Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koncerty

5 września 2018 r.
16:16

40-lecie zespołu Pod Budą. Koncert jubileuszowy w Centrum Spotkania Kultur

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
20 listopada 2018 19:00
(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. - To jest rodzaj refleksji, że tak długo jestem na estradzie - mówi Andrzej Sikorowski, lider legendarnej Grupy Pod Budą. Trudno w to uwierzyć, ale formacja ma już 40 lat! W ubiegłym roku rozpoczęły się obchody jubileuszu pracy artystycznej zespołu a już 20 listopada grupa z Andrzejem Sikorowskim na czele wystąpi w Lublinie, na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Jedyny koncert odbędzie się o godz. 19.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grupa Pod Budą powstała w 1977 roku na bazie działającego przy Akademii Rolniczej w Krakowie kabaretu. Andrzej Sikorowski, Anna Treter, Chariklia Motsiou, Jan Hnatowicz, Andrzej Żurek i Krzysztof Gawlik stworzyli formację, która już wkrótce podbiła polski rynek muzyczny, grając na największych rodzimych festiwalach, zdobywając wyróżnienie w Opolu (1979) i wydając kilkanaście albumów. Wiele z tych krążków pokryło się złotem lub platyną. Przez 40 lat artyści zagrali kilka tysięcy koncertów w kraju i za granicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR).

Liderem formacji jest Andrzej Sikorowski - wokalista, kompozytor i autor tekstów rodem z Krakowa. To on napisał tekst większości przebojów grupy, a często odpowiadał również za stronę muzyczną piosenek. Do jego najsłynniejszych szlagierów należą m.in.  "Ballada o drugim brzegu" i "Bardzo smutna piosenka retro". Pisał także dla Maryli Rodowicz czy Grzegorza Turnaua.

Od lat już Sikorowski koncertuje ze swoją córką, Mają, z którą w 2006 roku nagrał polsko-grecką płytę "Kraków-Saloniki", nominowaną w 2006 roku do Fryderyków. Ich ostatni album, "Okno na Planty" został wydany w 2016 roku.

Co prawda faktycznie jubileusz 40-lecia Pod Budą miał miejsce w ubiegłym roku, jednak okazało się że zapotrzebowanie publiczności na koncerty jest bardzo duże. - Próżno Pod Budą szukać w telewizji albo w radio. Nas jakby nie ma, czasami zadają mi pytanie, czy ten zespół jeszcze istnieje. A jednocześnie przyjeżdżamy np. do Wrocławia i w Narodowym Forum Muzyki, które mieści 1800 osób, gramy jednego dnia dwa komplety. Albo przyjeżdżamy do Warszawy i gramy na Torwarze dla 3 tys. ludzi - opowiada Andrzej Sikorowski w wywiadzie dla PAP.

W programie lubelskiego koncertu znajdą się piosenki Andrzeja Sikorowskiego, w duecie z Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Sikorowski przeprowadzi widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą, czy śpiewanych poza nią oraz pochodzących z trzech wspólnie nagranych z córką płyt.

Podczas koncertu w Lublinie zespół Pod Budą wystąpi w składzie: Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu; Anna Treter - śpiew, instrumenty klawiszowe; Marek Tomczyk - gitary; Andrzej Żurek - gitara basowa. Z kolei podczas występu Andrzeja i Mai Sikorowskich towarzyszyć im będą: Gertruda Szymańska – perkusja; Jacek Królik – gitary i Tomasz Kupiec – kontrabas

Bilety na koncert kosztują od 80 do 150 zł. Wejściówki można nabywać m.in. za pośrednictwem strony internetowej twojekoncerty.pl

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Pozostałe informacje

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Współczesne gospodarstwa rolne charakteryzują się wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Chłodnie, suszarnie, systemy nawadniające oraz maszyny rolnicze generują znaczne koszty eksploatacyjne. W ostatnich latach ceny energii elektrycznej znacząco wzrosły, co stanowi poważne obciążenie finansowe dla rolników. Uzależnienie od konwencjonalnych źródeł energii może prowadzić do niestabilności kosztowej i negatywnie wpływać na rentowność produkcji.

Marcin Wójcik bawi i edukuje – został ambasadorem otoNoclegi.pl!

Marcin Wójcik bawi i edukuje – został ambasadorem otoNoclegi.pl!

Marcin Wójcik ambasadorem nowego serwisu noclegowego

Piłkarze Motoru po wygranej ze Stalą Mielec chcą pójść za ciosem we Wrocławiu

Motor zagra we Wrocławiu mecz przyjaźni. Śląsk musi wygrać

Przed kibicami Motoru wyjątkowe spotkanie. W końcu ich pupile zagrają w sobotę o godz. 17.30 mecz przyjaźni ze Śląskiem Wrocław. Na trybunach będzie święto, ale na boisku gospodarze zrobią wszystko, żeby wywalczyć kolejne punkty, bo nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Marszałek Stawiarski: Panie Zduńczyk, pan jest kłamcą. Gęsta atmosfera i ostra reakcja marszałka na zarzuty ws. centrów integracji cudzoziemców
wideo
film

Marszałek Stawiarski: Panie Zduńczyk, pan jest kłamcą. Gęsta atmosfera i ostra reakcja marszałka na zarzuty ws. centrów integracji cudzoziemców

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski ostro zareagował na kolejne oskarżenia dotyczące powstawania w regionie centrów dla cudzoziemców. Zapowiedział uchwałę sprzeciwiającą się przyjmowaniu migrantów i rezygnację z dotacji rządowej.

