Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

6 października 2021 r.
21:26

Kolejne szkoły w regionie zamknięte z powodu zakażeń

27 11 A A
Powoli, ale regularnie rośnie liczba szkół, w których odnotowuje się zakażenia COVID-19
Powoli, ale regularnie rośnie liczba szkół, w których odnotowuje się zakażenia COVID-19 (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Powoli, ale regularnie rośnie liczba szkół, w których odnotowuje się zakażenia COVID-19. Zdecydowana większość z nich przechodzi na nauczanie hybrydowe, ale są też szkoły pracujące całkowicie zdalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ostatniego dnia września z powodu wykrycia zakażenia wśród uczniów lub pracowników szkoły w województwie lubelskim hybrydowo pracowały 83 placówki, a 7 z nich – musiało całkowicie przenieść zajęcia do internetu. We wtorek obostrzenia dotyczyły 94 szkół i przedszkoli, a w środę – już 124.

Nauczanie zdalne wprowadzono w Szkole Podstawowej im. Franciszka Kamińskiego w Maciejowie Starym, Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Niepublicznym Przedszkolu „Piotruś Pan” w Lublinie, Branżowej Szkole I Stopnia nr 8 w Puławach, LO Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna, I LO im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej, Technikum w Łęcznej, Samorządowym Przedszkolu „Tęczowy zakątek” w Świdniku Małym, Branżowej Szkole 1 stopnia w Kijanach, Technikum w Kijanach, Szkole Podstawowej w ZS im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie.

– Mieliśmy zakażenie dlatego wspólnie z sanepidem i organem prowadzącym podjęłam decyzję żeby cała szkoła przeszła na tydzień na nauczanie zdalne – mówi Jolanta Jarawka, dyrektor Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, w ramach którego działają dwie z wymienionych szkół. – Chcieliśmy zapobiec w ten sposób rozwojowi zakażeń i uspokoić sytuację. Opinii dotyczących tej decyzji nie zbierałam, ale pojedynczy rodzice przychodzący do sekretariatu mówili, że była słuszna. Przecież wszyscy oglądamy wiadomości i wiemy co się dzieje. Komentarzy negatywnych nie było.

– To pierwsza sytuacja w tym roku szkolnym, kiedy cała szkoła jest na nauczaniu zdalnym. We wrześniu hybrydowo uczyła się natomiast jedna z naszych klas – mówi Jolanta Wąsala, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. – Co będzie dalej: zobaczymy.

Kiedy na początku tego roku szkolnego pytaliśmy dyrektorów szkół jakie związane z epidemią scenariusze przewidują dla szkół, większość przypuszczała, że w połowie października ministerstwo edukacji zdecyduje o przejściu na zdalne nauczanie wszystkich placówek oświatowych w Polsce. Dziś ten scenariusz wydaje się niemożliwy.

– I bardzo dobrze, bo nauka w szkołach daje uczniom dużo więcej i oby trwała jak najdłużej – mówi dyrektor jednej z lubelskich szkół, która dziś pracuje w systemie hybrydowym. – Obawiam się jednak, że takiej pracy nie da się jednak utrzymać aż do czerwca. Zwróćmy uwagę, że w tamtym tygodniu mieliśmy po tysiąc nowych zakażeń dziennie, a wczoraj było ponad 2 tys. Ta liczba powoli, ale rośnie. Jeśli ta sytuacja się nie zmieni to wcześniej czy później takie decyzje zapadną. Osobiście mam nadzieję, że uda nam się stacjonarnie funkcjonować do grudnia. Wtedy dzieci coś by z tego semestru skorzystały.

– Jest więcej klasówek i sprawdzianów – przyznaje szef innej z lubelskich szkół. – Nauczyciele zdają sobie sprawę, że szans na to, że będziemy cały czas normalnie funkcjonować jest bardzo mało dlatego chcą w tej chwili jak najbardziej mobilizować uczniów do wytężonej pracy. Przy zdalnym nauczaniu takiej możliwości nie mają. Muszę wierzyć, że sprawdzian rzeczywiście jest samodzielną pracą dziecka.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

zdjęcie ilustracyjne

Pijana 17-latka leżała w nocy między blokami. Policja wezwała matkę

Nastolatka leżała między blokami. Zaniepokoiło to mieszkańca, który zawiadomił policję. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Filip Kondracik to bramkarz z rocznika 2008

Motor Lublin testuje dwóch młodych zawodników

Podczas piątkowego meczu kontrolnego z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w barwach Motoru Lublin pojawiło się dwóch nowych zawodników. To testowani: obrońca Szymon Gaj i bramkarz Filip Kondracik.

zdjęcie ilustracyjne

Prawo jazdy od 17. roku życia? Szykuje się więcej zmian dla kierowców

Będą zmiany w przepisach ruchu drogowego. Prawo jazdy będzie można zdać w wieku 17 lat. To na razie propozycje, nad którymi pracuje Ministerstwo Infrastruktury.

