Lubelskie uczelnie publiczne przygotowały ciekawą ofertę w drugim naborze. We wrześniu swoich szans będą szukać m.in. te osoby, które pisały poprawki we wrześniu.
Na największym uniwersytecie w Lublinie rekrutacja na studia trwa do drugiej połowy września. – UMCS daje możliwość kształcenia na 80 kierunkach i blisko 250 specjalnościach, na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Chętnych zapraszamy także na studia podyplomowe (do wyboru jest 70 kierunków) oraz na studia doktoranckie, które od 1 października będą prowadzone w trzech szkołach doktorskich – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.
UMCS
Na studia I stopnia stacjonarnie wolne miejsca są jeszcze m.in. na archeologię, edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, filologię polską, fizykę, germanistykę, historię, logopedię z audiologią, matematykę, matematykę w finansach, pedagogikę specjalną, ukrainistykę czy zarządzanie w politykach publicznych.
Na Wydziale Zamiejscowym w Puławach rekrutacja trwa na administracje publiczną, chemię techniczną czy fizjoterapię. Poza studiami magisterskimi trwają zapisy również na studia inżynierskie. Dostępne kierunki to fizyka techniczna, gospodarka przestrzenna czy inżynieria nowoczesnych materiałów.
Nabór trwa także na studiach II stopnia. – Zostanie ona zakończona w drugiej połowie września. Naszym kandydatom oferujemy możliwość wyboru spośród ponad 60 kierunków – dodaje Adamska.
KUL
Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie trwa do 18 września, natomiast rekrutacja na studia podyplomowe zakończy się 30 września. – Na większości dostępnych kierunków pozostało jeszcze po kilka miejsc, a ich listę można sprawdzić na stronie www.kandydat.kul.pl – mówi Leszek Wojtowicz z Działu Komunikacji KUL.
Wolne miejsca na studia I stopnia są jeszcze na 42 kierunkach, m.in. na architekturze krajobrazu, biotechnologii, doradztwie kariery i doradztwie personalnym, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, edytorstwie, filologiach, krajoznawstwie i turystyce kulturowej, lingwistyce stosowanej, teologii czy lingwistyce stosowanej.
Trwa również nabór na kierunki prowadzone w języku angielskim (Applied Anthropology czy Theological Studies) i na studia II stopnia. Kierunki, na których są jeszcze miejsca to m.in. humanistyka cyfrowa, międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, muzykologia, nauka o rodzinie, retoryka stosowana czy prawo unii europejskiej.
Rekrutacja jest prowadzona przez stronę internetową do wyczerpania wolnych miejsc.
Politechnika Lubelska
Tu rekrutacja zakończyła się na 9 kierunkach. Na pozostałych trwa do 15 września. Studia I stopnia stacjonarnie są prowadzone na kierunkach takich jak: elektrotechnika, inżynieria odnawialnych źródeł energii, inżynieria środowiska, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, transport, edukacja techniczno-informatyczna, inżynieria bezpieczeństwa, matematyka i zarządzanie. Dodatkowo na tych dwóch ostatnich kierunkach rekrutacja trwa również na II stopień.
Na Politechnice kandydaci mogą jeszcze zacząć studiować zaocznie. Miejsca są dostępne na takich kierunkach jak elektrotechnika, informatyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria logistyki, finanse i rachunkowość czy marketing i komunikacja rynkowa.
Uniwersytet Przyrodniczy
Podania można składać do 17 września z wyjątkiem hipologii i jeździectwa (do 13 września). – Prowadzimy rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne. Część kandydatów jest już zarejestrowana i czeka na wyniki matur poprawkowych, z nadzieją, że będą mogli rozpocząć studia na wybranych przez siebie kierunkach – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy uczelni.
Kierunki stacjonarne, na które prowadzona jest druga tura rekrutacji to m.in. bioinżynieria, ekonomia, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, analityka weterynaryjna, biologia, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe czy inżynieria rolnicza i leśna.
Kierunki zaoczne, na które można się jeszcze zapisać to m.in. leśnictwo, rolnictwo, biologia, biokosmetologia, behawiorystyka zwierząt, ogrodnictwo, geodezja i kartografia, inżynieria chemiczna i procesowa, transport i logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, dietetyka, gastronomia i sztuka kulinarna czy technologia żywności i żywienie człowieka.
Uniwersytet Medyczny
Rekrutacja trwa do 11 października. 24 miejsca są dostępne na ratownictwo medyczne. Jest to jedyny kierunek I stopnia, na który można składać podania. 4 miejsca są jeszcze dostępne na kosmetologii II stopnia oraz 2 na pielęgniarstwo II stopnia. Największym zainteresowaniem tak jak co roku cieszą się kierunki lekarskie oraz farmacja.