Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 października 2014 r.
14:15
Edytuj ten wpis

PiS w Kraśniku przedstawił kandydatów do rad

Autor: Zdjęcie autora aa
0 18 A A

"Czyny nie słowa. Z tym hasłem ubiega się o reelekcję Mirosław Włodarczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Kraśnika. W czwartek po południu przedstawiciele tej partii zaprezentowali kandydatów do rady miasta i powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W większości są to osoby bezpartyjne. - PiS jest środowiskiem bardzo otwartym - mówi Jarosław Stawiarski, przewodniczący zarządu PiS w Kraśniku. - Zależy nam na skupieniu wokół siebie ludzi związanych z Kraśnikiem i działających od dawna na rzecz lokalnej społeczności, którym bliskie są hasła patriotyczne i tradycyjne wartości.

Wśród kandydatów o rady Miasta Kraśnik są obecni radni należący do klubu PiS m.in. Jan Albiniak, Anna Bień, Agnieszka Lis czy też Jacek Zając. Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wystartują w tegorocznych wyborach wystartują też radne - Wioletta Kudła i Anna Jaszowska. Podczas wyborów w 2010 r. były kandydatkami Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”, z którego startował poprzedni burmistrz miasta Piotr Czubiński.

Wśród kandydatów na radnych miejskich PiS w Kraśniku jest też Teresa Poseniak, wieloletnia działaczka "Solidarności”. Obecnie jest na emeryturze, angażuje się wciąż w sprawy społeczne. Jest przewodniczącą Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, który zbiera pieniądze na dach tej nowej świątyni.

O mandat radnego powiatu kraśnickiego będą walczyć m.in. Wojciech Stopa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, Mirosław Włodarczyk, ubiegający się o reelekcję burmistrz Kraśnika oraz Jerzy Misiak, szef klubu PiS w Radzie Miasta Kraśnik.

Kandydaci PiS do Rady Miasta Kraśnik

Jan Albiniak - 62 lata, prywatny przedsiębiorca, radny Rady Miasta kadencji 2010-2014, aktywnie działa społecznie

Bartysiak Zbigniew - 59 lat - z zawodu ślusarz, wieloletni pracownik Tsubaki Hoover Polska, kilka kadencji - Przewodniczący NSZZ "Solidarność", Radny Rady Miasta Kraśnik

Anna Bień - wykształcenie wyższe na kier. ochrona środowiska, Pracownik KPWiK Kraśnik. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Katarzyna Borucka - wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracowała miedzy innymi jako główna księgowa w Urzędzie Skarbowym, PGKiM, a także w FŁT. Obecnie na emeryturze.

Marek Dobosz - 53 lata, górnik z wykształcenia, wieloletni pracownik kopalni węgla kamiennego na Śląsku, obecnie na rencie.

Iracki Ryszard - radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, z wykształcenia ekonomista, prowadzi własne gospodarstwo rolne.

Jarosław Jamróz - pracownik kraśnickiego oddziału Polskiej Grupy Energetycznej a także prywatny przedsiębiorca. Od wielu lat udziela się społecznie, należy także do kraśnickiego chóru Canticum Canticorum

Anna Jaszowska - wykształcenie wyższe techniczne - Politechnika Lubelska, pracownik Fabryki Łożysk Tocznych, radna Rady Miasta Kraśnik czterech kadencji.

Witold Karpiński - 49 lat, pracownik zakładu poligraficznego. Aktywnie udziela się społecznie, między innymi w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie od kilku lat redaguje gazetę parafialną. Bada i popularyzuje historię Kraśnika i parafii.

Marek Kowalski - 58 lat, ślusarz z zawodu, od 40 lat pracownik FŁT.

Kozak Józef - wykształcenie średnie techniczne, wieloletni pracownik FŁT. Aktywnie działa w "Solidarności” od 1980 roku. W 1989 roku był jednym z członków komitetu założycielskiego "Solidarności” w FŁT. Przez 6 kadencji był członkiem Rady Nadzorczej FŁT. Obecnie pracownik FŁT i członek zarządu kraśnickiego oddziału Solidarności.

Wioletta Kudła - lekarz, wieloletni pracownik ZOZ Kraśnik, radna Rady Miasta trzech kadencji

Wanda Ligenza - pedagog z wykształcenia, wieloletni pracownik oświaty. Pracowała w Szkole Podstawowej oraz jako wychowawca w przedszkolu. Obecnie na emeryturze.

Agnieszka Lis - wykształcenie średnie, pracuje jako sprzedawca. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Teresa Poseniak - wieloletnia działaczka "Solidarności”, wcześniej należała do Porozumienia centrum, od 2009 należy do PiS. Obecnie na emeryturze, ale aktywnie działa społecznie. Przewodnicząca Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej.

Tomasz Saj - 46 lat, pedagog z wykształcenia, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2002-2006 oraz 2010-2014

Artur Sygacz - 37 lat, pracownik PGE Dystrybucja w Kraśniku, wykształcenie wyższe techniczne - ukończona Politechnika Lubelska na kierunku elektrotechnik, ukończone dwa kierunki podyplomowe na Politechnice Lubelskiej oraz Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Należy do "Solidarności” w swoim zakładzie pracy, z ramienia związków zawodowych pełni funkcję społecznego inspektora pracy.

Anna Szabat Chruściel - prawnik z wykształcenia, specjalista prawa podatkowego oraz gospodarczego. Pracownik spółdzielni Metalowiec w Kraśniku na stanowisku specjalista ds. personalnych.

Jarosław Toporowski - 27 lat, prawnik z wykształcenia, obecnie aplikant notarialny. Aktywnie udzielający się w organizacjach pozarządowych, począwszy od samorządu studenckiego. Od 2011 roku należy do Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, aktywnie działa jako wolontariusz w Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Marian Tracz - Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, aktywny działacz społeczny i polityczny w Kraśniku.

Jacek Zając - 46 lat, wykształcenie średnie techniczne, pracownik Tsubaki-Hoover Polska, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2010-2014, działa na rzecz upowszechniania wiedzy o historii miasta i regionu.

Kandydaci PiS do Rady Powiatu Kraśnickiego

Roman Bijak - wieloletni pracownik FŁT oraz działacz "Solidarności" (zaangażowany w działalność podziemną "Solidarności", od 1991 roku do marca 2010 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego związku NSZZ ,, Solidarność " FŁT. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Jerzy Burcoń - były sportowiec, obecnie działacz sportowy - były prezes i założyciel klubu zapaśniczego LUKS Suples Kraśnik.

Kazimierz Choma - absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na kier. metalurgicznym, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie firmą. Były pracownik FŁT Kraśnik, obecnie prezes KPM.

Jacek Dubiel - do roku 2008 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kraśniku, później był dyrektorem w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, prowadzącym szkoły policealne i licea ogólnokształcące. Był także odgrudnia 2010 zastępcą burmistrza Miasta Kraśnik, a od listopada 2011 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej KPM.


Teresa Kamela - przedsiębiorca, rzeczoznawca majątkowy, długoletnia Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kraśniku. Przewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego.

Iwona Margoła - pedagog z wykształcenia, od 1991 roku związana zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 4, uczyła matematyki i informatyki. Od października 2011 roku pełni funkcję dyrektora SP4.
Ukończyła studia podyplomowe na dwóch kierunkach. Aktywnie współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Była współautorką projektów unijnych realizowanych w SP nr 4.

Wiesław Marzec - przedsiębiorca, właściciel cegielni w Kraśniku. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Pełnił funkcję wicestarosty Kraśnickiego. Pełnił funkcję pełnomocnika PiS w powiecie kraśnickim. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Józef Michalczyk - przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Kraśnik od 1992 roku, działacz podziemnej "Solidarności”.

Jerzy Misiak - z wykształcenia nauczyciel chemii, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie oświatą, wieloletnie nauczyciel oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży. Radny dwóch kadencji Rady Miasta Kraśnik.

Marzena Pomykalska - nauczycielka języka polskiego od września 2012 roku dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Pełni także funkcję prezesa Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego.

Agnieszka Rej - absolwentka politologii, pracownik Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, udziela się społecznie, głównie pracując z dziećmi.

Wojciech Stopa - nauczyciel, od 2009 roku dyrektor SP6. Działacz sportowy i trener piłki nożnej. Jako trener Wojciech Stopa pracował m.in. w Unii Wilkołaz, Orle Urzędów, Stali Poniatowa i Stali Kraśnik. Obecnie pełni funkcję trenera Orła Urzędów.

Mirosław Włodarczyk- absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, pracuje jako lekarz od 1990 r.
Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010 , od grudnia 2010 roku burmistrz Miasta Kraśnik.

Pozostałe informacje

Trzecia porażka Górnika Łęczna na swoim boisku. Baraże wciąż pod znakiem zapytania

Trzecia porażka Górnika Łęczna na swoim boisku. Baraże wciąż pod znakiem zapytania

Kapitalne widowisko w Łęcznej, ale bez happy endu dla Górnika. Podopieczni trenera Pavola Stano stworzyli sobie bardzo dużo okazji do strzelenia bramek przeciwko Stali Rzeszów, ale wykorzystali tylko jedną i przegrali 1:3. O tym czy zielono-czarni zagrają w barażach o PKO BP Ekstraklasę zadecyduje więc ostatni mecz sezonu w Tychach z tamtejszym GKS

Bartosz Zmarzlik drugi w Grand Prix Niemiec, trzech żużlowców Orlen Oil Motoru w finale

Bartosz Zmarzlik drugi w Grand Prix Niemiec, trzech żużlowców Orlen Oil Motoru w finale

Dwóch Polaków znalazło się w finale Grand Prix Niemiec, ale żaden z nich nie sięgnął po końcowy triumf. Bartosz Zmarzlik, podobnie jak tydzień temu w Warszawie zajął drugie miejsce. Tym razem lidera Orlen Oil Motoru wyprzedził… były żużlowiec lubelskiej ekipy Mikkel Michelsen.

Katastrofalna sobota Orląt Spomlek, spadek przed meczem i dramatyczna porażka

Katastrofalna sobota Orląt Spomlek, spadek przed meczem i dramatyczna porażka

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu z Karpatami Krosno, piłkarze Orląt Spomlek musieli pogodzić się ze spadkiem do IV ligi. Powód? Wygrana Podhala Nowy Targ z Sokołem Sieniawa. Biało-zieloni mimo wszystko starali się pokonać rywala z Podkarpacia. Prowadzili od 35 minuty jednak w dramatycznych okolicznościach przegrali 1:2.

Jeden gol wystarczył Janowiance, żeby wygrać z Górnikiem II Łęczna

Jeden gol wystarczył Janowiance, żeby wygrać z Górnikiem II Łęczna

Tym razem skromnie wygrała drużyna Ireneusza Zarczuka. Janowianka szybko strzeliła gola w spotkaniu z Górnikiem II Łęczna, ale skończyło się „tylko” wynikiem 1:0. Tym samym gospodarze zmniejszyli straty do lidera – Lewartu Lubartów zaledwie do jednego punktu. Rywale grają jednak swój mecz w niedzielę, ze Stalą Kraśnik.

Świdniczanka postraszyła lidera, ale Wieczysta już świętuje awans

Świdniczanka postraszyła lidera, ale Wieczysta już świętuje awans

Wieczysta Kraków w sobotę wieczorem zapewniła sobie awans do II ligi. Drużyna Sławomira Peszki pokonała Świdniczankę 1:0. Korki od szampanów w „Grodzie Kraka” wystrzeliły jednak dopiero kilka godzin później, bo swój mecz przegrała druga w tabeli Siarka Tarnobrzeg, która uległa Wisłoce Dębica 1:2.