VKIE w Sercu
foto
galeria

VKIE w Sercu

Vkie wystąpił w klubie Serce, który specjalnie na ten wieczór przygotował mieszankę utworów z nowej płyty oraz największe hity ze swojej dyskografii. Gościem specjalnym był jeden z najgorętszych newcomerów tego sezonu, czyli OKEKEL! Zobaczcie zdjęcia z tego szalonego koncertu. Tak się bawi Lublin!

Stela Posavec wystąpi w reprezentacji Chorwacji w zbliżających się mistrzostwach Europy

Kolejna zawodniczka MKS FunFloor Lublin zagra na mistrzostwach Europy

Stela Posavec została powołana do reprezentacji Chorwacji na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.

Ser na okrągło!
DZIENNIK ZE SMAKIEM
film

Ser na okrągło!

Wbrew powszechnie panującej opinii, mleko nie bierze się z kartonu, a masło z półki w lodówce. O produkcji sera i innych produktów mlecznych opowiedziała nam Małgorzata Brodziak-Murawska, która porzuciła pracę w korporacji i osiadła w Uniszowicach pod Lublinem, gdzie stworzyła markę „Wzgórze serem malowane” i produkuje naturalne sery.

Błyszcząca noc
foto
galeria

Błyszcząca noc

Tej nocy królował nieśmiertelny i zawsze modny brokat! Świecące kreacje, makijaże z wykorzystaniem brokatu oraz kryształków! Tej nocy wszystko błyszczało. Zobaczcie, jak się bawił Lublin w Fabryce Melanżu.

Koń w Tyśmienicy nie zrobi za wiele. Na pomoc ruszyli strażacy

Koń w Tyśmienicy nie zrobi za wiele. Na pomoc ruszyli strażacy

Koń w tarapatach. Wpadł do Tyśmienicy. Na szczęście, na pomoc ruszyli strażacy.

Start w ostatnich latach całkiem nieźle radził sobie w Szczecinie. Czy w niedzielę też sprawi niespodziankę?

Start Lublin kontra King Szczecin, czyli jakby grali w Lidze Mistrzów

Start Lublin w niedzielę zagra na wyjeździe z Kingiem Wilki Morskie Szczecin. Spotkanie rozpocznie się się o godz. 17.30. Faworytem będą gospodarze, to w ostatnich latach akurat z tym rywalem czerwono-czarni w gościach często wygrywali.

zdjęcie ilustracyjne

Chełmska uczelnia idzie w lotnictwo. Wielka szansa dla młodych na prestiżowy zawód

To wielka szansa dla młodych ludzi na ciekawy zawód. Chełmska uczelnia może kształcić kontrolerów ruchu lotniczego.

Szybka bramka Podlasia w meczu z KSZO, ale niemoc na wyjazdach trwa

Szybka bramka Podlasia w meczu z KSZO, ale niemoc na wyjazdach trwa

Już w piątek swój mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrali piłkarze Podlasia. Podopieczni Artura Renkowskiego prowadzili z KSZO, ale przegrali 2:3. To szósta porażka biało-zielonych na wyjeździe w tym sezonie na siedem rozegranych meczów.

"Treny" z nagrodą w Los Angeles. Reżyser to wykładowca KUL
film

"Treny" z nagrodą w Los Angeles. Reżyser to wykładowca KUL

Film „Treny” związanego z KUL Damiana Bieńka zbiera nagrody na zagranicznych festiwalach. Niedawno został nagrodzony na 25. festiwalu Polish Film Festival w Los Angeles.

Premiera w Teatrze Centralnym
premiera
22 listopada 2024, 19:00

Premiera w Teatrze Centralnym

Pełna czarnego humoru, lekka komedia kryminalna - tak najkrócej można opisać nadchodzącą premierę Teatru Centralnego Centrum Kultury w Lublinie.

Filip Luberecki zaliczył w piątek kolejny występ w reprezentacji Polski

Polska prowadziła z Włochami 2:0, ale przegrała. Cały mecz Filipa Lubereckiego z Motoru Lublin

W niecodziennych okolicznościach zwycięstwo w meczu z Włochami straciła reprezentacja Polski do lat 20. Biało-Czerwoni w ramach Elite League prowadzili z utytułowanym rywalem 2:0 jeszcze do 79 minuty. Mimo to Biało-Czerwoni przegrali 2:3. W podstawowym składzie naszej kadry wyszedł Filip Luberecki z Motoru Lublin. I spędził na boisku pełne 90 minut.

Strategiczna dla ochrony granic Polski. Placówka SG ma już swojego patrona
Zdjęcia
galeria

Strategiczna dla ochrony granic Polski. Placówka SG ma już swojego patrona

Placówka Straży Granicznej w Terespolu, jedna z największych w województwie lubelskim ma już swojego patrona. Nieprzypadkowo to Brygada Korpusu Ochrony Pogranicza Polesie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!