Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 października 2014 r.
14:15
Edytuj ten wpis

PiS w Kraśniku przedstawił kandydatów do rad

Autor: Zdjęcie autora aa

"Czyny nie słowa. Z tym hasłem ubiega się o reelekcję Mirosław Włodarczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Kraśnika. W czwartek po południu przedstawiciele tej partii zaprezentowali kandydatów do rady miasta i powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W większości są to osoby bezpartyjne. - PiS jest środowiskiem bardzo otwartym - mówi Jarosław Stawiarski, przewodniczący zarządu PiS w Kraśniku. - Zależy nam na skupieniu wokół siebie ludzi związanych z Kraśnikiem i działających od dawna na rzecz lokalnej społeczności, którym bliskie są hasła patriotyczne i tradycyjne wartości.

Wśród kandydatów o rady Miasta Kraśnik są obecni radni należący do klubu PiS m.in. Jan Albiniak, Anna Bień, Agnieszka Lis czy też Jacek Zając. Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wystartują w tegorocznych wyborach wystartują też radne - Wioletta Kudła i Anna Jaszowska. Podczas wyborów w 2010 r. były kandydatkami Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”, z którego startował poprzedni burmistrz miasta Piotr Czubiński.

Wśród kandydatów na radnych miejskich PiS w Kraśniku jest też Teresa Poseniak, wieloletnia działaczka "Solidarności”. Obecnie jest na emeryturze, angażuje się wciąż w sprawy społeczne. Jest przewodniczącą Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, który zbiera pieniądze na dach tej nowej świątyni.

O mandat radnego powiatu kraśnickiego będą walczyć m.in. Wojciech Stopa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, Mirosław Włodarczyk, ubiegający się o reelekcję burmistrz Kraśnika oraz Jerzy Misiak, szef klubu PiS w Radzie Miasta Kraśnik.

Kandydaci PiS do Rady Miasta Kraśnik

Jan Albiniak - 62 lata, prywatny przedsiębiorca, radny Rady Miasta kadencji 2010-2014, aktywnie działa społecznie

Bartysiak Zbigniew - 59 lat - z zawodu ślusarz, wieloletni pracownik Tsubaki Hoover Polska, kilka kadencji - Przewodniczący NSZZ "Solidarność", Radny Rady Miasta Kraśnik

Anna Bień - wykształcenie wyższe na kier. ochrona środowiska, Pracownik KPWiK Kraśnik. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Katarzyna Borucka - wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracowała miedzy innymi jako główna księgowa w Urzędzie Skarbowym, PGKiM, a także w FŁT. Obecnie na emeryturze.

Marek Dobosz - 53 lata, górnik z wykształcenia, wieloletni pracownik kopalni węgla kamiennego na Śląsku, obecnie na rencie.

Iracki Ryszard - radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, z wykształcenia ekonomista, prowadzi własne gospodarstwo rolne.

Jarosław Jamróz - pracownik kraśnickiego oddziału Polskiej Grupy Energetycznej a także prywatny przedsiębiorca. Od wielu lat udziela się społecznie, należy także do kraśnickiego chóru Canticum Canticorum

Anna Jaszowska - wykształcenie wyższe techniczne - Politechnika Lubelska, pracownik Fabryki Łożysk Tocznych, radna Rady Miasta Kraśnik czterech kadencji.

Witold Karpiński - 49 lat, pracownik zakładu poligraficznego. Aktywnie udziela się społecznie, między innymi w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie od kilku lat redaguje gazetę parafialną. Bada i popularyzuje historię Kraśnika i parafii.

Marek Kowalski - 58 lat, ślusarz z zawodu, od 40 lat pracownik FŁT.

Kozak Józef - wykształcenie średnie techniczne, wieloletni pracownik FŁT. Aktywnie działa w "Solidarności” od 1980 roku. W 1989 roku był jednym z członków komitetu założycielskiego "Solidarności” w FŁT. Przez 6 kadencji był członkiem Rady Nadzorczej FŁT. Obecnie pracownik FŁT i członek zarządu kraśnickiego oddziału Solidarności.

Wioletta Kudła - lekarz, wieloletni pracownik ZOZ Kraśnik, radna Rady Miasta trzech kadencji

Wanda Ligenza - pedagog z wykształcenia, wieloletni pracownik oświaty. Pracowała w Szkole Podstawowej oraz jako wychowawca w przedszkolu. Obecnie na emeryturze.

Agnieszka Lis - wykształcenie średnie, pracuje jako sprzedawca. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Teresa Poseniak - wieloletnia działaczka "Solidarności”, wcześniej należała do Porozumienia centrum, od 2009 należy do PiS. Obecnie na emeryturze, ale aktywnie działa społecznie. Przewodnicząca Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej.

Tomasz Saj - 46 lat, pedagog z wykształcenia, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2002-2006 oraz 2010-2014

Artur Sygacz - 37 lat, pracownik PGE Dystrybucja w Kraśniku, wykształcenie wyższe techniczne - ukończona Politechnika Lubelska na kierunku elektrotechnik, ukończone dwa kierunki podyplomowe na Politechnice Lubelskiej oraz Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Należy do "Solidarności” w swoim zakładzie pracy, z ramienia związków zawodowych pełni funkcję społecznego inspektora pracy.

Anna Szabat Chruściel - prawnik z wykształcenia, specjalista prawa podatkowego oraz gospodarczego. Pracownik spółdzielni Metalowiec w Kraśniku na stanowisku specjalista ds. personalnych.

Jarosław Toporowski - 27 lat, prawnik z wykształcenia, obecnie aplikant notarialny. Aktywnie udzielający się w organizacjach pozarządowych, począwszy od samorządu studenckiego. Od 2011 roku należy do Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, aktywnie działa jako wolontariusz w Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Marian Tracz - Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, aktywny działacz społeczny i polityczny w Kraśniku.

Jacek Zając - 46 lat, wykształcenie średnie techniczne, pracownik Tsubaki-Hoover Polska, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2010-2014, działa na rzecz upowszechniania wiedzy o historii miasta i regionu.

Kandydaci PiS do Rady Powiatu Kraśnickiego

Roman Bijak - wieloletni pracownik FŁT oraz działacz "Solidarności" (zaangażowany w działalność podziemną "Solidarności", od 1991 roku do marca 2010 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego związku NSZZ ,, Solidarność " FŁT. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Jerzy Burcoń - były sportowiec, obecnie działacz sportowy - były prezes i założyciel klubu zapaśniczego LUKS Suples Kraśnik.

Kazimierz Choma - absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na kier. metalurgicznym, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie firmą. Były pracownik FŁT Kraśnik, obecnie prezes KPM.

Jacek Dubiel - do roku 2008 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kraśniku, później był dyrektorem w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, prowadzącym szkoły policealne i licea ogólnokształcące. Był także odgrudnia 2010 zastępcą burmistrza Miasta Kraśnik, a od listopada 2011 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej KPM.


Teresa Kamela - przedsiębiorca, rzeczoznawca majątkowy, długoletnia Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kraśniku. Przewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego.

Iwona Margoła - pedagog z wykształcenia, od 1991 roku związana zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 4, uczyła matematyki i informatyki. Od października 2011 roku pełni funkcję dyrektora SP4.
Ukończyła studia podyplomowe na dwóch kierunkach. Aktywnie współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Była współautorką projektów unijnych realizowanych w SP nr 4.

Wiesław Marzec - przedsiębiorca, właściciel cegielni w Kraśniku. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Pełnił funkcję wicestarosty Kraśnickiego. Pełnił funkcję pełnomocnika PiS w powiecie kraśnickim. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Józef Michalczyk - przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Kraśnik od 1992 roku, działacz podziemnej "Solidarności”.

Jerzy Misiak - z wykształcenia nauczyciel chemii, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie oświatą, wieloletnie nauczyciel oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży. Radny dwóch kadencji Rady Miasta Kraśnik.

Marzena Pomykalska - nauczycielka języka polskiego od września 2012 roku dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Pełni także funkcję prezesa Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego.

Agnieszka Rej - absolwentka politologii, pracownik Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, udziela się społecznie, głównie pracując z dziećmi.

Wojciech Stopa - nauczyciel, od 2009 roku dyrektor SP6. Działacz sportowy i trener piłki nożnej. Jako trener Wojciech Stopa pracował m.in. w Unii Wilkołaz, Orle Urzędów, Stali Poniatowa i Stali Kraśnik. Obecnie pełni funkcję trenera Orła Urzędów.

Mirosław Włodarczyk- absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, pracuje jako lekarz od 1990 r.
Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010 , od grudnia 2010 roku burmistrz Miasta Kraśnik.

Pozostałe informacje

AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski 4:2 w rzutach karnych

AZS AWF Biała Podlaska pokonał RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski

W meczu 23. kolejki AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski po rzutach karnych 4:2. Spotkanie po 60 minutach zakończyło się remisem 31:31.

Bezzałogowce nie ograniczają się tylko do tych, które latają - istnieją także zdalnie sterowane maszyny naziemne oraz poruszające się pod wodą
wojsko

Polska armia z setkami tysięcy dronów? Chce tego minister obrony

Polska armia będzie silna dronami - podkreślił dzisiaj szef MON. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził wystawę polskich bezzałogowców w Warszawie. Jak dodał, budowa armii składającej się z setek tysięcy dronów to "nasza wielka strategia".

Mapa ostrzeżeń przed intensywnymi opadami deszczu, możliwym gradem i silnym wiatrem

Burzowo na południu województwa. IMGW wydał ostrzeżenia

Dzisiaj wieczorem i w nocy, zwłaszcza na południu województwa lubelskiego możliwe są burze oraz opady deszczu. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W meczu drugiej kolejki grupy spadkowej Azoty Puławy uległy Zagłębiu Lubin dopiero po serii rzutów karnych

Azoty Puławy gorsze od Zagłębia Lubin dopiero po rzutach karnych

W spotkaniu drugiej kolejki w grupie spadkowej Azoty Puławy przegrały z Zagłębiem Lubin dopiero po serii rzutów karnych 1:3. W regulaminowym czasie był remis 43:43.

Twój Dar Serca dla Hospicjum rusza. Wojewoda zachęca do wsparcia akcji
ZDJĘCIA
galeria

Twój Dar Serca dla Hospicjum rusza. Wojewoda zachęca do wsparcia akcji

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim oficjalnie zainaugurowano XV edycję akcji charytatywnej „Twój Dar Serca dla Hospicjum”, której celem jest wsparcie podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Aleksandra Stanacev (z piłką) opuszcza Lublin

Cztery zawodniczki zagraniczne opuszczają Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Piąte miejsce zajęte przez Polski Cukier AZS UMCS Lublin w sezonie 2024/2025 spowodowało w lubelskim klubie falę zmian. Wiadomo, że za ich przeprowadzanie nadal będzie odpowiedzialny Karol Kowalewski, który przejął drużynę kilka miesięcy temu zastępując Krzysztofa Szewczyka.

Sypnęli unijną kasą. Skorzystają rodziny pieczy zastępczej i niepełnosprawni

Sypnęli unijną kasą. Skorzystają rodziny pieczy zastępczej i niepełnosprawni

Cztery centra dla osób niepełnosprawnych, nowe świetlice, wsparcie systemu adopcyjnego i pieczy zastępczej - na zadania w ramach polityki społecznej w województwie lubelskim marszałek przekazał dzisiaj 37 mln zł, a wartość umów sięgnęła 44 milionów.

