Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

6 czerwca 2020 r.
14:24

Kina w Lublinie. Jakie filmy można obejrzeć? Repertuar na weekend i kolejne dni

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 2 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

W wyniku czwartego etapu znoszenia obostrzeń od 6 czerwca będą mogły działać kina, opery czy teatry. Mimo poluzowania restrykcji w najbliższy weekend w Lublinie nie obejrzymy jednak spektakli na żywo, a miejscowe kina w większości wciąż pozostaną zamknięte

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Lublinie działają trzy multipleksy (dwa pod szyldem Cinema City i jedno Multikino), ale żadne z nich nie planuje na razie otwierać swoich drzwi dla widzów.

Podyktowane jest to wieloma czynnikami, między innymi bezpieczeństwem odbiorców - duże sieci po prostu nie są jeszcze gotowe na otwarcie.

Czekają na premiery

"Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych" - czytamy na facebookowym profilu Multikina.
Problem stanowi także dobór repertuarów. Większość hollywoodzkich gigantów przełożyła premiery swoich przebojów na jesień, a w Stanach kina w dalszym ciągu są zamknięte. Głośne produkcje nie będą mogły pojawić się w Polsce wcześniej, niż za oceanem.

- Wypuszczenie dużych komercyjnych tytułów w tym czasie byłoby równoznaczne ze zmarnowaniem potencjału finansowego. Poza tym, ogromna część wpływów multipleksów to usługi gastronomiczne, które nie mają racji bytu skoro film musimy oglądać w maseczkach - zauważa Monika Stolat, kuratorka Kina CSK.

W kinie w Lublinie

Zdecydowanie szybciej otworzą się mniejsze kina lokalne i studyjne. W Lublinie 6 czerwca będzie można obejrzeć film w Centrum Spotkania Kultur. W weekend zrealizowane zostaną dwa pokazy „Pojedynku na głosy” - w sobotę i niedzielę o godzinie 19. Będzie można zapełnić tylko połowę miejsc na sali z obowiązkiem przestrzegania zasad sanitarnych.

- Kino CSK posiada nowoczesny system klimatyzacji, ze specjalnymi filtrami powietrza, do tego w sali jest około 120 miejsc, więc nawet zapełniając kino tylko do połowy jak najbardziej jesteśmy w stanie funkcjonować. Przy całej miłości do kina to właśnie bezpieczeństwo widzów jest dla nas teraz priorytetem - podkreśla Monika Stolat.

Tydzień później będzie można odwiedzić Bajkę, która jeszcze zmaga się z remontem całego obiektu. Prawdopodobnie na początek zobaczymy dwa filmy dystrybutora Gutek Film: „Zdrajcę” Marco Bellocchio i „Nasz czas” Carlosa Reygadasa. Ale 12 czerwca zostanie otwarta tylko duża sala.

- Ograniczenia wykluczają nam małą salę, ponieważ przy 20 osobach seans nie przyniesie dochodu. Na dużej sali mamy 290 miejsc, więc nawet gdyby udało się wypełnić ją w połowie, to będziemy zadowoleni - przekonuje Waldemar Niedźwiedź, Kierownik Kina Bajka.

W plenerze

Alternatywą dla tradycyjnego kina pozostają seanse plenerowe. Jeszcze w maju z inicjatywy Centrum Kultury do Ogrodu Saskiego wróciło Kino pod Gwiazdami.

Pierwsze dwa seanse cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że wejściówki zniknęły błyskawicznie. W piątek i sobotę (5-6 czerwca, godzinie 20.30) zaprezentowane zostaną kolejne filmy: „Niewidoczne życie sióstr Gusmao” i „Oficer i Szpieg”. W projekcji może uczestniczyć do 200 osób.

Z kolei Warsztaty Kultury wracają z cyklem „Miasto movie latem”. W tym przypadku plenerowe seanse odbywają się w środy o godzinie 20.30. Na chwilę obecną w projekcjach na patio przy Grodzkiej 7 może uczestniczyć do 30 osób.

Filmy sprzed kwarantanny

Chętnie otwierają się z kolei lokalne kina w regionie. W sobotę na film będą mogli się wybrać m.in. mieszkańcy Zamościa (Kino „Stylowy”), Puław („Sybilla”), Białej Podlaskiej („Merkury”) czy Chełma („Zorza”). W repertuarach na razie brak premier, ale zobaczymy filmy, które trafiały do kin tuż przed ich zamknięciem, chociażby nową animację Disneya „Naprzód”, horror „Niewidzialny człowiek” czy oscarowe „Małe Kobietki”.

Na scenę za wcześnie

6 czerwca do teatru w Lublinie nie pójdziemy. Lokalne instytucje nie są jeszcze gotowe na przyjmowanie widzów.
- Musimy się bardzo dobrze przygotować do otwarcia, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i doboru repertuaru - przekonuje Agata Will z Teatru Andersena i dodaje, że jeżeli stacjonarna działalność instytucji zostanie wznowiona w czerwcu, to nie wcześniej niż za dwa tygodnie i tylko na weekendy.

Teatr im. Juliusza Osterwy na razie będzie koncentrował się na próbach do spektaklu ”Nad Niemnem”, nad którym praca została przerwana z powodu epidemii.

- Chcielibyśmy zrealizować premierę spektaklu w reżimie sanitarnym 28 czerwca - przekonuje dyrektor Teatru, Dorota Ignatjew. Instytucja w czerwcu nie wystawi innych przedstawień.

Teatr tylko online

Spektakli nie będzie także w Centrum Kultury. Zamknięte pozostaną sala widowiskowa i kinowa. - 12 czerwca otworzymy Galerię Białą i Wirydarz, koncentrując się już głównie na letnich działaniach plenerowych. W programie pojawi się m.in. kino, koncerty i komediowe spektakle impro - mówi kierownik działu marketingu CK, Małgorzata Drozd-Domaciuk. – Innym aspektem działalności będzie kontynuacja bardzo popularnych wydarzeń online na stronach facebookowych powiązanych z Centrum Kultury. 

To właśnie Internet na chwilę obecną pozostaje wielbicielom teatru. Centrum Kultury zaprasza na swój facebookowy profil, gdzie w piątek o godz. 20 będzie można obejrzeć spektakl „Chłopcy” Teatru Seniora.

Z kolei przez weekend na Facebooku Teatru Andersena będzie można znaleźć „Śpiącą Królewnę” Czesława Sieńki. Ciekawe i różnorodne materiały publikowane są ponadto na stronach Teatru Muzycznego i Teatru Starego.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

Olimpia Miączyn i Kryształ Werbkowice nie mogą zaliczyć rundy jesiennej do udanych

Od zera do 149, czyli liczby zamojskiej klasy okręgowej

Rudna jesienna zamojskiej klasy okręgowej za nami. Z tej okazji tradycyjnie podsumowaliśmy rozgrywki "najciekawszej ligi świata" w liczbach

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Lublin właśnie zakupił nowoczesną pętlę indukcyjną, która posłuży osobom z aparatami słuchowymi. Będą one mogły uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych.

Kalendarz
listopad 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30