Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
1 stycznia Kamionka odzyskała prawa miejskie. Miejscowość chce postawić na turystykę, grzejąc się przy popularności Kozłówki i promując się jako miasto, a nie wieś
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Synoptycy przewidują, że we wtorek w województwie będzie w miarę ciepło, ale deszczowo. Za kilka dni ma nadejść jednak mróz ze wschodu.
Pożar wybuchł w niedzielę wieczorem w sortowni śmieci w Wólce Rokickiej (gm. Lubartów).
Pożar wybuchł 31 grudnia przed południem w mieszkaniu przy ul. Łąkowej w Lubartowie.
Będzie szczepienie, będzie nagroda. W ten sposób wójt gminy Lubartów chce zachęcać swoich podwładnych do zaszczepienia się przeciw Covid-19 i tym samym poprawić bezpieczeństwo w urzędzie. Czy znajdzie naśladowców?
Resort zdrowia informuje o tylko 280 przypadkach Covid-19 w województwie lubelskim. Zmarły cztery osoby.
Przetargi na budowę obwodnicy Chełma już zostały ogłoszone. Tak samo jak na budowę S19 Lublin – Lubartów. Plany GDDKiA na ten rok są znacznie poważniejsze.
375 punktów, w których będą działać 394 zespoły szczepiące. Jest już wstępna lista placówek w województwie lubelskim, w których będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Takich miejsc ma być więcej.
Prawdopodobnie dzikie gęsi były źródłem zakażenia wirusem ptasiej grypy kaczek hodowanych w Kaniwoli (powiat łęczyński). W jednym z gospodarstw padło kilka tysięcy tych ptaków. Zgodnie z obwiązującymi procedurami także żywe kaczki z trzech kurników trzeba zabić i zutylizować. Zniszczyć trzeba też m.in. paszę i przeprowadzić dezynfekcję w gospodarstwie.
Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj w Starościnie (gm. Kamionka).
22-latek kierujący VW wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i uderzył w renault. To właśnie temu kierowcy grozi teraz do dwóch lat więzienia.
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który w Lubartowie uderzył w znak drogowy.
W województwie lubelskim mamy 490 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 29 grudnia 2020 r. Zmarło 30 osób.
Lech Sprawka wydał rozporządzenie zakazujące używania fajerwerków. Zakaz będzie obowiązywał do końca stycznia. Ale są wyjątki.
Goraj (pow. biłgorajski) oraz Kamionka (pow. lubartowski) – te dwie miejscowości od 1 stycznia 2021 roku uzyskają status miast. Obie odzyskają prawa miejskie po 152 latach
107,8 mln zł po stronie dochodów i 115,2 mln zł wydatków – radni przyjęli budżet Lubartowa na 2021 rok. Najwięcej funduszy trafi na drogi, wymianę ulicznego oświetlenia i przygotowanie terenów pod nowe fabryki
8 osób nie żyje z czego 7 miało choroby współistniejące. To najnowsze dane dotyczące pandemii w województwie lubelskim.
Co roku, w drugi dzień Bożego Narodzenia odczytywany jest list rektora KUL. Po raz pierwszy jego autorem jest prof. Mirosław Kalinowski.
„Planujemy Eko Święta!”, „Miasto wzdłuż Wisły”, „EkoBanda”. „Pomoc dla nietoperzy” i „Akcja Pszczółka” – to pięć projektów, które wygrały w drugiej edycji konkursu „ZIELONY WOLONTARIAT. POCZUJ CHEMIĘ DO BYCIA EKO” organizowanego przez Dziennik Wschodni pod patronatem Grupy Azoty Zakłady Azotowe SA