Nadchodzi pogodowy krach! Powróci śnieg
film

Nadchodzi pogodowy krach! Powróci śnieg

Jak zapowiadają synoptycy, piękny i ciepły tydzień zakończy się załamaniem pogody. Więcej w wideo.

Ta choroba nie odpuszcza. Siódmy przypadek wścieklizny w Lubelskiem

Ta choroba nie odpuszcza. Siódmy przypadek wścieklizny w Lubelskiem

Siódme już od początku roku ognisko wścieklizny wykryto u lisa w powiecie zamojskim.

Paulina Tomasiak z miejsca stała się gwiazdą Górnika Łęczna

Dzisiaj mecz piłkarek reprezentacji Polski. Zawodniczka Górnika Łęczna z szansą na występ

W piątek Paulina Tomasiak z GKS Górnik Łęczna stanie przed szansą powrotu do reprezentacji Polski. Biało-Czerwone podejmą w Gdańsku Bośnię i Hercegowinę w trzeciej kolejce Ligi Narodów.

Śmiertelny wypadek w powiecie świdnickim
AKTUALIZACJA

Śmiertelny wypadek w powiecie świdnickim

W piątek rano doszło do śmiertelnego wypadku w powiecie świdnickim. Jedna osoba nie żyje, dwie zostały przetransportowane do szpitala.

Górnik Łęczna gra dziś na wyjeździe z Miedzią Legnica. Celem jest budowanie serii zwycięstw

Górnik Łęczna gra dziś na wyjeździe z Miedzią Legnica. Celem jest budowanie serii zwycięstw

Po długo wyczekiwanym przełamaniu w postaci domowego zwycięstwa z Ruchem Chorzów Górnik Łęczna chce pójść za ciosem. W piątek zielono-czarni zagrają na wyjeździe z mającą jeszcze nadzieję na bezpośredni awans Miedzą Legnica. Początek spotkania zaplanowano o godzinie 18

Poznaj płyty na podjazd STAR 3.0

Poznaj płyty na podjazd STAR 3.0

Nawierzchnia podjazdu to jeden z najbardziej wymagających elementów otoczenia domu i przestrzeni użytkowej. Musi sprostać ogromnym obciążeniom, intensywnej eksploatacji oraz zmiennym warunkom atmosferycznym – bez pękania, ścierania czy utraty właściwości. Płyty gresowe na podjazd STAR 3.0 to odpowiedź na te bolączki. W tym artykule przyjrzymy się ich właściwościom, zastosowaniom oraz przewagom nad tradycyjnymi materiałami budowlanymi.

Podzielmy się z tymi, którzy nie mają. W sklepach odbędzie się zbiórka żywności

Podzielmy się z tymi, którzy nie mają. W sklepach odbędzie się zbiórka żywności

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Lublina będą mieli okazję zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale i dla najbardziej potrzebujących. W wybranych sklepach LSS Społem odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Pomóżmy bliźniaczkom, by mogły żyć jak ich rówieśnicy
Dzień wschodzi
film

Pomóżmy bliźniaczkom, by mogły żyć jak ich rówieśnicy

Lukrecja i Karmela urodziły się jako wcześniaki, jednak nic nie wskazywało na to, że w przyszłości będą zmagać się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Obecnie dziewczynki niezbyt odbiegają od swoich rówieśników, jednak by było jeszcze lepiej, potrzebna jest pomoc w kosztownej rehabilitacji.

W piątek Azoty Puławy rozegrają ostatni mecz sezonu zasadniczego, na wyjeździe z Rebud KPR Ostrovią Ostrów 
Wielkopolski

Azoty Puławy jadą do Ostrowa i mają jeszcze szanse na ósemkę

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Azoty Puławy zmierzą się na wyjeździe z Rebud KPR Ostrovią. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Święto kreatywności i piękności -Targi Rzeczy Handmade w Lublinie
NASZ PATRONAT
6 kwietnia 2025, 11:00

Święto kreatywności i piękności -Targi Rzeczy Handmade w Lublinie

6 kwietnia po raz pierwszy w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się Targi Rzeczy Handmade. To fascynujące wydarzenie to okazja dla miłośników unikatowych produktów oraz twórców, którzy chcą zaprezentować swoje wyroby.

Starostwo Powiatowe w Puławach
polityka

Urzędnicy rozsyłali ulotki Trzaskowskiego. Co z zakazem agitacji?

Radni powiatu puławskiego na swoje skrzynki mailowe od biura obsługi rady otrzymali wyborcze materiały sfinansowane przez komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego. To jedyny kandydat na prezydenta Polski w tych wyborach, który otrzymał od starostwa taki prezent.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30