Pirat na hulajnodze, który potrącił dziecko zatrzymany

Pirat na hulajnodze, który potrącił dziecko zatrzymany

To była kwestia czasu. Mężczyzna, który w ostatni piątek, 18 kwietnia, jadąc elektryczną hulajnogą, potrącił 13-latk - jest już w rękach policji. Grozi mu więzienie.

Ogród miałby powstać w Parku Zdrojowym. Warunkiem jest zgoda konserwatora zabytków
ekologia

Nestlé chce zbudować w Nałęczowie "ogród deszczowy"

Producent popularnej wody mineralnej "Nałęczowionka" - firma Nestlé Waters, we współpracy z fundacją Hydroni, rozpoczął przygotowania do budowy miejskiego ogrodu deszczowego. Ta nowa atrakcja turystyczna może powstać w nałęczowskim Parku Zdrojowym.

Siatka nowych połączeń kolejowych PKP Intercity w kierunku Niemiec - planowany start grudzień 2025.
kolej

Z Chełma na zachód. Będzie nowe połączenie - bezpośrednio do Berlina

Chełm przestaje być kolejowym zaściankiem. Od grudnia pojedziemy stąd prosto do Berlina – bez przesiadek. To nie żart, to nowa rzeczywistość, którą na początku kwietnia ogłosili PKP Intercity i Ministerstwo Infrastruktury.

Jak wybrać najlepszą platformę do webinarów i organizować konferencje online

Jak wybrać najlepszą platformę do webinarów i organizować konferencje online

Wybór odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia zdalnych spotkań wymaga uwzględnienia kilku kluczowych aspektów. Przede wszystkim, zwróć uwagę na funkcjonalności takie jak interaktywne tablice, możliwość nagrywania sfery dyskusji oraz wsparcie istniejących integracji z innymi narzędziami. Dla profesjonalnych prezentacji niezbędne są także opcje zarządzania uczestnikami oraz chat, który umożliwia bieżącą komunikację.

Bazylika św. Piotra w Watykanie. Trumna z ciałem papieża i długa kolejka wiernych
Watykan

To oni poprowadzą ceremonię pogrzebową Franciszka. Ostatnia wola papieża

Kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kardynał Kevin Farrell będzie przewodniczył w sobotę obrzędowi pochówku papieża Franciszka w bazylice Matki Bożej Większej – poinformował w środę Urząd Celebracji Liturgicznych. Obecni podczas ceremonii będą dwaj polscy kardynałowie, Stanisław Ryłko i Konrad Krajewski.

Kibice robili co mogli, ale Bogdanka LUK przegrała z JSW Jastrzębskim Węglem
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Kibice robili co mogli, ale Bogdanka LUK przegrała z JSW Jastrzębskim Węglem

Po niespodziewanej, wyjazdowej wygranej z JSW Jastrzębskim Węglem siatkarze Bogdanki LUK Lublin stanęli przed szansą awans do finału PlusLigi. Na trybunach pojawiło się 4221 osób, a kibice robili, co mogli. Niestety, w środowy wieczór mistrzowie Polski wyrównali stan rywalizacji na 1:1. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane już w sobotę. Sprawdźcie nasze zdjęcia z hali Globus.

Motor Lublin kontra Cracovia. Będzie więcej autobusów po meczu

Motor Lublin kontra Cracovia. Będzie więcej autobusów po meczu

W sobotę 26 kwietnia na murawie Motor Areny Lublin zmierzą się piłkarze Motoru Lublin i Cracovii. Na kibiców po meczu bedzie czekać więcej autobusów.

zdjęcie ilustracyjne

O włos od tragedii. Policjanci ocalili dwie osoby przed targnięciem się na życie

Pomoc przyszła na czas. Chełmscy policjanci uratowali dwie osoby, które chciały targnąć się na własne życie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium