Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 października 2014 r.
14:15
Edytuj ten wpis

PiS w Kraśniku przedstawił kandydatów do rad

Autor: Zdjęcie autora aa

"Czyny nie słowa. Z tym hasłem ubiega się o reelekcję Mirosław Włodarczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Kraśnika. W czwartek po południu przedstawiciele tej partii zaprezentowali kandydatów do rady miasta i powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W większości są to osoby bezpartyjne. - PiS jest środowiskiem bardzo otwartym - mówi Jarosław Stawiarski, przewodniczący zarządu PiS w Kraśniku. - Zależy nam na skupieniu wokół siebie ludzi związanych z Kraśnikiem i działających od dawna na rzecz lokalnej społeczności, którym bliskie są hasła patriotyczne i tradycyjne wartości.

Wśród kandydatów o rady Miasta Kraśnik są obecni radni należący do klubu PiS m.in. Jan Albiniak, Anna Bień, Agnieszka Lis czy też Jacek Zając. Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wystartują w tegorocznych wyborach wystartują też radne - Wioletta Kudła i Anna Jaszowska. Podczas wyborów w 2010 r. były kandydatkami Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”, z którego startował poprzedni burmistrz miasta Piotr Czubiński.

Wśród kandydatów na radnych miejskich PiS w Kraśniku jest też Teresa Poseniak, wieloletnia działaczka "Solidarności”. Obecnie jest na emeryturze, angażuje się wciąż w sprawy społeczne. Jest przewodniczącą Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, który zbiera pieniądze na dach tej nowej świątyni.

O mandat radnego powiatu kraśnickiego będą walczyć m.in. Wojciech Stopa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, Mirosław Włodarczyk, ubiegający się o reelekcję burmistrz Kraśnika oraz Jerzy Misiak, szef klubu PiS w Radzie Miasta Kraśnik.

Kandydaci PiS do Rady Miasta Kraśnik

Jan Albiniak - 62 lata, prywatny przedsiębiorca, radny Rady Miasta kadencji 2010-2014, aktywnie działa społecznie

Bartysiak Zbigniew - 59 lat - z zawodu ślusarz, wieloletni pracownik Tsubaki Hoover Polska, kilka kadencji - Przewodniczący NSZZ "Solidarność", Radny Rady Miasta Kraśnik

Anna Bień - wykształcenie wyższe na kier. ochrona środowiska, Pracownik KPWiK Kraśnik. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Katarzyna Borucka - wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracowała miedzy innymi jako główna księgowa w Urzędzie Skarbowym, PGKiM, a także w FŁT. Obecnie na emeryturze.

Marek Dobosz - 53 lata, górnik z wykształcenia, wieloletni pracownik kopalni węgla kamiennego na Śląsku, obecnie na rencie.

Iracki Ryszard - radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, z wykształcenia ekonomista, prowadzi własne gospodarstwo rolne.

Jarosław Jamróz - pracownik kraśnickiego oddziału Polskiej Grupy Energetycznej a także prywatny przedsiębiorca. Od wielu lat udziela się społecznie, należy także do kraśnickiego chóru Canticum Canticorum

Anna Jaszowska - wykształcenie wyższe techniczne - Politechnika Lubelska, pracownik Fabryki Łożysk Tocznych, radna Rady Miasta Kraśnik czterech kadencji.

Witold Karpiński - 49 lat, pracownik zakładu poligraficznego. Aktywnie udziela się społecznie, między innymi w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie od kilku lat redaguje gazetę parafialną. Bada i popularyzuje historię Kraśnika i parafii.

Marek Kowalski - 58 lat, ślusarz z zawodu, od 40 lat pracownik FŁT.

Kozak Józef - wykształcenie średnie techniczne, wieloletni pracownik FŁT. Aktywnie działa w "Solidarności” od 1980 roku. W 1989 roku był jednym z członków komitetu założycielskiego "Solidarności” w FŁT. Przez 6 kadencji był członkiem Rady Nadzorczej FŁT. Obecnie pracownik FŁT i członek zarządu kraśnickiego oddziału Solidarności.

Wioletta Kudła - lekarz, wieloletni pracownik ZOZ Kraśnik, radna Rady Miasta trzech kadencji

Wanda Ligenza - pedagog z wykształcenia, wieloletni pracownik oświaty. Pracowała w Szkole Podstawowej oraz jako wychowawca w przedszkolu. Obecnie na emeryturze.

