Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 października 2020 r.
12:10

Inwentaryzacja, delegacja, a dopiero potem ludzie. Dom Chemika w Puławach jeszcze niedostępny

0 0 A A

Od dwóch lat i dziesięciu miesięcy gmach Puławskiego Ośrodka Kultury zasłania blaszane ogrodzenie. – Płot sygnalizuje, że Dom Chemika nie jest jeszcze „w pełni dostępny” – tłumaczy jeden z radnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa Domu Chemika zaczęła się jesienią 2017 roku, a zakończyła latem roku 2020. Blaszany płot, który postawiono przed niespełna trzema laty, mimo odebrania nieruchomości oraz uzyskania przez miasto zezwolenia na jego użytkowanie, nadal szpeci centrum Puław. I zasłania odnowioną siedzibę Puławskiego Ośrodka Kultury.

O możliwości demontażu ogrodzenia wykonawcy robót mówili już w czerwcu. Ostatecznie, zgodnie z wolą dyrektora DCH Zbigniewa Śliwińskiego, władze Puław zdecydowały o jego pozostawieniu na kilka kolejnych miesięcy. Najpierw oczekiwano na zakończenie odbiorów i uzyskanie zezwolenia na użytkowanie, następnie na wprowadzenie pracowników i szkolenia, a także na zakończenie żmudnego procesu inwentaryzacji.

Chodzi o metkowanie całego tzw. majątku trwałego Domu Chemika, jego wyposażenia - od najdroższych urządzeń scenicznych po szczotki i kosze na śmieci.

Kropka nad „i”

– Należy to wszystko rozliczyć, zaksięgować poniesione nakłady, a następnie przekazać ten majątek trwały ośrodkowi kultury. To jest ogrom pracy, ale jesteśmy już w końcowej fazie tego etapu – mówiła na ostatniej sesji rady miasta skarbnik Elżbieta Grzęda. Przekazanie (aktem notarialnym) powinno nastąpić pod koniec września lub na początku października.

Dopiero wtedy – jak przyznaje Łukasz Kołodziej, szef Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej w puławskim magistracie – możliwe będzie zarówno usunięcie ogrodzenia stojącego wokół POK, jak i oficjalne otwarcie nowego, kulturalnego serca miasta.

Demontażem płotu zaczęli interesować się nawet puławski radni. Podczas sesji o tę sprawę dopytywał Mariusz Cytryński (Koalicja Samorządowa), który starał się przekonać urzędników do odsłonięcia zwłaszcza frontowej części budynku.

Głos w tej sprawie zabrał również Ignacy Czeżyk (PiS), który rozmawiał o tym z dyrektorem POK. Jak zrelacjonował, płot sygnalizuje, że Dom Chemika nie jest jeszcze „w pełni dostępny”, a jego usunięcie odbędzie się po podpisaniu aktu notarialnego. – To będzie taka kropka nad „i” – stwierdził radny.

Najpierw radni, potem ludzie

O samym otwarciu POK wiemy niewiele. Nadal analizowane są różne scenariusze tego wydarzenia, co ma związek ze zmieniającą się sytuacją sanitarno-epidemiologiczną. Puławscy urzędnicy przyznają, że zakładany jest występ zaproszonej gwiazdy. Wydarzenie planowane jest w październiku.

Zanim jednak mieszkańcy Puław i zaproszenie goście będą mieli okazję zasiąść w nowych, czerwonych fotelach wyremontowanej sali widowiskowej, obiekt chcą odwiedzić radni. Wycieczkę po zakątkach przebudowanego Domu Chemika w październiku planuje Komisja Promocji Miasta, Kultury i Współpracy pracująca pod przewodnictwem radnego Michała Zakrzewskiego.

Przypominamy, że za prace przy Domu Chemika odpowiadały dwie firmy: Termochem i DAJK. Był to pierwszy z dwóch etapów przebudowy POK. Drugi zakłada budowę podziemnego parkingu oraz powstanie nowej siedziby Biblioteki Miejskiej. Ta na Wojska Polskiego (za kilka lat) przeniesie się opuszczając Domek Grecki przy Głębokiej.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Choć do dziś uczciwie przyznaję, że muzykiem jazzowym tylko bywam. Klasyka ukształtowała mnie i jest dla mnie wciąż ważną częścią artystycznego życia – mówi Krzysztof Herdzin
KLASYKA I JAZZ

Krzysztof Herdzin: Muzyka sprawiła, że mam piękne życie

Zrobiłem kurs weterynaryjny i poznawałem prawdziwe życie od podszewki zajmując się we dwójkę z kolegą jamajczykiem blisko setką psów w schronisku – mówi Krzysztof Herdzin, profesor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista

Sławomir Wołoszyn
SMACZNEGO

Zalewajka, żurek i wilkołaski barszcz. Ciepłe zupy na zimne dni

Idzie na zimę, więc rozgrzewające zupy są w kuchni na topie. Wśród nich króluje żurek, Z dobrym wsadem może zastąpić cały obiad. – Najlepszy wsad to wędzone żeberko – mówi Sławomir Wołoszyn z Grill Baru w Lublinie.

Zaczepiał, bił, kazał klękać i przepraszać. Już go zatrzymali
INTERWENCJA

Zaczepiał, bił, kazał klękać i przepraszać. Już go zatrzymali

Do policyjnego aresztu trafił 31-latek, który w sobotę w Puławach najpierw zaczepiał przypadkowe osoby, a następnie dwukrotnie uderzył w głowę mijanego 15-latka, któremu kazał klękać i go przepraszać.

House Flipper: Dine Out
GRAMY
film

House Flipper: Dine Out. Najpierw wyremontuj, a potem ugotuj (wideo)

Na początek inwestycja, a po wielkim remoncie decyzja: sprzedajemy czy sami gotujemy? Jutro premiera dodatku Dine Out do gry House Flipper.

Cały czas pomagają innym. Dziś świętowali
Dzień pracownika socjalnego
galeria

Cały czas pomagają innym. Dziś świętowali

Ta praca jest jedną z cięższych, często prowadzącą do wypalenia zawodowego – mówi Grzegorz Sołtys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Dziś w Lublinie zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Zostań gwiazdą rocka. Scena Ad Hoc
27 listopada 2024, 19:00

Zostań gwiazdą rocka. Scena Ad Hoc

Masz zespół i chcesz koncertować? Temu służy scena Ad Hoc, na której występują początkujący artyści. W środę (27 listopada) w Chatce Żaka nastąpi kolejny – drugi – krok do sławy. Oprócz zespołów będzie można zobaczyć utalentowane solowe artystki.

Bolesna historia. Spotkanie z Christine Hoffmann
26 listopada 2024, 18:00

Bolesna historia. Spotkanie z Christine Hoffmann

Czy wspólna polsko-niemiecka pamięć jest możliwa? Dlaczego nie pamiętamy? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Christiane Hoffmann, autorka książki „Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca”.

Lubartów wyda 163 milionów na ulice, zabytki i salę sportową
DOCHODY I WYDATKI

Lubartów wyda 163 milionów na ulice, zabytki i salę sportową

W przyszłym roku władze Lubartowa do swojej dyspozycji będą miały więcej pieniędzy niż w obecnym. Rosną dochody, wydatki, ale kwota przeznaczona na inwestycje. Wśród najdroższych są remonty i budowa dróg, kanalizacja, czy dokończenie nowej sali dla sportowców.

Na ławie oskarżonych zasiadły trzy osoby
W SĄDZIE

Wójt z żoną ustawili przetarg? Ruszył proces

Nie przyznali się do winy, ale wyjaśniać niczego nie chcieli, odpowiadać na pytania również nie. Leon B., były wójt Sułowa zasiadł na ławie oskarżonych wraz z żoną Grażyną oraz Stanisławem K. Według prokuratury ta trójka dopuściła się nieprawidłowości przy przetargu i realizacji utwardzenia wąwozu w Żrebcach.

Maria Dębska jako Anka Serafin w serialu Śleboda
DO ZOBACZENIA
film

Śleboda: Zbrodnia i Podhale w sześciu odcinkach. Jest pierwszy zwiastun (wideo)

Dziś zwiastun, a premiera za niespełna trzy tygodnie. Jest seria kryminałów, zaraz będzie serial Śleboda.

Last Minute – co to znaczy? Czy to naprawdę najtańsze wakacje?

Last Minute – co to znaczy? Czy to naprawdę najtańsze wakacje?

Marzysz o spontanicznych wakacjach, które pozwolą Ci uciec od codzienności bez planowania z wielomiesięcznym wyprzedzeniem? Oferty Last Minute mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem – wystarczy poczekać do ostatniej chwili, by znaleźć wyjazd w atrakcyjnej cenie i szybko zarezerwować wymarzoną podróż.

Jakie korzyści niesie ze sobą kąpiel w balii?

Jakie korzyści niesie ze sobą kąpiel w balii?

Kąpiel w balii ogrodowej (czyli tzw. ruskiej bani lub ciepłej beczce) to nie tylko sposób na chwilę relaksu, ale także potencjalnie skuteczna metoda na poprawę zdrowia i samopoczucia.

Bez ciepłej wody i ogrzewania. Gdzie i jak długo?
LUBLIN

Bez ciepłej wody i ogrzewania. Gdzie i jak długo?

Na kilka godzin wyłączą ogrzewanie. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiada przerwy w dostawie ciepła.

Prawda, wolność, siła kobiet. Applebaum, Holland i Tokarczuk z honorowymi tytułami UMCS
WYDARZENIE
galeria

Prawda, wolność, siła kobiet. Applebaum, Holland i Tokarczuk z honorowymi tytułami UMCS

UMCS w roku jubileuszu 80-lecia istnienia wyróżnia „trzy wielkie damy polskiej, europejskiej i światowej kultury intelektualnej”, które swą postawą, niezależnością i odwagą głoszonych poglądów, nawiązują wprost do przesłania Marii Curie-Skłodowskiej, patronki uczelni – zapowiedział prof. Jan Pomorski.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium