019 0:00
(fot. materiały promocyjne)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z bogatej oferty warsztatów i spacerów tematycznych z okazji ferii zimowych. Zajęcia będą organizowane od 28 stycznia do 24 lutego w Kazimierzu Dolnym i Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W programie:

Kazimierz Dolny, Rynek 19:

28 stycznia, 4, 11, 18 lutego - godz. 10 - Warsztaty artystyczne "Sztuka nowozakopiańska w Decoupage"

Pod Tatrami spotkali się malarze, graficy i rzeźbiarze z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Malowali, rysowali, rzeźbili, a ich prace artystyczne będziemy podziwiać na wystawie. Każdy uczestnik wybierze jedną z prac i za pomocą „czarodziejskiej” techniki decoupage wykona własną replikę obrazu.

28 stycznia, 4, 11, 18 lutego - godz. 11 - Spacer tematyczny "Kazimierz Dwóch Księżyców"

Zwiedzanie Kazimierza śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów oraz bohaterów literackich (m.in cyklu "Dwa Księżyce"). Fakty zostaną uzupełnione anegdotami i „miejskimi legendami” o Kazimierzu sprzed lat.

30 stycznia, 6, 13, 20 lutego - godz. 11 - Spacer tematyczny szlakiem architektów: Jana Koszczyca Witkiewicza i Karola Sicińskiego

Zwiedzanie miasteczka z opowieścią o dwóch uznanych architektach, którzy budowali XX-wieczny Kazimierz Dolny.

Puławy, Pałac Czartoryskich:

28 stycznia, 4, 11, 18 lutego - godz. 10 - Warsztaty przyrodnicze "Sowy – nocni łowcy"

Sowy to jedne z najbardziej fascynujących zwierząt. Przyciągają nas swoją tajemniczością, niezwykłym wyglądem, intrygują trybem życia i zwyczajami. Jednocześnie budzą lęk i podziw. Mają charakterystyczne „twarze” z małym dziobem i dużymi oczami, położonymi podobnie jak u człowieka. Potrafią poruszać się, nie wydając przy tym prawie żadnego odgłosu. Opowieści o sowach będą inspiracją do części warsztatowej zajęć, podczas której zostaną wykonane obrazki techniką decoupage.

29 stycznia, 5, 12, 19 lutego - godz. 10 - Warsztaty archeologiczne "Tajemnice garncarstwa"

Lepienie z gliny pobudza wyobraźnię, rozwija zdolności manualne ale przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia ogromną radość. Podczas zajęć uczestnicy poznają historię tradycji garncarskich. Uczestnik samodzielnie ulepi misę dekoracyjną którą zabiera ze sobą.

29 stycznia, 5, 12, 19 lutego - godz. 12 - Warsztaty chemiczne "Polimer slime"

Polimery to substancje chemiczne z którymi mamy do czynienia na co dzień. Składnik toreb foliowych, butelek plastikowych, sztucznych włókien czy farb. Poznamy historię pigmentów, a farby z polimerami użyjemy do produkcji kolorowych slimeów. Każdy uczestnik zabiera swojego slime.

30 stycznia, 6, 13, 20 lutego - godz. 10 - Warsztaty artystyczne "Filcowe cuda"

Muzeum Nadwiślańskie liczy sobie 55 lat. Posiada obecnie sześć oddziałów, w trzech miejscowościach. - Chcemy odkryć przed Wami tajemnice jakie kryją mury muzeum, a uczestnik warsztatu zrobi własny pamiątkowy brelok – opowiadają organizatorzy.

30 stycznia, 6, 13, 20 lutego - godz. 12 - Warsztaty przyrodnicze "Ptasia Stołówka"

W trakcie zajęć uczestnicy uzyskają odpowiedź czy dokarmianie ptaków jest potrzebne? Jak wykonać karmnik i co do niego wkładamy oraz jakie gatunki ptaków odwiedzają nasz ogródek zimą . W trakcie warsztatów każdy wykona „Pyzy”, czyli kule zawierające tłuszcz oraz nasiona roślin oleistych, będące przysmakiem dla sikor, dzięciołów i innych ptaków.

31 stycznia, 7, 14, 21 lutego - godz. 10 - Warsztaty geologiczne "Manufaktura Bursztynu"

Bursztyn nazywany niegdyś złotem Północy przyciągał uwagę nie tylko ze względu na swój piękny miodowy kolor ale również był znany ze swych właściwości leczniczych. Podczas warsztatów każdy może wykonać swoją oryginalną ozdobę z tym pięknym kamieniem.

31 stycznia, 7, 14, 21 lutego - godz. 12 - Warsztaty chemiczne "Tajemnice szyfrów"

Szyfry stosuje się gdy chcemy przekazać ważną wiadomość konkretnej osobie.

1, 8, 15, 22 lutego - godz. 10 - Warsztaty literackie "Podróż do świata Komiksu"

Ferie to świetny czas na sięgnięcie po odłożone na później książki. Autorzy komiksów czerpią inspiracje z wielu dzieł dając im nowe wyobrażenie. Podczas warsztatów stworzymy własny komiks na podstawie usłyszanego fragmentu opowiadania.

1, 8, 15, 22 lutego - godz. 12 - Warsztaty kosmetologiczne "Fabryka perfum"

Naukowcy odkryli, że człowiek potrafi odróżnić bilion zapachów, a perfumiarze od XVII wieku szukają idealnej kompozycji zapachowej. Na warsztatach dowiemy się jak to się dzieje, że czujemy zapachy oraz poznasz ciekawą historię perfum. Na koniec stworzymy swoje perfumy, które zabierzemy ze sobą.

Koszt udziału w zajęciach: 10 zł/os. Zapisy: warsztaty przyrodnicze - przyrodnicze@mnkd.pl; pozostałe warsztaty: edukacja@mnkd.pl; spacery: kuncewiczowka@mnkd.pl.

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

Kalendarz
luty 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28