Warsztaty, debaty i panele eksperckie, a wszystko to będzie związane z rozwijającym się rynkiem pojazdów elektrycznych. Już 9 września w Lublinie rozpocznie się Kongres Nowej Mobilności.
Takie spotkanie z ekspertami, którzy na co dzień zajmują się tematyką elektromobilności, może być cenną lekcją, biorąc pod uwagę ciągle rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych. Obecnie jednym z najważniejszych zagadnień z tym związanych jest uregulowanie statusu prawnego e-hulajnóg wypożyczanych w różnych polskich miastach na minuty. Branża kurierska również zaczyna doceniać zalety pojazdów elektrycznych i – jak podaje portal kierunekenergetyka.pl – w coraz większym stopniu na nie stawia.
– Kongres Nowej Mobilności 2019 nie jest typową konferencją branżową. To miejsce prezentacji i wypracowywania konkretnych rozwiązań, które pomogą uczestnikom skutecznie implementować nowe technologie w usługach świadczonych przez miasta na rzecz mieszkańców – zapowiada Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.
Ma w tym pomóc otwarta formuła kongresu. Ograniczono panele i debaty, otwierając się na dialog w ramach ponad 30 warsztatów, spotkań w formule „okrągłego stołu”, posiedzeń grup roboczych oraz sesji pytań i odpowiedzi do ekspertów rynku. Przygotowano także, między innymi, prezentacje sześciu wcześniej niepublikowanych raportów, w tym przewodników i instrukcji po kluczowych zagadnieniach. Mowa tu o takich pozycjach, jak: „Odbiór stacji ładowania krok po kroku” czy „Jak planować Strefy Czystego Transportu?”.
W dyskusji głos zabiorą nie tylko eksperci z rynku elektromobilności, ale również samorządowcy. Swoją obecność potwierdzili już przedstawiciele władz, między innymi, Gdyni, Warszawy czy Łodzi.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie internetowej kongresnowejmobilnosci.pl i opłacić uczestnictwo: 149 zł netto (do 30 sierpnia) i 199 zł netto (od 1 września). Kongres rozpocznie się 9 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Grottgera 2) i potrwa dwa dni.