Zakończyła się budowa całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Trwają odbiory inwestycji
Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę
W maju br. SP ZOZ w Kraśniku ogłosił przetarg na zaprojektowanie, rejestrację i budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przetarg wygrała spółka Qumak z Warszawy. Budowa lądowiska u zbiegu ulic św. Faustyny i alei Tysiąclecia, w okolicy kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego na Piaskach już się zakończyła.
Trwają odbiory. Dzisiaj na miejsce wybiera się dyrektor SP ZOZ w Kraśnik ze swoimi inspektorami. – Jednocześnie z odbiorami trwa rejestracja lądowiska – wyjaśnia Marek Kos, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku, który dodaje, że odpowiednie wnioski zostały złożone jeszcze w listopadzie.
Brak lądowiska dla śmigłowców ratunkowych to jedyny element z ustawy o ratownictwie medycznym, którego kraśnicki SOR jeszcze nie spełniał. – Teraz nasz SOR spełnia już wszystkie warunki – dodaje dyrektor Kos.
Budowa lądowiska pochłonęła blisko 870 tys. zł. – Decyzje dotyczące budowy lądowiska zapadły wiosną tego roku – mówi dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. – Z tego też powodu wydatek ten przewidzieliśmy w naszym budżecie.
Do kosztów inwestycji należy dodać również pieniądze, które Starostwo Powiatowe wydało na wykupu działek.
Dyrektor SP ZOZ w Kraśniku ma nadzieję, że na tę inwestycję uda się pozyskać unijne dofinansowanie – W Ministerstwie Zdrowia są takie projekty – zaznacza dyrektor Kos. – W przyszłym roku będziemy próbować skutecznie o nie zawalczyć.
W ramach inwestycji powstała płyta lądowiska i ogrodzenie. Zostało wybudowane także oświetlenie. Powstała też droga dojazdowa.