Agnieszka Lis - wykształcenie średnie, pracuje jako sprzedawca. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Teresa Poseniak - wieloletnia działaczka "Solidarności”, wcześniej należała do Porozumienia centrum, od 2009 należy do PiS. Obecnie na emeryturze, ale aktywnie działa społecznie. Przewodnicząca Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej.

Tomasz Saj - 46 lat, pedagog z wykształcenia, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2002-2006 oraz 2010-2014

Artur Sygacz - 37 lat, pracownik PGE Dystrybucja w Kraśniku, wykształcenie wyższe techniczne - ukończona Politechnika Lubelska na kierunku elektrotechnik, ukończone dwa kierunki podyplomowe na Politechnice Lubelskiej oraz Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Należy do "Solidarności” w swoim zakładzie pracy, z ramienia związków zawodowych pełni funkcję społecznego inspektora pracy.

Anna Szabat Chruściel - prawnik z wykształcenia, specjalista prawa podatkowego oraz gospodarczego. Pracownik spółdzielni Metalowiec w Kraśniku na stanowisku specjalista ds. personalnych.

Jarosław Toporowski - 27 lat, prawnik z wykształcenia, obecnie aplikant notarialny. Aktywnie udzielający się w organizacjach pozarządowych, począwszy od samorządu studenckiego. Od 2011 roku należy do Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, aktywnie działa jako wolontariusz w Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Marian Tracz - Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, aktywny działacz społeczny i polityczny w Kraśniku.

Jacek Zając - 46 lat, wykształcenie średnie techniczne, pracownik Tsubaki-Hoover Polska, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2010-2014, działa na rzecz upowszechniania wiedzy o historii miasta i regionu.

Kandydaci PiS do Rady Powiatu Kraśnickiego

Roman Bijak - wieloletni pracownik FŁT oraz działacz "Solidarności" (zaangażowany w działalność podziemną "Solidarności", od 1991 roku do marca 2010 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego związku NSZZ ,, Solidarność " FŁT. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Jerzy Burcoń - były sportowiec, obecnie działacz sportowy - były prezes i założyciel klubu zapaśniczego LUKS Suples Kraśnik.

Kazimierz Choma - absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na kier. metalurgicznym, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie firmą. Były pracownik FŁT Kraśnik, obecnie prezes KPM.

Jacek Dubiel - do roku 2008 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kraśniku, później był dyrektorem w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, prowadzącym szkoły policealne i licea ogólnokształcące. Był także odgrudnia 2010 zastępcą burmistrza Miasta Kraśnik, a od listopada 2011 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej KPM.


Teresa Kamela - przedsiębiorca, rzeczoznawca majątkowy, długoletnia Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kraśniku. Przewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego.

Iwona Margoła - pedagog z wykształcenia, od 1991 roku związana zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 4, uczyła matematyki i informatyki. Od października 2011 roku pełni funkcję dyrektora SP4.
Ukończyła studia podyplomowe na dwóch kierunkach. Aktywnie współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Była współautorką projektów unijnych realizowanych w SP nr 4.

Wiesław Marzec - przedsiębiorca, właściciel cegielni w Kraśniku. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Pełnił funkcję wicestarosty Kraśnickiego. Pełnił funkcję pełnomocnika PiS w powiecie kraśnickim. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Józef Michalczyk - przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Kraśnik od 1992 roku, działacz podziemnej "Solidarności”.

Jerzy Misiak - z wykształcenia nauczyciel chemii, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie oświatą, wieloletnie nauczyciel oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży. Radny dwóch kadencji Rady Miasta Kraśnik.

Marzena Pomykalska - nauczycielka języka polskiego od września 2012 roku dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Pełni także funkcję prezesa Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego.

Agnieszka Rej - absolwentka politologii, pracownik Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, udziela się społecznie, głównie pracując z dziećmi.

Wojciech Stopa - nauczyciel, od 2009 roku dyrektor SP6. Działacz sportowy i trener piłki nożnej. Jako trener Wojciech Stopa pracował m.in. w Unii Wilkołaz, Orle Urzędów, Stali Poniatowa i Stali Kraśnik. Obecnie pełni funkcję trenera Orła Urzędów.

Mirosław Włodarczyk- absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, pracuje jako lekarz od 1990 r.
Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010 , od grudnia 2010 roku burmistrz Miasta Kraśnik.

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium