![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2021/2021-08/e23e43e2c9da24666c5704ab3e9fc43c_std_crd_830.jpg)
Według prognoz, poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września; poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
- Nasze najnowsze prognozy - cały czas zastrzegające, że są obarczone bardzo dużym ryzykiem - mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę, że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe - powiedział Niedzielski na konferencji prasowej.
Poinformował, że w poniedziałek zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne. Przedłuża ono do końca września dotychczasowe regulacje w zakresie obowiązujących obostrzeń. - One są zdefiniowane identycznie, jak w trakcie wakacji - zaznaczył szef MZ.
- Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej - podkreślił.
Niedzielski zapewnił, że resort ma "przygotowany model definiowania stref na poziomie powiatowym". Jednak - w jego ocenie - wdrożenie go "jest związane z większą liczbą zakażeń, niż mamy w tej chwili".
W Dzienniku Ustaw ukazała się w poniedziałek nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach w czasie epidemii. Rozporządzenie przewiduje m.in. przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)