Szczęściu czasem trzeba pomóc, czyli dwie różne połowy Lublinianki w meczu z Ładą Biłgoraj

Szczęściu czasem trzeba pomóc, czyli dwie różne połowy Lublinianki w meczu z Ładą Biłgoraj

Łada szybko odpowiedziała na porażkę w Janowie Lubelskim. Drużyna Pawła Babiarza w sobotę koncertowo rozpoczęła mecz z Lublinianką. Między 15, a 27 minutą gospodarze zdobyli trzy gole. I chociaż po przerwie mieli sporo problemów, to wygrali 3:1.

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej ma już 60 lat
LUBLIN
galeria

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej ma już 60 lat

Z okazji 60-lecia istnienia wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechnika Lubelska przygotowała specjalny… mural. Na uroczystości rocznicowe stawili się nie tylko pracownicy i wykładowcy, ale też studenci i absolwenci z całej Polski.

Salut Artyleryjski w 80. rocznicę zdobycia Monte Cassino
galeria

Salut Artyleryjski w 80. rocznicę zdobycia Monte Cassino

W Lublinie uczczono wydarzenia z 18 maja 1944 roku pod Monte Cassino. To właśnie wtedy żołnierze 2.Korpusu Polskiego zdobyli klasztor na Monte Cassino. Tym samym umożliwiło Aliantom przełamanie Niemieckich linii obronnych we Włoszech i otwarcie drogi do wyzwolenia Rzymu. Polacy pokonali przeciwnika, przełamując pozycje, które przez prawie pół roku były niemożliwe do zdobycia dla wojsk alianckich. Z tej okazji w samo południe został oddany Salut Artyleryjski z historycznej armaty przeciwlotniczej Bofors z Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie.

Tak było na ostatniej imprezie w Helium! Zobaczcie zdjęcia.
foto

Tak było na ostatniej imprezie w Helium! Zobaczcie zdjęcia.

Podczas ostatniej imprezy w Helium Club miał miejsce powrót lat 2000, gdy Beyoncé, Usher, Destiny's Child i inni rządzili listami przebojów! To była prawdziwa moc przebojów. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. Tak się bawi Lublin!

Piknik historyczno-wojskowy w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Piknik historyczno-wojskowy w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie, odbył się piknik historyczno-wojskowy z okazji 80. Bitwy o Monte Cassino. Podczas wydarzenia zaprezentowały się grupy rekonstrukcyjne, przy których odbył się pokaz artylerii, broni palnej i białej.

"Turyści nie są w stadninie intruzami". Gmina chce współpracować z nowym prezesem
Janów Podlaski

"Turyści nie są w stadninie intruzami". Gmina chce współpracować z nowym prezesem

Nowy wójt gminy Janów Podlaski chce ściślej współpracować ze stadniną. Szansą może być turystyka. A okazją do tego z pewnością będzie sierpniowa aukcja Pride of Poland. Za kilka dni upubliczniona będzie lista koni aukcyjnych.

IMGW ostrzega przed burzami i wysokim stanem wód

IMGW ostrzega przed burzami i wysokim stanem wód

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla części województwa lubelskiego. Chodzi o południową część regionu.

Jechał pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i na „podwójnym gazie”
Tomaszów Lubelski

Jechał pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i na „podwójnym gazie”

Dzisiejszej nocy w miejscowości Bełżec, podczas trwania Ogólnopolskiej Akcji „PRĘDKOŚĆ” tomaszowska drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę Volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Bialscy policjanci zatrzymali dilera. Trafił już do aresztu

Bialscy policjanci zatrzymali dilera. Trafił już do aresztu

Przed weekendem bialscy kryminalni ustalili, że 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej posiada przy sobie znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta. Zastosowano wobec niego areszt tymczasowy.

Jesteśmy nieco rozczarowani czyli opinie po meczu Wisły Grupy Azoty Puławy z GKS 1962 Jastrzębie

Jesteśmy nieco rozczarowani czyli opinie po meczu Wisły Grupy Azoty Puławy z GKS 1962 Jastrzębie

W piątkowy wieczór Wisła Grupa Azoty Puławy bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie i wciąż nie może być w pełni pewna pozostania w eWinner Drugiej Lidze, choć cel wydaje się być jak najbardziej do osiągnięcia. Jak mecz podsumowali trenerzy obu ekip?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium