Targi projektantów mody Lublin Pop Up Shop odbędą się w sobotę (22 grudnia) w klubie Dom Kultury (ul. Krakowskie Przedmieście 19).
Impreza ma charakter targów, na których można kupić ubrania i akcesoria bezpośrednio od twórców lub producentów. Podczas pierwszej edycji LUBLIN POP-UP SHOP zaprezentuje się około 15 projektantów z Polski. Targi mają na celu wspieranie i promocję kreatywności młodych polskich dizajnerów oraz stworzenie mieszkańcom Lublina okazji do odkrycia ich niezliczonych pomysłów. Jest to także okazja żeby na dwa dni przed świętami kupić nietuzinkowy prezent dla siebie albo kogoś bliskiego.
Lublin Pop Up Shop! - program
13:00-19:00 – Targi (wstęp wolny)
16:00 – Pokaz ubrań Katarzyny Ćwieląg i Damiana Koniecznego
+ "Modern Fairy Tales” wystawa fotografii Pawła Adamca
Katarzyna Ćwieląg
Urodziła się w Lublinie, mieszka i studiuje w Łodzi na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. Niedawno zakończyła staż u Maldorora w Warszawie. Ma za sobą pierwszą autorska kolekcję bielizny "geometria biustu”. Obecnie rozwija swoją markę ubrań (quitenormal) w klimacie streetwear/vintage. Dla niej nadrzędną ideą w projektowaniu jest wykorzystywanie surowców wtórnych oraz materiałów pochodzących z końcówek serii. Tworzy je w kilku egzemplarzach (krótkie serie), dzięki temu ubrania są unikatowe i niepowtarzalne. "Większość ubrań staram się szyć sama. Wtedy mam wpływ na proces tworzenia, zawsze można coś ciekawego odkryć, a także mam pewność, że wyjdzie tak jak zaplanowałam.” Katarzyna Ćwieląg
Damian Konieczny
Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, finalista Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Złota Nitka 2011, finalista konkursu Fashion Designer Awards 2010 (Warszawa), Off Fashion (Kielce). W 2011 roku odbył trzymiesięczny staż w pracowni brytyjskiego projektanta Garetha Pugh. W modzie najbardziej ceni odwagę, nonszalancję i autentyczność. Trzy hasła najlepiej opisujące styl projektanta to: minimalizm w formie, synteza mody jako rzeźby i produktu, świeżość spojrzenia.
Paweł "Totoro” Adamiec
Fotograf, charakteryzator, projektant, samouk. Absolwent architektury krajobrazu na KUL, gdzie zdobył podstawy wiedzy artystycznej. Przygodę z fotografiką kreatywną rozpoczął w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, co pozwala mu całościowo odpowiadać za klimat zdjęć. W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i zniekształconą rzeczywistość wraz z wprowadzonymi w nią osobliwymi postaciami. Tworząc kreacje i makijaże, często sięga po nietypowe materiały i techniki.
Inspiracji szuka w przyrodzie, baśniach, muzyce oraz w świecie mody, stawiając na innowacyjność i wielointerpretacyjność przedstawionych historii. Fascynuje go atmosfera cyrku i teatru. Publikował w magazynach: Get-Inspired, E-Merge, Eclectic, Camerapixo, En-Vie, Invited Magazine, New Face Magazine, Photography, Kismet, Invision Magazine, Botchii, Confashion Magazine.
After Party: 21:00 Tańcowała Igła z Nitką – Papa Zura & Senhor Efebo (Funk, Soul, Tropical, Rare Grooves, Boogaloo, R&B)
Senor Efebo jest miłośnikiem kultury afrykańskiej i latynoamerykańskiej. Zainteresowania te dokładnie odzwierciedla wykonywana przez niego muzyka. Funk, soul, jazz, hip-hop i reggae urozmaica instrumentami perkusyjnymi. Gra w różnych klubach w Polsce, współpracując między innymi z polskimi kolektywami Soul Service, Break da Funk, Uratujmy Afrobeat. Od kilku lat razem z lubelską grupą bębniarską Sambasim propaguje muzykę i kulturę Brazylii. Obecnie współpracuje z lubelskim składem Open Source.
Papa Zura na scenie klubowej aktywnie działa od połowy lat 90. Muzyka, którą miksuje, to głównie stare i surowe nagrania funk, soul, afro, rhythm'n'blues. Jest założycielem kolektywu Soul Service, który wspólnie z wydawnictwem Polskie Nagrania stworzył serię płyt "Polish Funk”, albumów "Why Not Samba” i "Off Season” oraz cotygodniową audycję muzyczną w radiu Roxy. Współpracuje z wytwórnią płytową Funky Mamas And Papas, specjalizującą się w wydawaniu siedmiocalowych singli winylowych. Występował m.in. na festiwalu Heineken Open'er, w londyńskim Jazz Cafe i na Expo w Szanghaju.
Bilety na After Party w cenie 10 zł (osoby zapisane na listę facebook Domu Kultury mają wstęp za darmo do 23:00). Wejście od 21 lat.