Wysoka na 192 metry Złota 44 w Warszawie jest już oficjalnie najwyższym wieżowcem o przeznaczeniu wyłączanie mieszkalnym w całej Unii Europejskiej - poinformował inwestor.
Dla uczczenia tego ważnego etapu budowy w niedzielę wieczorem stalowy szczyt Złotej 44 rozbłysnął błękitną iluminacją, która będzie włączana każdego wieczoru do Sylwestra.
"Długo czekaliśmy na ten dzień. Charakterystyczne zwieńczenie jest teraz widoczne z niemal każdej części Warszawy. Brakujący element konstrukcji budynku, po zamontowaniu, ujawnił pierwotne piękno dzieła Libeskinda. Kolejny rozdział historii Złotej 44 został oficjalnie zamknięty” – powiedział Krzysztof Godleś, Dyrektor ds. Rozwoju w Orco Property Group.
W zbudowanym w konstrukcji stalowej szczycie Złotej 44 znajdującym się w południowo-wschodnim narożniku wieży, zlokalizowane będę dwie ostatnie kondygnacje trzy-poziomego penthouse'u. Ten unikalny apartament już dziś uważany jest za najbardziej pożądane dobro na rynku nieruchomości w Europie.
W apartamentowcu Złota 44, najwyższym budynku mieszkalnym w Unii Europejskiej, znajdzie się w sumie 266 apartamentów, z których 30 będzie jednocześnie najwyżej położonymi mieszkaniami w Warszawie.
Prace budowlane na budowie Złotej 44 weszły w najwyższy poziom zaawansowania. Zakończono montaż paneli fasady do 44 kondygnacji. Jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe, montaż wszystkich całej fasady zakończy się przed końcem roku.
Jednocześnie prowadzone są intensywne prace wewnątrz budynku. Stawiane są m.in. kolejne ściany działowe dla poszczególnych apartamentów, montowane są instalacje elektryczne i sanitarne, trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach technicznych.
"Niezmiernie cieszę się z zakończenia montażu stalowej konstrukcji Złotej 44. Postępująca budowa wieży zmienia panoramę Warszawy. Poza ogromnym znaczeniem jaki ma dla mnie fakt, że budynek powstaje w mojej ojczyźnie, jestem dumny, że Warszawa może poszczycić się najwyższym, wyłącznie mieszkalnym wieżowcem w całej Unii Europejskiej. Zakończenie budowy Złotej 44 jest już bliskie końca i nie mogę doczekać się na przyjazd do Warszawy z tej okazji” – powiedział Daniel Libeskind.
Zakończenie budowy Złotej 44 nastąpi w połowie 2013 roku.