Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koncerty

25 lutego 2018 r.
16:49

"Ja Jestem". Niezwykły koncert z okazji 100-lecia KUL

0 0 A A
26 lutego 2018 19:00
Fragment koncertu „Biblia Audio”, który odbył się w lipcu 2016 roku w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach. Na zdjęciu Krzysztof Czeczot (w środku) z Małgorzatą Kożuchowską i Miłogostem Reczkiem
Fragment koncertu „Biblia Audio”, który odbył się w lipcu 2016 roku w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach. Na zdjęciu Krzysztof Czeczot (w środku) z Małgorzatą Kożuchowską i Miłogostem Reczkiem

Co Gdzie Kiedy. Rozmowa z Krzysztofem Czeczotem, autorem i pomysłodawcą słuchowiska „Biblia Audio Superprodukcja”, reżyserem koncertu „Ja Jestem” w ramach obchodów stulecia KUL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Poniedziałkowy koncert w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to zwieńczenie projektu związanego z pierwszym nagraniem całego Pisma Świętego w języku polskim, ale też część obchodów setnej rocznicy powstania KUL. Jak doszło do organizacji tego wydarzenia?

– Pomysł zrodził się w sposób naturalny. Kiedy KUL został partnerem naszej produkcji, pomyśleliśmy, że warto połączyć te dwa wydarzenia, czyli zakończenie nagrań do największego słuchowiska w Europie, a być może i na świecie, z obchodami stulecia uczelni. Oczywiście jesteśmy świadomi tego, że w Lublinie przez cały 2018 rok odbędzie się szereg imprez związanych z tą rocznicą, w które się wpisujemy. Chcieliśmy jednak, żeby przy tej okazji powstał taki rodzaj sztuki, jakim jest nowoczesne, bardzo dynamiczne słuchowisko radiowe połączone z tradycją, czyli Pismem Świętym.

• Na scenie CSK wystąpią m.in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka czy Adam Woronowicz. Czego mogą spodziewać się uczestnicy koncertu?

– Widzowie przeżyją coś, czego wcześniej nie widzieli. Aktorzy będą czytać fragmenty Pisma Świętego, a w tle będą prezentowane dźwięki słuchowiska, opisujące na przykład potop, czy stworzenie świata. Oprawę muzyczną zapewni 40-osobowy zespół Orkiestry Trybunału Koronnego. Stanisław Soyka zaśpiewa psalm otwierający, a całość zakończy Chór KUL, który wykona Psalm 139. To będzie niezwykła podróż dźwiękowa, wspierana nowoczesną technologią i wizualizacjami, które będą prezentowane na ogromnym ekranie.

• Jak pan wspomina nagrania, które realizowaliście w KUL?

– To było świetne spotkanie i nie mówię tego na potrzeby wywiadu, żeby być szczególnie miłym. Tak to zapamiętałem. Nagraliśmy bardzo dużo dźwięków, które wykorzystaliśmy w naszym słuchowisku. Ale przede wszystkim poznaliśmy fantastyczną grupę pracowników, studentów i przyjaciół KUL oraz aktorów Teatru ITP, niezwykłych, mądrych i otwartych ludzi, którzy pomogli nam rozwinąć nasz projekt.

• Z jakim zainteresowaniem spotkała się „Biblia Audio Superprodukcja” już po wydaniu?

– Zainteresowanie jest ogromne. Dotarliśmy do kilkuset tysięcy odbiorców. Tyle mogliśmy zmierzyć śledząc nasze liczniki internetowe. Ale trudno powiedzieć, jak te nagrania rozchodzą się tak zwaną pocztą pantoflową. Nasze pliki prezentowane są w przedszkolach, szkołach czy kościołach. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że udało nam się wyprodukować coś, co autentycznie po nas zostanie i będzie funkcjonowało przez kilka kolejnych pokoleń. Zrobiliśmy to bardzo profesjonalnie i jestem przekonany, że będzie to równie atrakcyjne za kilkadziesiąt lat.

„Ja Jestem”

Koncert z udziałem czołowych polskich artystów odbędzie się w poniedziałek 26 lutego w sali operowej Centrum Spotkania Kultur o godz. 19. Bilety w cenie: 40, 60, 80 i 120 zł można kupować w kasie CSK oraz w serwisie www.eventim.pl.

Pozostałe informacje

Zimowe liczenie ptaków. Spacery, wycieczki i prelekcje

Zimowe liczenie ptaków. Spacery, wycieczki i prelekcje

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na weekendowe spacery ornitologiczne. Mieszkańcy Lubelszczyzny mogą wybierać spośród 4 darmowych wycieczek.

Skrzydłowy Azotów Puławy Marek Marciniak zdobył w meczu z Kuwejtem trzy bramki

Z Kuwejtem Polacy rzucili 12 bramek z rzędu. Wygrali 42:32

W drugim spotkaniu o miejsca 25-32 podczas mistrzostw świata reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Kuwejt 42:32

Stokrotka w sporze zbiorowym

Stokrotka w sporze zbiorowym

Pracownicy sieci sklepów Stokrotka zaapelowali do zarządu firmy o poprawę warunków pracy i płacy, nie wykluczają referendum i strajku. Spółka poinformowała, że w styczniu wynagrodzenie pracowników wrosło o ok. 8 proc. a w planach jest zwiększenie środków na fundusz socjalny.

Lubelskie szkoły w walce z plastikiem. Miasto ogłosiło konkurs z ekologiczną nagrodą

Lubelskie szkoły w walce z plastikiem. Miasto ogłosiło konkurs z ekologiczną nagrodą

Dzień Bez Opakowań Foliowych stał się w Lublinie okazją do rozpoczęcia nowej inicjatywy edukacyjnej dla szkół podstawowych. Konkurs „Dzień bez plastiku w mojej szkole” ma na celu ograniczenie zużycia plastiku i promowanie ekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Zwycięska szkoła otrzyma stację do segregacji odpadów.

mł. asp. Piotr Czernik oraz st. sierż. Sławomira Ostapczuk

Wdzięczny za reanimację

Do bialskiej komendy wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy komisariatu w Terespolu, którzy w miniony poniedziałek skutecznie  reanimowali 63-latka. Członek rodziny uratowanego mężczyzny docenił profesjonalną postawę i ogromne zaangażowanie w trakcie wykonywanych obowiązków.

Fiknął salto na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie
WIDEO
film

Fiknął salto na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na Rondzie 100-lecia KUL. 35-letni kierujący busem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z mercedesem. Auto efektownie dachowało. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Lubelski akcent wśród oscarowych nominacji
film

Lubelski akcent wśród oscarowych nominacji

"Prawdziwy ból", czyli film kręcony w większości na Lubelszczyźnie otrzymał nominację do Oscara. Rozdanie nagród już w nocy z 2 na 3 marca.

Kto nada nazwę Arenie Lublin? MOSiR chce znaleźć sponsora tytularnego

Kto nada nazwę Arenie Lublin? MOSiR chce znaleźć sponsora tytularnego

Arena Lublin, największy stadion w regionie, może zmienić swoją nazwę. MOSiR „Bystrzyca” szuka firmy, która stanie się sponsorem tytularnym obiektu.

Solidarność PZL - zwycięzca w kategorii open podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Świdnika

Po pięciu latch przerwy w Świdniku ponownie rozegrany został Turniej o Puchar Burmistrza

Solidarność PZL, Neptun i Dywany triumfatorami Turnieju o Puchar Burmistrza Świdnika. Turniej futsalu został reaktywowany za sprawą stowarzyszenia Manufaktura Futbolu. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Świdniku, która była oficjalnym partnerem turnieju, w trzech kategoriach rywalizowało 17 drużyn.

Antonio Sefer to piąty zawodnik, który dołączył w ostatnich tygodniach do Motoru Lublin

Piąty transfer Motoru Lublin potwierdzony

Zgodnie z planem Motor Lublin ogłosił w czwartek piąty transfer podczas zimowego okienka. Do drużyny beniaminka PKO BP Ekstraklasy dołączył Antonio Sefer. Niespełna 25-letni zawodnik przenosi się do Polski na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Hapoelu Beer Sheva, ale w umowie znalazła się opcja wykupu.

Auto w wodzie, kierowca na brzegu

Auto w wodzie, kierowca na brzegu

 Strażacy z Krasnegostawu mieli mokry czwartek. Musieli wyciągać auto z rzeki Wieprz. Do zdarzenia doszło w Stężycy Nadwieprzańskiej.

Będzie nowy parking przy stacji Lublin Główny

Będzie nowy parking przy stacji Lublin Główny

Kolej podpisała umowę na budowę parkingu przy stacji Lublin Główny. Do końca roku, za 1,5 mln zł, powstaną nowe miejsca postojowe, które ułatwią przesiadkę z samochodów do pociągów. Z tych miejsc będzie można korzystać bezpłatnie.

W zbiórkach na rzecz WOŚP co roku biorą udział m.in. puławskie harcerki i harcerze

Przed nami niedziela z WOŚP. Puławskie sztaby gotowe do zbiórki

Koncerty, biegi, licytacje, wspólne śpiewanie przy ognisku, morsowanie, gwiezdne obserwacje, zbiórki krwi, pokazy strażackie, kulinarne i wiele, wiele więcej - to wszystko w ten weekend czeka na mieszkańców powiatu puławskiego, gdzie już po raz 33. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Australian Open. Kosmiczna walka o finał bez szczęśliwego zakończania dla Igi Świątek

Australian Open. Kosmiczna walka o finał bez szczęśliwego zakończania dla Igi Świątek

Ponad dwuipółgodzinna, kosmiczna batalia o finał Australian Open kobiet bez happy-endu dla Igi Świątek. W czwartek nasza rodaczka uległa po trzech setach Madison Keys ze Stanów Zjednoczonych, ale i tak osiągnęła swój najlepszy wynik na australijskiej ziemi

Groźny przestępca był twarzą kampanii. To pomogło w jego zatrzymaniu

Groźny przestępca był twarzą kampanii. To pomogło w jego zatrzymaniu

Lubelska policja poszukiwała Krystiana K. od 2020 roku. Został zatrzymany w Holandii. Odpowie m.in. za zabójstwo.

Kalendarz
styczeń 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31