Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

20 kwietnia 2020 r.
7:28

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najważniejsze informacje [20 kwietnia]

Autor: Zdjęcie autora kyku pab PAP
6 0 A A

Najnowsze informacje o walce z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21:44

Na Ukrainie szczyt zachorowań na Covid-19 prognozowany jest na początek maja; po jego zakończeniu będą wdrażane działania antykryzysowe dla wsparcia gospodarki - przekazał w poniedziałek ukraiński premier Denys Szmyhal na naradzie u prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Na początku kwietnia prognozowano, że szczyt zachorowań przypadnie na okres wielkanocny. W niedzielę wiceminister ochrony zdrowia Iryna Mykyczak zapowiedziała natomiast, że w kraju może być odnotowany wzrost liczby infekcji po 5-10 dniach od obchodzonych właśnie prawosławnych Świąt Wielkanocnych.

Jak przekazało biuro prezydenta w komunikacie przesłanym mediom, podczas poniedziałkowej narady omówiono też kwestię dodatkowego wynagrodzenia dla personelu medycznego, biorącego udział w walce z koronawirusem. Pieniądze mają być wypłacone pod koniec kwietnia - dodano.

W piątek prezydent Zełenski ostrzegł, że jeśli po Świętach Wielkanocnych dojdzie do fali zachorowań, to w kraju notowana może być "straszna statystyka" - od 2 do 10 proc. społeczeństwa zakażonego koronawirusem. Pracownicy służby zdrowia "będą zmuszeni, żeby wybierać, kto z Ukraińców ma żyć" - alarmował szef państwa.

Na Ukrainie potwierdzono dotychczas 5710 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. 151 osób chorych na Covid-19 zmarło. (PAP)

21:24

Szpital w Radomiu stał się największym ogniskiem koronawirusa w Polsce. Zakaziło się tam już 200 osób, z czego ponad połowę chorych stanowi personel. Niestety, kilka dni temu zmarł jeden z tamtejszych fizjoterapeutów. To prawdopodobnie pierwsza ofiara COVID-19 wśród personelu medycznego w kraju.

21:04

Od dzisiaj więcej osób świeckich może uczestniczyć w mszach świętych i nabożeństwachProboszczowie poszczególnych parafii poinformowali wiernych o aktualnych limitach, ponieważ w każdym kościele są one inne i mogą wynosić od 6 do 100 osób – w zależności od wielkości świątyni.

20:11

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Stan na 20 kwietnia. Najnowszy raport i mapy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

19:10

Od dzisiaj znów można korzystać z parków i skwerów, bez tłumaczenia, że „ja tędy do sklepu”. Nie ma już także zakazu wstępu do lasów. Mieszkańcy skwapliwie skorzystali z tych możliwości, a większość zachowywała bezpieczną odległość od innych spacerowiczów.

18:34

O 449 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 16 509 - poinformowało w poniedziałek po południu ministerstwo zdrowia.

Bilans obejmuje zgony zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w sobotę a godz. 17 w niedzielę. To pierwszy przypadek od dwóch tygodni, by dobowa liczba zgonów była mniejsza niż 500. (PAP)

18:12

Około 4,5 tysiąca mieszkańców gminy Dzierzkowice otrzymało maseczki ochronne, zakupione przez samorząd. Wszystkie zostały rozdysponowane przed weekendem w ciągu kilku godzin.

– Sprawne przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu osób. Byli to pracownicy urzędu gminy i ośrodka pomocy społecznej, radni, sołtysi oraz druhowie ze wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, którym serdecznie dziękuję – mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Większość mieszkańców od razu odebrała maseczki, a gdy rozdający nie zastali domowników, zostawiali maski na ogrodzeniach czy w skrzynkach pocztowych. (IAS 24)

18:10

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na 20 kwietnia na terenie województwa lubelskiego

  1. Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 35.
  2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 5014.
  3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 1319.

Do 20 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 310 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 113 ozdrowieńców i zarejestrowano 10 zgonów.

Laboratoria: WSSE w Lublinie, RCKiK w Lublinie i WIHE w Puławach w ciągu ostatnich 24 godzin przebadały łącznie 242 osoby.

Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki

17:52

Nie żyje 18 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje także o 140 nowych przypadkach zakażenia.

17:31

106-letnia Słowenka została wyleczona z Covid-19 - poinformowała w poniedziałek agencja STA. Tak krzepiące wieści przekazał dom seniora w miejscowości Metlika, gdzie kobieta spędza ostatnie lata swojego życia.

"Nasza podopieczna czuje się dobrze i jesteśmy z niej dumni" - powiedziała Ivica Lozar, dyrektorka placówki w Metlice, tej samej, w której zmarła pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Słowenii. (PAP)

17:18

Rozpoczął się pierwszy etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem - przypomina KPRM. Sprawdź wszystkie obowiązujące ograniczenia i obostrzenia. Co można robić od 20 kwietnia? Co wciąż jest zabronione?

Parki i lasy otwarte dla spacerowiczów

16:04

Od dzisiaj działa Zespół Interwencji Kryzysowej utworzony na bazie 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jego zadaniem jest rozwiązywanie sytuacji kryzysowych związanych z zagrożeniem zdrowia i życia w Domach Pomocy Społecznej w województwie.

Lubelscy Terytorialsi aktualnie wspierają Domy Pomocy Społecznej w Zamościu, Majdanie Ruszowskim, Nowinach oraz Łęcznej. Brygada jest w gotowości do wsparcia kolejnych placówek.

15:57

380 tysięcy maseczek dla personelu medycznego przyjechało dzisiaj do Lublina. Trafią do placówek medycznych podległych marszałkowi, a także szpitali powiatowych i klinicznych w naszym województwie. To kolejna partia środków ochrony osobistej, którą kupił zarząd województwa ze środków unijnych.

Maseczki z Chin przyjechały do Lublina

15:36

Nie wszyscy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Policjanci wystawili już pierwsze mandaty. Większość interwencji kończy się jednak na upomnieniu. Jedna sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Chodzi o mężczyznę, który awanturował się w sklepie przy ul. Chodźki w Lublinie. Nie miał na twarzy maseczki i nie zachowywał dystansu od innych klientów.

15:05

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował w poniedziałkek, że od 16 marca do chwili obecnej do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu przyjęto łącznie 770 osób. Dodał, że obecnie w szpitalu hospitalizowanych jest 195 osób. Z tej liczby u 162 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wspomagania respiratorem wymaga 15 pacjentów.

"Chciałbym też zasygnalizować, że z tych 195 hospitalizowanych osób, aż 86 osób to są osoby, które zostały przyjęte z DPS-ów i zakładów opiekuńczo-leczniczych. To stanowi na dzisiaj pewien problem" – podkreślił Jaśkowiak. (PAP)

15:03

Tłumy ludzi, którzy nie przestrzegali obowiązujących podczas epidemii koronawirusa obostrzeń. Taki widok zobaczył jeden z naszych Czytelników, który przejeżdżał dzisiaj samochodem obok targowiska w Opolu Lubelskim. Targ został uruchomiony 14 kwietnia po przerwie. – Nie byliśmy przygotowani na tak dużą liczbę osób – przyznaje Henryk Piłat, prezes zarządu Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

14:37

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 9,9 tys. testów na koronawirusa.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

14:26

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim szyją maseczki. Pierwsza partia maseczek została już przekazana na potrzeby lokalnej służby zdrowia oraz osobom prywatnym.

14:23

Francja: W czterech z 27 ujęć wody niezdatnej do picia w Paryżu służby sanitarne wykryły koronawirusa. Woda z nich używana jest m.in. do mycia ulic w stolicy Francji. Władze miasta zapewniają, że koronawirus nie przedostanie się do ujęć wody pitnej. (za Polską Agencją Prasową)

13:27

Od wtorku niektórzy mieszkańcy powiatu puławskiego mogą w drodze wyjątku, mimo obowiązującego zakazu obsługi interesantów, rejestrować zakup samochodu. Taką możliwość otrzymały osoby kupujące nowe pojazdy oraz sprawdzone z zagranicy.

13:09

Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej od poniedziałku wznowił swoją działalność. Minął już czas kwarantanny pracowników. Koronawirusa stwierdzono też u pracownika bialskiego szpitala.

12:54

Hiszpania: 399 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii. To najmniej od 22 marca - poinformowało w poniedziałek hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 wzrosła w tym kraju do 20 852. (za Polską Agencją Prasową)

12:30

Epidemia koronawirusa coraz wyraźniej odbija się na lokalnym rynku pracy. Informacji o zwolnieniach grupowych nadal nie ma, ale Powiatowy Urząd Pracy w Rykach notuje zwiększoną liczbę rejestracji przez osoby bezrobotne.

12:16

Włochy: Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza potwierdził w poniedziałek, że kraj będzie od maja wchodził w drugą fazę walki z epidemią, czyli etap łagodzenia restrykcji. - Ale chcę, żeby jedno było jasne; batalia nie jest jeszcze wygrana - powiedział w wywiadzie radiowym.

12:13

- W pierwszej kolejności do Domów Pomocy Społecznej dostarczono środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, przyłbice. Sytuacja jest pod kontrolą - przekonywała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

11:50

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów:

11:42

Mamy ok. 6 tys. uruchomionych miejsc w izolatoriach, w najbliższym czasie będziemy dochodzić do 15 tys., ich obłożenie nie jest duże – poinformował w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak mówił, nie ma też problemów z miejscami w szpitalach.

11:20

Koronawirus zastał polską szkołę analogową, a zostawi cyfrową - tak z nadzieją mówi część nauczycieli. Jak w rzeczywistości wygląda nauczanie online? I co sądzi o nim młodzież?

11:08

Ministerstwo Zdrowia: Dzienny raport o koronawirusie.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

10:57

Policjanci z Lublina oraz z Zamościa rozdawali maseczki ochronne mieszkańcom. Przypominali także o obowiązku zasłaniania ust oraz nosa i instruowali, jak poprawnie zakładać maseczki.

10:36

Rosja: W Rosji wykryto w ciągu ostatniej doby 4268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w poniedziałek sztab do walki z epidemią. Zmarły w ciągu ostatniej doby 44 osoby. Łączna liczba zakażeń w Rosji wynosi obecnie 47 121. (za Polską Agencją Prasową)

10:21

Pierwsze próby tzw. szybkich testów na koronawirusa sprowadzonych z Korei Południowej wypadają dobrze – poinformował w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. (za Polską Agencją Prasową)

10:09

166 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 w woj. lubelskim, odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał również informację o śmierci 2 osób, które były hospitalizowane w Poznaniu.

9:47

Ukraina: Na Ukrainie w ciągu minionej doby wykryto 261 przypadków zakażenia koronawirusem, a 10 kolejnych osób chorych na COVID-19 zmarło - poinformowało w poniedziałek ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zakażonych wzrósł do 5710, a zmarłych do 151. (za Polską Agencją Prasową)

9:45

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej:

9:43

Do 26 kwietnia wydłużony został termin zawieszenia biletów okresowych komunikacji miejskiej. Dotyczy to kilkunastu tysięcy pasażerów.

9:32

Przygotowujemy regulacje prawne, które ograniczyłyby pracę personelu medycznego w wielu miejscach, zakaz ma dotyczyć głównie szpitali zakaźnych – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

9:01

- Sytuacja epidemiologiczna dzisiaj (19 kwietnia) w woj. lubelskim jest stabilna. Utrzymuje się tendencja zwiększania się różnicy wskaźnika zapadalności w naszym województwie w stosunku do średniej krajowej - czytamy we wpisie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku.

8:28

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie:

8:14

Niemcy: 110 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech w ciągu ostatniej doby - poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 wzrosła w Niemczech do 4404. (za Polską Agencją Prasową)

8:10

Od poniedziałku zniesiony został zakaz przemieszczania się i przebywania w miejscach publicznych. Otwarty jest wstęp do lasów, parków, plaż z wyłączeniem placów zabaw. Osoby powyżej 13. roku życia mogą przemieszczać się samodzielnie.

7:46

USA: O 1997 powiększył się w ciągu minionych 24 godzin bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. (za Polską Agencją Prasową)

7:30

Chiny: W Chinach potwierdzono w ciągu ostatniej doby 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; tak jak poprzedniego dnia nie było ani jednego nowego zgonu - poinformowała w poniedziałek Narodowa Komisja Zdrowia. (za Polską Agencją Prasową)

7:25

Dane z województwa lubelskiego (stan na 19 kwietnia):

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 1489 (28)
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (ostatnia doba): 5783 (303)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 123 (7)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 307
  • liczba przebadanych osób w laboratoriach WSSE w Lublinie, WIHE w Puławach i RCKiK w Lublinie w ciągu 24 godzin: 364
  • liczba zgonów (ostatnia doba): 10 (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 103 (5)

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie

7:20

Stan na godz. 7:20.

  • 9 287 osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 360 osób zmarło
  • 1 040 osób wyzdrowiało
  • 2 404 249 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na świecie
  • 165 234 osób zmarło
  • 624 725 osób wyzdrowiało
COVID-19 Dashboard by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zabieg wykonywany podczas otwarcia Lubelskiego Ośrodka Spastyczności

Kompleksowe leczenie pacjentów neurologicznych. Otwarto Lubelski Ośrodek Spastyczności

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie otwarto Lubelski Ośrodek Spastyczności. To pierwsza tego typu placówka w województwie lubelskim, która pomoże pacjentom neurologicznym uporać się ze skutkami choroby.

Jak dobrze znasz kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników
QUIZ

Jak dobrze znasz kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników

Wigilia to czas gdy przy świątecznym stole rozbrzmiewają kolędy. A znasz bardzo dobrze ich tekst?

Paweł Socha w rundzie jesiennej wiele razy ratował Świdniczankę od straty gola

Świdniczanka planuje pięć-sześć transferów. „Rozmawialiśmy z grubo ponad 50 piłkarzami”

Zima w ekipie Świdniczanki będzie pracowita. I trudno się dziwić. Po rundzie jesiennej drużyna Łukasza Gieresza jest jednym z kandydatów do spadku. W tabeli znajduje się na trzecim miejscu, ale od końca. Do bezpiecznej strefy traci siedem punktów. Trener i dyrektor sportowy Mateusz Pielach prowadzą rozmowy z zawodnikami, a do klubu może przyjść nawet pięciu-sześciu zawodników.

O dawnych tradycjach opowiada Agata Witkowska z Muzeum Wsi Lubelskiej
WYWIAD
galeria

Choinka, pusty talerz i sianko. Skąd to się wzięło?

Wigilijne potrawy były zawsze postne, a ich liczba zależała od regionu i zamożności gospodarzy. Na Lubelszczyźnie liczba dań była często nieparzysta: pięć, siedem, a u bogatszych trzynaście – rozmowa z AGATĄ WITKOWSKĄ z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Wsi Lubelskiej.

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole
ZDJĘCIA
galeria

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole

Lubelska Caritas jak co roku zorganizowała Wigilię dla potrzebujących. Nie zabrakło wspólnego posiłku, kolędowania i łamania się opłatkiem.

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin
film

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin

Wiadomo, że na parkiecie radzą sobie znakomicie. Sprawdźcie, jak siatkarze Bogdanki LUK Lublin spisali się przy mikrofonie. Wilfredo Leon i spółka zaprezentowali swoją wersję świątecznej piosenki „Pada śnieg, pada śnieg”. A przy okazji złożyli kibicom życzenia na święta.

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci
RADAR

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci

W Wigilię i Boże Narodzenie najwięcej pracy ma święty Mikołaj. Ten najprawdziwszy z Laponii, wyruszył już w drogę ze świątecznymi prezentami.

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Wózki widłowe muszą regularnie przechodzić serwis. Jakakolwiek usterka w obrębie takich maszyn może bowiem powodować poważne zagrożenie dla pracowników. Gdzie najlepiej naprawić taki pojazd? Poznaj zalety serwisu wózków widłowych u producenta. Kto może znać lepiej budowę pojazdów i wiedzieć, jakie usterki zdarzają się w nich najczęściej, jeśli nie ich producent? To jasne. Dlatego w przypadku serwisu wózków widłowych – podobnie jak w przypadku innych pojazdów – naprawy wykonywane bezpośrednio przez producenta są najbezpieczniejszą, najbardziej polecaną i w długofalowej perspektywie najbardziej opłacalną opcją. Jakie konkretnie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

37-latek wybrał się samochodem po karpia na wigilię. Nie przeszkadzały mu w tym blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!
ZDJĘCIA
galeria

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!

Chyba się nie pomylimy jak napiszemy że choinka, która stanęła pod Urzędem Miasta Świdnik jest wyjątkowa w skali całego kraju. Ma ona przypominać i dbać o nasze bezpieczeństwo.

MACIEJ BARTON, SZEF KUCHNI W OSTOJA CHOBIANICE, PASJONAT TRADYCYJNEJ POLSKIEJ KUCHNI
MAGAZYN

Pasztety i pierogi, czyli ostatnie przygotowania przed wigilią

Podczas przygotowywania dań na domową wigilię będę posiłkował się sprawdzonymi przepisami Hanny Szymanderskiej, pierwszej damy polskiej kuchni. Polecam jej książkę „Wigilia”. Przyrządzę kaszubski pasztet ziemniaczany, pasztet z karpia i ulubione przez Hanię pierogi z gryczanej mąki, które mają korzenie u Was; na wschodzie.

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Rozmowa z Przemysławem Jasińskim, asystentem trenera w sztabie Motoru Lublin

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka
galeria

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka

Dwa samochody dostosowane do osób z niepełnosprawnościami trafiły do domów dziecka w regionie. Oznacza to łatwiejszy dojazd do lekarza, na rehabilitację, a także do szkół i na wycieczki.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

Przetwornice napięcia to niezwykle praktyczne urządzenia, które umożliwiają zasilanie urządzeń w miejscach gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony np. w samochodzie, na kempingu czy w instalacjach fotowoltaicznych. W jaki sposób? Za pomocą swojego układu elektronicznego przetwornica konwertuje prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC) o napięciu 230V, czyli taki jaki mamy w gniazdkach domowych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium