2,5-latka leżała na chodniku w Poznaniu. Dziewczynka straciła przytomność, przestała oddychać i robiła się sina. Dookoła niej zgromadzili się przechodnie. Pomocy udzielili jej policjanci po służbie.
Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
2,5-latka leżała na chodniku w Poznaniu. Dziewczynka straciła przytomność, przestała oddychać i robiła się sina. Dookoła niej zgromadzili się przechodnie. Pomocy udzielili jej policjanci po służbie.
W środę na Politechnice Lubelskiej odbyły się coroczne Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, które stały się prawdziwym świętem aktywności studenckiej. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło setki studentów, którzy mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą kół naukowych, organizacji artystycznych, a także sekcji sportowych. Przedstawiciele starszych roczników zachęcali młodszych kolegów i koleżanki do angażowania się w życie uczelni, podkreślając, że studia to nie tylko nauka, ale także czas na rozwój pasji, zdobywanie nowych umiejętności i budowanie relacji.
Już w sobotę, 16 listopada, w Lublinie odbędzie się emocjonujące wydarzenie – "Boks białych kołnierzyków", organizowane przez Biznes Boxing Polska. Na ringu zmierzą się osoby z różnych branż biznesowych, a celem walk jest wsparcie ważnej zbiórki charytatywnej. Julian Szumowski, organizator eventu, podkreśla, że to połączenie sportu i pomocy potrzebującym. Kto zdobędzie uznanie widowni? Gdzie będzie można obejrzeć? Sprawdźcie sami! Oglądajcie uważnie, mamy dla Was niespodziankę!
Stawianie na młodzież, to w polskiej piłce trudny temat. Zawsze znajdzie się jakieś ale. Zazwyczaj to walka o utrzymanie, albo o awans. Pojawia się jednak wiele innych powodów, dla których lepiej wystawić bardziej doświadczonego piłkarza. Od każdej reguły są jednak wyjątki. I chyba takim klubem w ostatnich tygodniach jest czwartoligowa Tomasovia Tomaszów Lubelski. W niebiesko-białych barwach debiuty zanotowali nawet dwaj 15-latkowie.
Na niebezpieczne znalezisko natrafili w czwartek budowlańcy przy ulicy Walecznych w Lublinie.
Półgodzinną przerwę w obsłudze interesantów będą mieć dzisiaj urzędnicy w Zamościu. Lepiej więc w ogóle się tam nie wybierać między godz. 13 a 13.30.
W środę gościem w Lublinie był jeden z najlepszych polskich lekkoatletów – Adam Kszczot. Odwiedził trzy szkoły podstawowe: SP nr 28, 53 i 58, ale poprowadził też trening w Parku Ludowym.
Daria ze Śląska to młoda artystka już teraz jest uznawana za jedno z największych muzycznych odkryć 2023 roku. Laureatka Fryderyków 2024 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W piątek, 15 listopada, wystąpi w Studiu im. Budki Suflera Radia Lublin.
Nowy układ alejek, ławki, latarnie i roślinne kompozycje – Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę skweru im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego.
Już 7 grudnia (sobota) w Studiu im. Budki Suflera Radia Lublin zagra Włodek Pawlik – pianista, kompozytor i jedyny polski laureat prestiżowej nagrody Grammy w kategorii jazz; za płytę „Night in Calisia”.
Dwadzieścia słów spośród tysięcy zgłoszonych powalczy o tytuł Młodzieżowego Słowa Roku 2024. "Boomersi" mogą mieć problem ze zrozumieniem tego słownika, ale przychodzimy wam z pomocą.
Druga największa miejscowość w gminie Końskowola, liczący ok. 800 mieszkańców Skowieszyn, nie posiada chodnika przy głównej drodze przebiegającej przez centrum wsi. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa.
44-latek przechodząc przez tory w miejscu niedozwolonym wpadł pod ruszający pociąg. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Gościem Dziennikowego Lustra jest jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy kryminałów – Marcin Wroński. Autor cyklu o komisarzu Maciejewskim opowiada o swojej fascynującej drodze twórczej, inspiracjach, życiu z pióra oraz o najnowszych projektach.
Polski szlachcic, zesłaniec, poeta i badacz folkloru słoweńskiego. Emil Korytko wywarł ogromny wpływ na rozwój stosunków polsko- słoweńskich. Wystawa przygotowana w trzech językach stanowi świetną okazję do poznania jego dokonań.
Chodzi o 150 tys. zł, których to zwrotu od powiatu puławskiego domaga się wojewoda lubelski. To część rządowej dotacji na przygotowanie miejsc zakwaterowania uchodźców z Ukrainy, którą to władze Końskowoli przeznaczyły na specjalne premie dla pracowników. W sprawie głos zabrało już nawet ministerstwo.