Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pechowo dla dwóch kierowców zakończyła się ich podróż autami. Jeden z nich wylądował w rowie, a drugi uderzył w drzewo. Obaj wyszli z tego bez szwanku
Mieszkańcy Kraśnika będą płacić więcej za śmieci. O ile na propozycję burmistrza zgodzą się radni, to w przypadku odpadów segregowanych, stawka od osoby miesięcznie wyniesie 24 zł. Nieco mniej zapłacą mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy kompostują bioodpady. Na zniżkę będą mogły liczyć też rodziny wielodzietne
W związku z przypadającymi na 1933 rok okrągłą 250. rocznicą bitwy pod Wiedniem i oraz 70. wybuchu Powstania Styczniowego zaplanowano emisję dwóch monet pamiątkowych. W tym celu zorganizowano zamknięty konkurs rzeźbiarski.
Wymyślają coraz bardziej pokrętne historie, tylko po to, by oczyścić niczego nieświadomym ofiarom bankowe konta. Ale okazuje się, że już raz oszukani znów dają się nabrać.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
W województwie lubelskim mamy 344 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 12 stycznia 2021 r. Zmarły 24 osoby.
Pan Andrzej prowadzi w Janowie Lubelskim sieć sklepów. Po towar jeździ do Lublina lub dalej; do Warszawy. Z niecierpliwością czeka na oddanie lubelskiego odcinka S19.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Byłem kwadrans przed godziną 8 i przede mną było już ponad 20 osób – opowiada jeden z mężczyzn, który czekał ze skierowaniem na badania przed wejściem do punktu pobrań przy al. Niepodległości w Kraśniku.
Spacerujący mężczyzna zauważył 13 pocisków. Od razu zawiadomił służby.
58-latka dała się oszukać metodą na „amerykańskiego lekarza” i przelała mu 10 tys. zł. Taką samą kwotę chciała przekazać „amerykańskiemu żołnierzowi”.
Minimum 2 godziny przed badaniem nie można nic jeść, ani pić. "Nie żuj gumy, nie płucz jamy ustnej i nosa, nie myj zębów, nie przyjmuj leków, nie pal papierosów" – wylicza w komunikacie na Facebooku kraśnicki sanepid. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kraśniku opublikowała też harmonogram badań w kierunku koronawirusa dla nauczycieli i pracowników szkół podstawowych (klasy I-III).
Przy ul. Makuszyńskiego w Kraśniku na razie nie ma ani oświetlenia, ani mini-parku dla mieszkańców, które miały powstać w ramach budżetu obywatelskiego z minionego roku. Projektu na razie nie udało się zrealizować. I wiele wskazuje na to, że zostanie on okrojony.
Na zakręcie samochód, którym kierował 41-latek wypadł z drogi i uderzył w słup wysokiego napięcia – powalając go wraz z przewodami na ziemię. Konieczna była interwencja nie tylko strażaków i policjantów, ale też załogi pogotowia energetycznego. Kierowca mercedesa jest pijany.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Nawet trzy lata w więzieniu może spędzić 29-latek, który w czwartek wieczorem w miejscowości Mikuszewskie (powiat kraśnicki) stracił panowanie nad samochodem i zakończył jazdę na słupie energetycznym.
Ani Lublin, ani Biała Podlaska czy Kraśnik się nie załapie, ale wiele mniejszych miast i gmin będzie miało swoje maszty z flagą Polski. Zakończyło się głosowanie w rządowym konkursie „Pod biało-czerwoną”.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
Na żywo można obserwować to, co się dzieje na placu budowy krytej pływalni w Kraśniku. To największa inwestycja realizowana obecnie w mieście
Miasta Kraśnik, Annopol, Urzędów, a także niemal wszystkie pozostałe gminy z terenu powiatu kraśnickiego, mają wspólnie walczyć o unijne pieniądze w kolejnym rozdaniu.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Synoptycy przewidują, że we wtorek w województwie będzie w miarę ciepło, ale deszczowo. Za kilka dni ma nadejść jednak mróz ze wschodu.